Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van egy ötletem, hogy lehetnén...

Van egy ötletem, hogy lehetnénk élhetö ország, mit szoltok ehhez?

Figyelt kérdés

A fidesz tönkretette a társadalmat, a legnagyobb büne nem az ország gazdasági nyomorba döntése, hanem a társadalom szétzilálása, azzal, hogy eltörölte a kötelezö választás elötti vitákat, teret adott annak, hogy a pártok kizárilag szardobálásbol éljenek. 10 millió bérencezö országa lettünk, a közbeszéd kifullad abban, hogy anyázzák, orbán, gyurcsány soros meg habony bérencezik egymást az emberek.

Mit tehetünk?

A társadalom mi vagyunk és a közbeszédet mi irányitjuk, szoval ha elég embert meg tudnánk gyözni erröl, akkor változások lehetnének.

Az ötletem, hogy mindenki olvassa végig a számára legszimpatikusabb párt programját. Közhiedelemmel ellentétben legtöbb pártnak nagyon is van programja. Ezután lepjük el a forumokat, és a politikárol szóló cikkek, témák alá sorra kezdjük el a párt adott témárol szolo programját bemásolni. És tegyük fel a fideszeseknek azt a kérdést, hogya fidesz ezzel szemben mit kinál?


Kérlek titeket legyünk aktivak és gyözzünk meg másokat is arrol, hogy legyenek aktivak. Ha normális országban akarunk élni, ahhoz hatalmas szükség van arra, hogy változtassunk a társadalom mentalitásán, mert egyelöre ez aza egyetlen reményünk, a kormánytol, a hatalmon lévö politikai elittöl nem várhatunk érdemi vitát és normális kommunikáciot!

Nagyon látszik, hogy hatalmas szükség van erre, korábban kiváncsiságbol feltettem egy kérdést, hogy gyözzetek meg arrol, melyik ellenzéki pártra érdemes szavazni, semmi érdemi választ nem kaptam rá, pedig az ellenzéki pártok telis tele vannak jo ötletekkel, több száz oldalas kifejtett tervekkel, jövöképpel. A fidesz alakitotta igy a közbeszédet, hogy azt a látszatot tudja kelteni, hogy nincs remény és alternstiva!

Van remény és van jövönk, el is tudjuk kergetni a fideszt, de ehhez arra van szükség, hogy elsösörban legalább mi tisztában legyünk vele, hogy igen is van jövö és az ellenzéknek igen is vannak tervei az országgal, másrészt ezeket a terveket minden létezö modon hangoztatnunk kell! Ez minden esélyünk, hiszen az ellenzéki ujságok elel vannak nyomva, a plakátcégek le vannak fizetve, és a csapbol is kormány propaganda folyik, szoval kérlek titeket küzdjünk! Csak egy évünk van!

Mi a véleményetek erröl?


2017. jún. 15. 16:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Az hogy hiszel valamiben és tenni is akarsz érte dicséretes.

Az hogy szerinted csak a Fidesz tehet mindenről ami rossz Magyarországon meg nevetséges.


Mikor volt választás előtt kötelező a vita? Viták azért nincsenek, mert a Fidesz szavazó bázisa stabil és nagyon nem tudják már növelni. Épp a Medgyessy elleni vita mutatta meg, hogy hiába törlöd fel valakivel a padlót a szavazóknak nem biztos, hogy szimpatikus lesz így miért kockáztatnának egy olyan vitával aminek az eredménye teljesen független az azon nyújtott teljesítménytől.

2017. jún. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ugye megvan, Kérdező, hogy a többi párt is ugyanazt művelné, mint a Fityesz, függetlenül attól, mi van leírva az ócska szarkamu propagandalistájukra?

Most őszintén, eddig hol éltél? Kampányidőszakban az ÖSSZES párt ígér fűt-fát, aztán miután megválasztották őket, ugyanott folytatják, ahol az előző párt abbahagyta - kétmarokra szedik el az emberek pénzét, kitaláltak ötven új adófajtát, bőszen nyalnak a nagytőkés férgeknek, hogy már csillog-villog a hátsójuk mint a legtüzesebb drágakő, és hagyják az országot szétrohadni közben, mondván, a nép már megszavazott minket, azt csinálunk, amit akarunk, ők meg éljenek meg ahogy tudnak, vagy dögöljenek meg, túlélték a hasznosságukat, nincs már rájuk szükség.

Jellemző módon ha valamivel sikereket érnek el, azért egyszemélyben az ő politikai zsenijüket kell imádni, de ha valami szétmegy az országban, megy az ujjal mutogatás, hogy az ellenzék a hibás, a "zemútnyócév" a hibás, az Érmelléki Kuglófember a hibás, az EU a hibás, a Soros a hibás, a Jóisten a hibás - mindenki, csak ők nem!

(Ezzel NEM Sorost, az EU-t vagy bárki mást akarok védeni, ők is nyakig szarosak, csak rámutattam a jelenség működésének mikéntjére)

Kérdező, itt EGYETLEN párnak sem érdeke az, hogy az emberek jól éljenek és elégedettek legyenek. Az az érdekük, hogy ŐK jól éljenek, legyen minél nagyobb hatalmuk, minél több pénzük, az emberek közt pedig legyen minél nagyobb szakadék, gyűlöljék-marják csak egymást, a taxis a buszvezetőt, az autós a kerékpárost, a cigány a magyart, a kék a zöldet, így nem fenyegeti őket az a veszély, hogy a lakosság egységesen fellép velük szemben (mert úgy esélyük sem volna).

2017. jún. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Elmondom hogy én a Fidesz előtt jöttem ki külföldre. Nem azért mert akkor minden olyan rohadt jó volt otthon.
2017. jún. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Akárcsak digo válaszadó. Jómagam is még a Fidesz hatalomra jutása előtt kimentem külföldre, és nem azért mert ez volt az álmom. Még a nyelvet sem tudtam, de menni kellett, mert az ország helyzete az MSZP alatt is borzalmas volt.
2017. jún. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ez nagyon negativ hozzáállás, de értem, miért érzitek így, viszont aaki látszat nagyon is csal! Egyértelmü számomra, hogy azok közé tartoztok, akikhogy még egyszer sem olvasták el egyik párt programját sem! A probléma a tájékozatlanságbol ered, keveritek a médiában felhajtott propagandákat a valos programmal! A kampány idöszakban természetes, hogy a fidesz bugyuta egy szavas propagandáival nem vehetik fel a versenyt 20 oldalas érdemi javaslattal, nem fér el a plakáton!! De ettöl még létezik javaslat, menj fel az mszp honlapjára például és megláthatod, hogy ötletek, szakértöi javaslatok és vitairatok és vitaanyagok tucatjai vannak ott!!


Ha tegyük fel az mszp kerülne hatalomra, már attol elörébb lenne az ország, hogy a parlamentben elöveszik ezeket a vitaanyagokat és a képviselök érdemi vitát folytatnak..

Láttál mostanában parlamenti közvetétést?

Miniszterelnökhöz szegezett azonnali kérdés:

-miniszterelnök ur mit tud mondani, kiért volt indokolt a 3 szoros tulköltekezés?

Válasz:

Bocsánat nem hallottam a kérdést

Az országgyülés szavazzon rola, elfogaják e válasznak: 130igen (fideszes horda) 40nem


Jo ez igy???

2017. jún. 15. 17:29
 6/14 A kérdező kommentje:

3-4 és nem is leszünk beláthato idön belül joléti állam, de az a baj, hogy már a rossznál is lejjebb süllyedtünk, jelenleg nincs még jövöképe sem a kormánynak..

Én europát akarok, nem pedig ocska játszadozásokat, pávatáncot.

Nincsenek illuzioim, nem lesz itt kánaán, de már azzal elörébb lennénk, ha legalább vita lenne a nyomorult parlamentben és nem élböl szavazna meg mindent a fidesz önkényesen...

2017. jún. 15. 17:34
 7/14 anonim ***** válasza:

Az emeszpé se jobb, mint a Fityesz. Ugyanazt művelték pepitában, mint most a Viktátor. A MALÉVot konkrétan Libajnai csinálta ki.


Azt fel nem fogom, Kérdező, hogy téged ennyire el lehet hülyíteni pár üres ígérettel egy propaganda-plakáton. Ilyeneket bárki tud írni, nem kell hozzá politikusnak lennie. Tehát ha az XYZ párt ráígér a Fityeszre, hogy ők dupla annyi pénzt fizetnek majd az embereknek, akkor majd jól odaszavazol? Ha meg egy harmadik párt ígér rájuk triplát, akkor meg oda? Komolyan, mint egy rossz prosti...

Félelmetes, hogy még mindig ilyen sokan vannak, akik bedőlnek pár üres frázisnak, de az államhatalom mindig is így működött. A végsőkig kizsákmányolja az ostobákat, majd halállal fizet nekik.

2017. jún. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7 félelmetes hogy propaganda plakátokrol beszélsz, miközben az mszp honlapján közel 500 oldalnyi szakértöi anyag van fent, arról, hogy kölönbözö témákban milyen szakértök mit javasoltak!! A fidesz mi mentén politizál? Vannak törvények, amiket egyöntetüen az összes szakértö ellenez, de bevezetik mert vkinek személyes érdeke.. hihetetlennek tartom, hogy nema látsz a szemedtöl.. és nem, az mszp semmire nem igér rá, ha elolvastad volna mit igérnek, tudnád, hogy nagyon is tisztában vannak azzal, hogy szegény az ország, ezért is tartják fontosnak, hogy szakértök véleményét kikérjék!!

És nem csupán az mszpröl beszélek, az lmp, együtt, dk jobbik mind mind szakértők véleményére támaszkodik, kivéve a fideszt ahol orbán személyes jobarátai az elsök és minden más le van szarva nagy ivben.. egyszerüen fel nem foghatom, hohy hogyan nem veszed észre, hogy a 2010 elötti rossz állapot és a 2010 utáni rossz állapot ég és föld.. összehasonlithatatlan mértékü.. elképesztö rombolást hajtott végre a barátok kedvéért a fidesz, az intézmények élére barátokat ültetett leépitette a demokratikus ellensulyokat.. hogy a fenébe tudod te ezt egy lapon emliteni a 2010elötti elhibázott politikával???

2017. jún. 15. 17:44
 9/14 anonim ***** válasza:

Azt mindenféleképpen támogatom, hogy utánna kéne nézni a nagyobn pártok programjainak. Fontos az, hogy a választó polgár képet kapjon arról, hogy mit terveznek a politikai élet szereplői.

Ugyanakkor azt nehéz elérni, hogy a többség ezt tegye, Magyarországon nem igazán van politikai kultúra. Az emberek többsége nem tájékozódik megfelelően, pusztán szimpátia alapján dönt.


Egy ilyen fontos kérdést azonban nem lehet csak érzelmekre alapozni, sőt az sem elég, ha azt látom, hogy nekem jó az adott párt tevékenysége, de a többség számára kedvezőtlen. Kompromisszum is kell, sokkal jobb egy olyan társadalomban élni, ahol nem megy folyamatos mocskolódás és gyűlöletkeltés, politikai hovatartozás alapján.

Viszont sokaknak ez kell, a Fideszt az egyszerű, könnyen befolyásolható és az önző, csak saját érdekeiket néző emberek juttatják hatalomra.


Addig pedig nem igazán lesz változás, amíg a választásra jogosultak többsége nem megy el szavazni, illetve az ellenzék sem fog össze.


A hozzáállásod pozitív, de sajnos sok a hajthatatlan ember, akit nem érdekel a politika, de utánna panaszkodnak az aktuális helyzetre. A választáó jog az egyik legfontosabb jogunk, de sokan még se élnek vele.


Ha lesz is változás, az hosszú időt vesz igénybe, a társadalom egészét nem lehet olyan könnyen formálni.

2017. jún. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, téged nem véletlenül Paffnak hívnak és az álomország tengerpartján élsz?
2017. jún. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!