Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nettó 250 ezer forint (bruttó...

Nettó 250 ezer forint (bruttó 400 ezer) alatt már nem lehet megélni a mai Budapesten?

Figyelt kérdés

Kiszámoltam, kezdő mérnök informatikus, szoftverfejlesztőként sem fogok tudni félretenni egy fillért sem a fővárosban, el fog menni az egész puszta megélhetésre. Akár albérletben élek, akár saját lakást törlesztek, 150 ezer forint el fog menni egy garzon lakbér/törlesztő részlet + rezsi + közös költség + internet.. ez bőven megvan 150. Aztán még ha nem is járok autóval a BKV még egy 10-es. De ha autóval járok, amit egy mérnöknek azért illene, akkor meg ki tudja, határ a csillagos ég, de vegyük alapnak a BKV-t. Az már 160.

A maradék 90 ezer meg egy budapesti megélhetésre azért kell, mert kell valamit enni 30 napon keresztül, és azért lássuk be még ha egyáltalán nem élsz nagy lábakon, akkor is egy nap elmegy 1000 forint egyéb dolgokra, és akkor még egy iszonyú csóró ember életét nézzük.. napi 1000 forint költőpénzzel...


Hogy a fenébe tud megélni valaki ennyi pénz alatt, amikor havi bruttó 400 ezerből is alig lehet már?


2017. jún. 15. 23:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%
Mondjuk úgy, hogy nem fizet albérletet vagy lakástörlesztést?
2017. jún. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Nettó 130 ezret kerestem 15 évig, 2 diplomával. Igaz ,sokszor volt paprikás krumpli.
2017. jún. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Lazy Lover ***** válasza:
10%
Nem! De mèg vidéken se mióta kormány viktor van ez a világ legdrágább helye
2017. jún. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

Mindegy hol vagy a világon, bérelni, hitelt törleszteni hosszú távon=a vegetálással.

Egy közeli jó barátom egyedül él 70nm-es házban, egy korosabb autót tart fent, illetve egy gyorsaságija van amit ilyenkor szezonban naponta használ, munkába járni, és délutánonként gurulni.

180-200at keres egy kis maszeknál hegesztő, szerelőhöz csak a kocsit viszi mert ha olyan hogy otthon nem tud hozzányúlni inkább megnézeti.

Tud valamennyit félretenni vészhelyzetre, nem sokat pl egy háztartási gép elromlik ilyenek.

2017. jún. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
53%

Ja,szerintem is jobb,ha otthon maradsz a szülőkkel,gyűjtögetsz,és lelépsz ebből az országból.


Szerintem sokan teszik most ezt,így legalább középkorúként lehet még normális életed.

2017. jún. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
41%

Mondjuk nem egyedül laksz, máris megspóroltad a 150 ezer felét.

90 ezerből simán megteheted, hogy nem főzöl magadra. De ha főznél akkor szerintem 30 se lenne a kaja és maradna 60 ezer szórakozásra.

2017. jún. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy mondják, a 130 ezres vagyok. Ha a szükeim nem lennénnek, rég leléptem volna családostól. Mosogatóként dupláját keresném a Briteknél. Itt meg főiskola, egyetem,kac kac.
2017. jún. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne lakj egyedül. Arányaiban a legkisebb lakások a drágábbak. Hogyha összeállsz pár barátoddal és kibéreltek egy nagy lakást úgy, hogy mindenkinek van saját szobája, akkor sokkal olcsóbban jöttök ki. Utána meg ha lesz komoly barátnőd, akkor élhetsz vele.


Egyedül élni mindenhol luxus 2x évesen. Rengeteg nemzetközi csereprogramban vettem részt. Mentem is és szervező is voltam. Nyugaton sem bérelnek a fiatalok egymaguk lakást azonnal, ahogy megkapják az első munkahelyüket. A többség vagy otthon lakik még pár évig, vagy lakótársakat szerez, mert nagy városokban a kezdő fizetésekhez képest egész Európában magasak az albérletárak .

2017. jún. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%

Gyerekek azért álljunk meg egy percre.


Netto 250 fizu az nem túl sok.. London-ban, NY-ban, Párizsban, Oslo-bam a duplájáért sem bérelsz lakást egyedül. A nagy városok belvárosa drága, akkor költözz oda(főleg egyedül) ha megengedheted magadnak.


Ha 150 ezer forintod van havonta lakásra akkor ne várj belvárosi tágas palotát. Inkább bérelj szobát, vagy lakást az agglomerációban.


Én dolgoztam Angliában alja munkahelyen, 1200 fontért, ami ott a legalja volt ennyi és ilyen kemény munkáért. Ez forintba átszámolva 43000 nettó, ami nagyon jónak tűnik, ott mégis egy lyukra volt elég. Budapesten egy ilyen munkával nem keresel közel sem 430 kilót,

2017. jún. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

"Mindegy hol vagy a világon, bérelni, hitelt törleszteni hosszú távon=a vegetálással."


Helyesbítek: Mindegy hol vagy az ORSZÁGBAN..


De a világon? Hagyjuk már. Ha külföldön, német nyelvterületen dolgoznék ezzel a szakmával, ott rohadtul nem csak vegetálnék, úgy hogy bérlek vagy törlesztek.

2017. jún. 16. 03:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!