Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar emberek miért mástol...

A magyar emberek miért mástol várnak mindent?

Figyelt kérdés

A fizetések meghatározása nem a kormány feladata, hanem szakszervezetekbe kéne tömörülni és követelni, mint minden értelmes országban, de szakszervezeti tag nem akar lenni senki, mert lusta hozzá.

Mindenki szerint szar az egészségügy, de senki nem veszi a fáradtságot, hogy akkor inkább nem állami egészség biztositást kössön.

Ha valakit baleset ér, elvárja, hogy azonnal lássák el, kapjon betegszabadságot, de senkinek nincs inyére baleseti biztositást kötni.

Mindenki nyavalyog a magas adok és korrpucio miatt, de mindenki ha csak teheti feketén dolgozik.

Mindenki sir, hogy sok a beteg, de senki nem jár ingyenes szürövizsgálatokra és senki nem sportol. Nem fogják fel, hogy az egészségünk elsösorban a mi felelösségünk és utána ha mi mindent megtettünk, akkor csak kriszis helyzetben az államé? Az egészségünk megörzése nem az állam feladata!

Mindenki rinyál, hogy nincs pénze egészségesen enni, de cigire és piára még a segédmunkásnak is van pénze. Emellett lusta utána nézni, hogy csirke husbol olcsobb és igényesebb kaját tudna csinálni, mint a minden szarral megtöltött igénytelen de mégis drága felvágottak.

Sokan sirnak, hogy nehéz munkát szerezni, de senki nem képzi magát, hogy versenyképes munkaerö legyen!

Mindenki jobban csinálna mindent a fönökénél, de lusta saját vállalkozást inditani, pedig már vissza nem téritendö támogatások is vannak.

Ha elmaradottabb helyre született valaki, akkor várja a sült galambot, hogy segélyezzék, vagy majd jöjjön egy megmentö cég, ahelyett hogy oda költözne, ahol van munka, nyugaton 200-300km ekre elköltöznek jobb munkáért.

Mindenki toporzékol, hogy fejlett nyugatot akar, nyugati projekteket stb, de a többség egy rohadt nyelvet sem beszél.

Mindenki háborog a fidesz ellenönkényesen, de a többség lusta elmenni behuzni egy nyamvadt x-et.


2017. jún. 16. 10:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon ott a pont, csak kiegeszitenem:

Mindenki elvarja, hogy emberkent kezeljek, mikozben o maga lenezi a tobbi embert...

2017. jún. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
52%
Kérdem én mi van akkor ha van egy szakmám beszélek angolul és kb 20 helyre jelentkezek/nap és annyi se írnak köszönjük? Na akkor mi van?
2017. jún. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Akkor mi van? Nincs kereslet a szakmádra, vagy nem vagy alkalmas a munkára. De gondolom ez csak a fidesz hibája lehet, hogy téged nem vesznek fel sehova.

Ha napi 20 helyre jelentkezel, akkor igen is vannak munka lehetöségek, csak nem vagy ezek szerint alkalmas rá!

2017. jún. 16. 10:47
 4/25 anonim ***** válasza:
10%
lehet... mondjuk igazából hazudtam mert még tanulok hozzá webprogramozást meg 3d modellezést szóval még be sem fejeztem a tanulmányaimat http kódolás meg php stb még bőven nem vagyok sehol :D na mindegy akkor is legalább visszaírhatnának hogy nekünk olyan kell aki x y hoz ért vagy valami hogy tudjam mi kell
2017. jún. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Azt én is megfigyeltem, hogy a HR szektorbol mindig basznak visszahivni mindenkit, de még egy email is elég lenne, hogy bocs de nem..
2017. jún. 16. 10:53
 6/25 anonim ***** válasza:
64%
Van igazság bőven.
2017. jún. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Lazy Lover ***** válasza:
42%
jól látod a helyzetet sajnos ilyenek a prolik
2017. jún. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
56%

Kázmérka ez neked hanyadik kérdésed már a mai nap? Mennyiszer akarod még beégetni magadat? Már eléred, hogy Balázska mellett te is külön fogalom leszel itt.

,,A fizetések meghatározása nem a kormány feladata, hanem szakszervezetekbe kéne tömörülni és követelni, mint minden értelmes országban, de szakszervezeti tag nem akar lenni senki, mert lusta hozzá."

Leírtam neked, hogy követelheted nyugodtan a cégtől a jobb fizetést, csak utána akkor készülj fel arra, hogy fegyelmivel leszel elbocsátva és új munkahelyet kell nézned. Borsodból bármikor szerez olyan embereket, akik vígan elvállalják a munkát annyiért amennyiért te nem voltál hajlandó.

,,Mindenki szerint szar az egészségügy, de senki nem veszi a fáradtságot, hogy akkor inkább nem állami egészség biztositást kössön."

Mivel az emberek örülnek, ha egyáltalán megélnek. Nem fog nekik telni nem állami egészségbiztosításra.

,,Ha valakit baleset ér, elvárja, hogy azonnal lássák el, kapjon betegszabadságot, de senkinek nincs inyére baleseti biztositást kötni"

Azért ne haragudj, de elvárható is, hogyha balesetet szenvedek akkor a lehető leghamarabb ellátnak és, ha olyan a sérülésem akkor betegszabadságot kapok.

,,Mindenki nyavalyog a magas adok és korrpucio miatt, de mindenki ha csak teheti feketén dolgozik."

Kázmérka te ezt honnan vetted? Melyik piacon árulnak ilyen sületlenségeket? Senki se akar dolgozni feketén, csak máshogy nem tudnak dolgozni.

,,Mindenki sir, hogy sok a beteg, de senki nem jár ingyenes szürövizsgálatokra és senki nem sportol."

Mivel ingyenes szűrővizsgálatok nem nagyon vannak az egész országot lefedve. Sportolni meg miből sportoljon? Futás se annyi, hogy fogod, felhúzod a kínai cipődet és kimész futni a járdán. Megpróbálhatod, csak aztán 1-1,5 év nem lesz térded, bokád, stb, mert úgy szétment. Nem akarod tönkretenni magadat normális futócipő kell, nem valami gagyi. Normális meg alsóhangon 10-13 ezertől kezdődik. Majd mond meg annak, hogy vegyen ilyen cipőt és kezdjen el futni járni, akinek minimálbérből kell megélnie vagy a családját eltartania.

,,Mindenki rinyál, hogy nincs pénze egészségesen enni, de cigire és piára még a segédmunkásnak is van pénze."

Utána néztél már mennyibe kerül az egészséges táplálkozás? Rohadtul nem olcsó, szerinted miért olyan költséges sport a testépítés? Egy olyannak, akinek alig van pénze nem fog telni az egészséges táplálkozásra. Nem tudom melyik piacon vetted ezt a sületlenséget is, de alaposan átvertek vele. Nem cigizek, egy hónapban megiszok max 2 üveg/doboz sört, mégse tudom megengedni magamnak az egészséges táplálkozást. Csirkehúsból te soha az életben nem csinálsz olcsóbban kaját, mint amennyibe a felvágottak kerülnek. Vannak testépítő ismerőseim, tudom mennyibe kerül a csirkehúsos életmódjuk. Nem fogsz normálisabb minőségű ételt csinálni olcsóbban, mint amennyibe a felvágottak kerülnek. Ha tudsz akkor az a hús olyan is. Meg nem csak drága felvágottak vannak, bőven találni normális minőségű, olcsó felvágottakat is.

,,Sokan sirnak, hogy nehéz munkát szerezni, de senki nem képzi magát, hogy versenyképes munkaerö legyen!"

Hol képezzem magamat? Munkaügyi tanfolyamon? Nem mehet mindenki egyetemre, én se vagyok való oda, mert a matekkal hadilábon állok (már oviban jelezték, hogy diszlexia gyanús vagyok), így egyetem kilőve számomra. Normális szakképzés még iskolai keretekben sincs. Munkaügyis tanfolyamok meg olyanok, hogy sokszor a tanulónak kell hegesztőpálcát vinnie hegesztői tanfolyamon, mert azt se biztosítanak. Nem, nem akarok milliókat keresni, pusztán annyit szeretnék, hogy olyan fizetések legyenek amiből tudok félrerakni és nem kell 120 évre hitelt felvennem, ha elakarok költözni normális helyre.

,,Ha elmaradottabb helyre született valaki, akkor várja a sült galambot, hogy segélyezzék, vagy majd jöjjön egy megmentö cég, ahelyett hogy oda költözne, ahol van munka"

Igen és miből? Elmaradott helyeken nincs munkahely, így nincs miből félrerakniuk. Házat hiába adják el, nem veszi meg senki, mivel annyira nincs semmi az elmaradott területeken. Sikerül is eladniuk, annyit nem kapnak érte, hogy Nyugatra költözön belőle.

,,nyugaton 200-300km ekre elköltöznek jobb munkáért"

Többet ne menj arra a piacra, mert ezzel a sületlenséggel is átvágtak. Beszéltem már nem egy nyugat-magyarországi emberrel, ők se nagyon költöznek. Ők annyiból vannak jobb helyzetben, hogy ott többet ér a ház, így van reményük, hogyha mégis költöznek, akkor eltudják annyiért adni ahol vesznek máshol belőle normális házat/lakást.

,,Mindenki toporzékol, hogy fejlett nyugatot akar, nyugati projekteket stb, de a többség egy rohadt nyelvet sem beszél."

Van egy Argentín ismerősöm. Spanyol, portugál, angol, héber. Ezek azok a nyelvek, amiket magasszinten (portugál és héber nem anyanyelvi szintű csak) beszél, mégis mindig küszködik az elhelyezkedéssel Magyarországon.

Kázmérka ahogy írtam inkább más piacot keres, ahol sületlenségeket tudsz vásárolni, mert ahol ezeket vetted nagyon csúnyán átvertek.

2017. jún. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Miért zavar az téged, hogy leirom az igazságot, hogy igen is mulik az állampolgárokon is az, hogy milyen életkörülményei vannak, nem csak az államon! Hányszor akarod még beégenti magad azzal, hogy trollkodásnak veszed azészre igazság kimondását?

És igen 3. Kérdésem, mert pár dologra szeretnék rákérdezni, megéreteni, talán baj? Nem fér bele atöz általad sujkolt szolás szabadságba esetleg?

2017. jún. 16. 11:11
 10/25 anonim ***** válasza:
66%

Ha lehetne kérdést felpontozni akkor ezt akár duplán is! Ugyan ezt látom. Azok viszik valamire az életben akik kilèpnek a komfort zónájukból és tesznek a saját életük jobbá tétele miatt.

Sok millió sültgalamb váró országa vagyunk.

2017. jún. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!