Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik 150-200 ezer között...

Akik 150-200 ezer között keresnek, nektek megéri az egykulcsos adó?

Figyelt kérdés

27% Áfa mellett,120 ezres lakbérrel,növekvő ingatlanárak mellett valóban jól jártak ebbe a kategóriába tartozók?


Az árak szinte már teljesen nyugatiak,a fizetések viszont nem.És ezen az egykulcs sem segített,szerintem.


2017. jún. 17. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

szerinted ha több kulcsos lenne akkor többet kapnál nettóban?

Nem azért fizetnek egy betanított munkásnak minimálbért, mert a cég többet nem tud kigazdálkodni hanem azért mert annyiért is lesz aki elvállalja. Ha adómentes lenne a minimálbér akkor se lenne sokkal több a nettó, mert a cégek ha megtehetik nem osztják szét a profitjukat a munkásaik között.


Hol 120 a lakbér? Mindenki addig nyújtózkodjon ameddig a takarója ér, ha szarul keresel nem kell a főváros központjában egyedül laknod albérletben.


"az Eurostat friss adatai szerint csak az uniós árszínvonal hatvan százalékát érjük el" a 60% mióta szinte a nyugati szint? [link]

2017. jún. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha többkulcsos adó lenne,akkor a lakbér is kevesebb lenne,mivel nem lenne ennyi ember,aki megtudja a jelenlegi árakat fizetni.


+kevesebb egyéb adó lenne,amit azért találtak ki,mert az egykulcsos miatt sok pénz kiesett a közösből.


Gyakorlatilag csak játék a számokkal.

2017. jún. 17. 18:22
 3/7 A kérdező kommentje:

Én úgy látom,hogy akik az említett kategóriába tartoznak nem nagyon jártak jobban,inkább csak az ez felett keresők.


Nyilván,akik 150 alatt,ők meg nagyon rosszul.

2017. jún. 17. 18:24
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

2008. 200 ezer brutto:

46500 szja

19000 nyugdij járulék

12000 egészségbiztositási járulék

3000 munkavállaloi járulék


Megmaradt: 119.500 forint


2017. 200ezer brutto:

30000 szja

20000 nyugdij járulék

12000 eü

3000 munkavállaloi

Megmarad 135.000 forint


Szoval a több kulcsos adorendszerben 200brutto keresettel gazdag vagy, akit plusz ado terhelhet.

2017. jún. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3 én meg úgy látom, hogy semmilyen bizonyítékod nincs arra, hogy többkulcsos adórendszerben az alacsony keresetűek bruttó minimálbére ugyanannyi lenne mint most.

Így azt mondani, hogy egy kisebb adókulccsal a nettójuk több lenne megalapozatlan.

2017. jún. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jobb lenne, ha nem vezettek be volna 27 fajta másik adót és nem veszik el a különböző pótlékokat.

Nézzük a konkrét régen kerestem 160 ezret és adóztam 32 ezret ( két kulcsos adórendszerben ), most keresek 180 ezret és adózok 30 ezret. Eddig jó lenne, a bérem nőtt, az adóm mégis csökkent. Csakhogy ha most megkapnám ugyanazokat a pótlékokat, amiket megkaptam 7 éve, a fizetésem kb 200-210 ezer forint lenne. Ráadásul azt, amit megspórolok az egy kulcson, elköltöm máshol. Rekord áfa, rekord üzemanyagadó, millió meg egy adó ( papír adó, ingatlan adó, adózok ha veszek és ha eladok valamit, stb... ).

Kisvárosban élek, most már saját lakásban, így 150 ezer forint elég, de azért nem egy luxus-élet. Nem járok minden évben nyaralni, nem járok sokat szórakozni, ráadásul családdal húzós...


Még valami, az, hogy én speciel az egykulcsos adóval jobban jártam, nem azt jelenti hogy fideszes vagyok. Nem, nem vagyok az, sőt mint említettem elégedetlen vagyok a kormánnyal. Csupán a kérdésre válaszoltam.

2017. jún. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is pont ezt mondom,hogy nem azt kell nézni,hogy mennyi marad a pénztárcában,hanem,hogy azért milyen életszínvonalon lehet élni.
2017. jún. 17. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!