Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Az a haza, ahol megfizetnek"...

"Az a haza, ahol megfizetnek" Mit szóltok ehhez a mai magyar fiatalok véleményéhez?

Figyelt kérdés
2017. júl. 1. 13:11
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
97%

Akit ennyi kielégít és hazának mondja, az elég sekély.

Az viszont el tudom fogadni, hogy egy olyan országot, ami a legtöbb igényének megfelel(jobban, mint Magyarország), annak tekintse egy idő után.

2017. júl. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
28%

Az a haza, ahol közös szobában, albérletben lakva, helyiek által lenézett szar segédmunkát végezhetek, mert otthon hülye, vagy lusta voltam ahhoz, hogy tanuljak jó szakmát, a kütyü szerelő betanított munkát meg nem akarta a multi kiemelt bérezéssel díjazni. Ezért aztán képzettségemnek megfelelően angliában mosogatok, vagy takarítok, hatan alszunk egy szobában, bolgárokkal, lengyelekkel és románokkal, és örülök annak a pénznek, amit Magyarországon bármelyik ács, kőműves, vagy festő vállalkozó röhögve megkeres fél hónap alatt. :-)


Erre gondoltál, kedves kérdező?

2017. júl. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
60%
A második is érti a lényeget! Mondjuk lehet, hogy a zorbán pár letelepedési kötvénnyel visszavenné őket, mert a gazdag migráncsokat meg szereti..
2017. júl. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
67%
Viktor mondott valami olyat, hogy politikai korrektség tabuinak ledöntése zajlik, ez csak egy újabb lépcső lenne ebben az irányban, nem igaz? Elvégre eddig is tudtuk, hogy nem kalandvágyból hagynak itt minket, csak eddig senki se merte kimondani ezt így, hogy "Az a haza, ahol megfizetnek".
2017. júl. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 Dzseri ***** válasza:
85%

A haza ott van ahol megbecsülnek.

Többek között anyagi megbecsülés is idetartozik.

2017. júl. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
78%
Én teljesen egyetértek a mai fiatalok véleményével. Most nem azért, de tekintsem azt hazámnak, ahol semmibe se néznek, lehúznak annyi adóval, hogy akár éhen is dögölhetsz, miközben semmi sem fejlődik, sok a depressziós idegbeteg ember, aki képtelen mosolyogni akár az utcán, csak azért mert oda születtem? Én 3 éve élek Németországban, de több emberséget kaptam itt, mint otthon az előtte lévő 25 évem alatt. Nem mellesleg meg is fizetnek, kapok nyári és karácsonyi fizetést. Úgyhogy igen, a mai világban ott a haza, ahol megfizetnek. Heti 37 óránál nem dolgozom többet, minden hétvégém szabad, jut pénzem kirándulásra, szabadidőre a családdal. Csak az ilyen begyepesedett tróger változtatni képtelen magyarok gondolják azt, hogy a külvilág nem létezik, csak az ő kis hazájuk. Nekem egy életem van nem fogom azért elszarni, hogy magyarnak mondhassam magam. Lehet lepontozni.
2017. júl. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 Fatal_3rror_ ***** válasza:
55%
Kezdjük ott hogy ez a te véleményed a fiatalokra vetítve, nem a fiatalok véleménye...
2017. júl. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
84%
Ha anyagi okok miatt el kéne mennem más országba, akkor is itt lenne a hazám.
2017. júl. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 szántóvető ***** válasza:
58%
mit kéne?igazuk van.
2017. júl. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
22%
Aki szerint "Az a haza, ahol megfizetnek", az nem hazafi, hanem zsoldos.
2017. júl. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!