Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért akarja ennyire...

A kormány miért akarja ennyire belefolyni a fiatalok továbbtanulásába? (gimnáziumi helyek csökkentése)

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem, ez nem helyes magatartás.

Ez csak és kizárólag a gyerekre és a szülőkre tartozik.


Az én storym annyi,hogy nagyon rossz gyerek voltam.Amit a szüleim toleráltak is bizonyos szintig, viszont a rossz iskolai eredményeket egyáltalán nem.

Amikor rossz jegyet kaptam, akkor valamiféle motivációt adtak.Apám elvitt a kocsmába és megmutatott pár lecsúszott embert, akik nem tanultak és csak robotmunkát végeztek egész életükben.Kérdezte, olyan akarok-e lenni?

Vagy azt mondta, nézzek bele a kukába és szokjam, mert ha nem tanulok egész életemben szagolgathatom és tologathatom.


Akkoriban utáltam ezeket a módszereket,viszont így felnőtt fejjel nagyon hálás vagyok a szüleimnek,hogy kemények voltak.


Sikeresen lediplomáztam, még a mesterfokozatot is megszereztem.Jelenleg még egy diplomán gondolkodom.

2 év tapasztalatom van, a fizetésem eleje 3-assal kezdődik, de közeledik a 4-es felé.

Kötetlen a munkaidőm, jók a munkakörülmények.Céges autóm igaz nincs,nem vagyok olyan pozícióban, de azonkívül rengeteg a juttatás, laptop,telefon, a cég által szerződött magánklinika ingyenes használata állami helyett...stb



A kormány nem érti az embereket.

A legtöbb szülő azért küldi gimnáziumba a gyerekét,mert jót akar neki.

Hogyha nem nagyon jómódú családból származol, akkor csak diplomával van lehetőség "szintugrásra".



Egy szakmunkás csak akkor él jól,hogyha vállalkozó, alkalmazottként bagóért dolgozik.



Középfokú végzettséggel meg baromi nehéz elhelyezkedni.



2017. júl. 2. 11:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
95%
Mert lényegében az éretségizőknek csak a fele megy el egyetemre és azoknak is csak töredéke diplomázik le mivel az egyetemhez megkell lennie az anyagi támogatásnak is és sokan nem bírnak munka mellett tanulni is ha nem jó módú családból van az illető.Sajnos ez az igazság az élet szívás.
2017. júl. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
97%
Akik képesek lennének normális gimnáziumba normálisan tanulni, később pedig nagyeséllyel továbbtanulni, azok a fele - két harmada a gimnáziumi tanulók összeségének. Azt szeretné elérni a kormány (gondolom naivan) hogy a helyek csökkenésével úgy megnő a verseny a gimnáziumi helyekért, hogy ők kiesnek.
2017. júl. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!