Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért akarja ennyire...

A kormány miért akarja ennyire belefolyni a fiatalok továbbtanulásába? (gimnáziumi helyek csökkentése)

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem, ez nem helyes magatartás.

Ez csak és kizárólag a gyerekre és a szülőkre tartozik.


Az én storym annyi,hogy nagyon rossz gyerek voltam.Amit a szüleim toleráltak is bizonyos szintig, viszont a rossz iskolai eredményeket egyáltalán nem.

Amikor rossz jegyet kaptam, akkor valamiféle motivációt adtak.Apám elvitt a kocsmába és megmutatott pár lecsúszott embert, akik nem tanultak és csak robotmunkát végeztek egész életükben.Kérdezte, olyan akarok-e lenni?

Vagy azt mondta, nézzek bele a kukába és szokjam, mert ha nem tanulok egész életemben szagolgathatom és tologathatom.


Akkoriban utáltam ezeket a módszereket,viszont így felnőtt fejjel nagyon hálás vagyok a szüleimnek,hogy kemények voltak.


Sikeresen lediplomáztam, még a mesterfokozatot is megszereztem.Jelenleg még egy diplomán gondolkodom.

2 év tapasztalatom van, a fizetésem eleje 3-assal kezdődik, de közeledik a 4-es felé.

Kötetlen a munkaidőm, jók a munkakörülmények.Céges autóm igaz nincs,nem vagyok olyan pozícióban, de azonkívül rengeteg a juttatás, laptop,telefon, a cég által szerződött magánklinika ingyenes használata állami helyett...stb



A kormány nem érti az embereket.

A legtöbb szülő azért küldi gimnáziumba a gyerekét,mert jót akar neki.

Hogyha nem nagyon jómódú családból származol, akkor csak diplomával van lehetőség "szintugrásra".



Egy szakmunkás csak akkor él jól,hogyha vállalkozó, alkalmazottként bagóért dolgozik.



Középfokú végzettséggel meg baromi nehéz elhelyezkedni.



2017. júl. 2. 11:13
1 2
 1/12 Fatal_3rror_ ***** válasza:
59%

"Ez csak és kizárólag a gyerekre és a szülőkre tartozik."

Ez így kijelentve nem igaz.Egyrészt gazdaságilag sem mindegy, másrészt a szülők jelentős része alkalmatlan a gyereknevelésre. Nekünk is nyomták fiatalon a tanulj, diplomázz le vagy ehetsz a kukából témát, de az élet messze nem ezt igazolja.


Elég csak azt megnézni, hány ember kerül be egyetemre és mennyi végzi el. Rámennek évek, nem kevés állami és szülői pénz a semmire. Mindezek mellett a diploma messze nem garancia a jó fizetésre. Még BME-s mérnöki diplomával is végezhetsz 150-200 ezerért alkalmazotti munkát. És akkor még nem is beszéltünk a büfé szakokról, ahova minden jött mentet felvesznek és mindenki úgy végzi el hogy tudja semmit nem ér...


És ezzel nem azt mondom, hogy helyes dolog a létszám korlátozása, de tény, hogy sokkal jobban át kellene szervezni az oktatást, sokkal célirányosabbá tenni, és mindenkinek képességéhez mérten megmutatni hogy mit érhet el.

2017. júl. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
A butákat lehet irányítani. A buta ember nem gondolkozik, azt mondja és azt vallja, amit a propagandában írnak.
2017. júl. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért, hogy megmutassák ők már ebbe is beletudnak szólni.


,,Apám elvitt a kocsmába és megmutatott pár lecsúszott embert, akik nem tanultak és csak robotmunkát végeztek egész életükben"

Ez a rész meg olyan, hogy ugyanúgy végezhetsz robot munkát diplomával is. Itt Borsodban lediplomázott gépészmérnökök járnak napszámba kapálni, mert nem tudnak elhelyezkedni, mivel annyi munkahely nincs a környéken, elköltözni meg nincs pénzük.

2017. júl. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Mit dolgozol? Szívemből örülök, hogy ilyen jó munkahelyed van. Kívánom, hogy még többet keress, és jól, okosan használd fel a pénzt. Mindenképp legyenek gyerekeid, legyen családod, és ahogy a szüleid, úgy te is tanítsd a gyermekeidet arra, hogy legyenek jó tanulók. Annyi kivétellel, hogy te ne hagyd, hogy rosszak legyenek. Legyél jó, legyél segítőkész, ne sajnálj adni se anyagi, se lelki támogatást. Senkiről ne mondj rosszat, mindig legyél jó és rendes!
2017. júl. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%
Előző vagyok. Még annyi, hogy ha elmentek nyaralni, vigyázz, hogyne fürödjetek olyan tóban, ahol nem szabad, mert csak június második felében közel 10 ember fulladt bele már, ezek többsége fiatal volt, talán olyanok is, akik még néhány hete olvasták ezt az oldalt is. Vigyázz, légy körültekintő, soha ne vágj fel semmivel, ne ússz olyan vízben, ahol nem szabad úszni, vigyázz majd a gyermekedre is.
2017. júl. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Szóval lassan megkeresed a 40 ezer forintot? :D
2017. júl. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Csinlhatjak azért, mert a buta embert könnyű irányítani.


De valjuk be, rengetegen tanulnak gimnáziumban úgy hogy nem oda valók. Vannak olyan noname gimnáziumok ahol az emberek 70-80%-a nem tanul tovább, mert az igazából nem is gimnázium, csak a neve az, és csak azok mennek oda, akik nem birjak az igazi gimit.

A gimnáziumba, felsőoktatásba kell egy szorgalmi szint, és sokan vannak, akiknek ez nincsen meg. Aki szorgalmas, azt felveszik, aki pedig nem, az pedig jó eséllyel úgy se tudná megfelelően elvégezni. Ahogy az első mondta, sokan vannak olyanok, akik beiratkoznak egyetemre, és igazából azt se tudják, hogy mit keresnek itt, jobbik esetben 2 hét után kiiratkoznak, rosszabbik esetben évekig bent maradnak, a szülő fizet i a kollégiumot, az útiköltséget, az állam a képzését amit majd a fiatal visszafizethet stb...szerintem a humán gimnáziumok számat kellene csökkenteni, vagyis a humán osztályoket. Én a megye egyik legerősebb gimnaziumaba jártam, és még itt is a humán oszzaly felé nem tudott továbbtanulni, mert magyarból meg toribol nincs sok választás , ami még van az meg telített mind. Persze sok szuloben van az, hogy ha nincs diplomad,akkor ingyenelo csöves leszel, de csak azért nem kell bufeszakot elvégezni, hogy legyen, mert azzal sem lesz munkád, es mellette sok evedet eplazaroltad.

2017. júl. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%
Èn a mùlt tanèvben kezdtem a nyelvtanàri pàlyfutàsomat (nèmet-angol) a Mi gimàziumunkban 4 parhuzamos osztàly van,de 1et nyugodtan meg lehetne szüntetni,mert a diàkok 30 szàzalèka egyàltalàb nem alkalmas az èrettsègire, ès ez a szàzalèk a t öbbi diàkot is akadalyozza a haladàaban
2017. júl. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Alain Delon ***** válasza:
75%
Azért remélem, hallottál már a szakemberhiányról. És azt a posztot láttad már, amiben valaki azon elégedetlenkedik, hogy egy raktárosnak több a fizetése, mint egy docensnek?
2017. júl. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Fatal_3rror_ ***** válasza:
76%

Amúgy a szülőre tartozik dologról a saját példám jut eszembe:


Apám egy segélyen élő alkoholista volt, mind 14 mind 18 évesen annyit tett hozzá a továbbtanulásomhoz, hogy "Tanuljál fiam, mert te dolgozni sosem fogsz..." Így indított el egy szülő az életben, ennyi tanácsot kaptam tőle. Vidéki kis faluban nőttem fel, egyszerűen nem is láttam szinte hogy ki mit csinál. Volt 1-2 ismerős, autószerelő, mezőgazdaságban dolgozó. Nem volt előttem szinte semmilyen konkrét példa, hogy mi is legyek ha nagy leszek.


Sajnos elég szar ez a rendszer, hogy 14 évesen egyszer csak döntés elé kerülsz, hogy hova tovább. Majd 18 évesen újra, ha egyáltalán felvesznek oda ahova akarod. Én úgy mentem egyetemre hogy tanuljak, tanuljak...aztán teljesen belefáradtam és sok év felesleges küzdelem után otthagytam. Utólag visszagondolva rég ezt kellett volna tennem és nem pazaroltam volna el éveket az életemből.


Vagy ott volt sok ismerős család. Szó szerint prolik, ahol a szülők élete másból sem áll, csak hogy mindenki őket zsigereli ki, mindenki felelős az ő helyzetükért csak ők maguk nem. És a saját gyereküket is visszahúzzák, mert abban a nézetben nevelik fel, hogy úgysem viszi semmire, ne is gondoljon erre és mindenre van kifogás.


Vagy a másik ellentét, mikor a szülő kényszeríti a gyereket egy irányba. Amikor a szülő akarja megvalósítani a gyerekén keresztül azt ami neki nem sikerült, vagy nem próbálta meg.

2017. júl. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!