Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mért politikai...

Magyarországon mért politikai ügy a magyar nép őstörténete illetve a magyar nyelv nyelvrokonsági hovatartozása?

Figyelt kérdés
2017. júl. 3. 22:22
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
7%
Még annyit, hogy ne fáraszd magad ide újabb válasz írásával, bár ha be akarod gyűjteni érte a 100%-os hasznosságot hát rajta ide jár épp elég hun-török-sumér származás imádó, aki fel fog pontozni, de láthatóan nem érted miről szól ez, így értelmetlen is vitatkozni róla.
2017. júl. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
64%

Kedves 20-21!


Egyelőre ott tartunk, hogy én mindent, amit írtam (a 16-osban és a 18-asban is),, alátámasztottam hiteles, tudományos igényű forrásokkal. Ezeket te sem vitattad. Ha esetleg elkerülték a figyelmedet, az szintén nem az én hibám. Innentől hiába hivatkozol Russell teáskannájára, mivel nekem nem az volt az érvem, hogy nincs cáfolva, ezért igaz is lehet.


„miközben se közünk se törökhöz se hunhoz se avarhoz.”

Erre még mindig elmulasztottál bizonyítékot mutatni, én viszont mutattam tudományos érveket az ellenkezője mellett. A labda innentől nálad pattog. Jogosan kértem, tőled, hogy cáfold, hogy közünk van hozzájuk, mivel te jelentetted ki, hogy nincs közünk hozzájuk. Ezt viszont neked kell bizonyítnaod, mivel te jelentetted ki. Tudom, majd erre azt fogod mondani, hogy valaminek a „nemlétét” nem kell bizonyítani. Kényelmes lenne, de bizony attól még igenis kell. De mivel te semmivel sem támasztottad alá, amit írtál, így még akkor sem lennél vitaképes, ha igazad lenne. De nincs. A konkrét kérdéseimre szintén nem válaszoltál. Végig mellébeszélsz. Innentől hadd ne nekem kelljen szégyenkeznem.


„Ahogy látom hadban állsz az iróniával is sebaj, azt nem tudom neked megtanítani, arra rá kell érezni...”

Nem az iróniával állok hadilábon, az öntelt, bántó gúnyolódást viszont nem tudom támogatni. Ha engem gúnyolsz, az nem érdekel különösebben, de ha másokkal (esetleg egész csoportokkal) teszed ezt, azt nem fogom szó nélkül hagyni. De megakadályozni nem tudom, ha jól esik, akkor csináld csak, magadat minősíted vele. De talán majd egyszer ráérzel.


„Még annyit, hogy ne fáraszd magad ide újabb válasz írásával”

Ezt majd én eldöntöm. Neked sem kellene fárasztanod magad, mégis megteszed, mivel neked kell, hogy tiéd legyen az utolsó szó.


„bár ha be akarod gyűjteni érte a 100%-os hasznosságot hát rajta ide jár épp elég hun-török-sumér származás imádó, aki fel fog pontozni”

Természetesen az fel sem merülhet, hogy esetleg azért kapok pozitív értékeléseket, mert igazam van, vagy mert értelemes dolgokat írok. Te meg azért kapsz negatívakat, mert csak érvek nélkül fröcsögsz.


„de láthatóan nem érted miről szól ez, így értelmetlen is vitatkozni róla.”

Ezt szerencsére nem te döntöd el, hanem a tudományos érvek. De akkor ne vitatkozz. :)


„Azért arra megkérlek, hogy ne nézd le ennyire a finnugor magyarságot”

Te beszéltél „uráli őshazából eltántorgott” „jelentéktelen kis pusztai finnugor törzs”-ről. Tehát pont te vagy az, aki lenézi. Én (veled ellentétben) nem nézem le, sőt, a tudományosan alátámasztott részét (nyelvrokonság) még a finnugor elméletnek is elfogadom, mint mindkét hozzászólásomban írtam is. Neked viszont szövegértési problémáid vannak, mivel nem sikerült ezt megértened, annak ellenére, hogy többször is világosan kifejeztem.


„(ezt viszont én sem írhattam volna szebben rólad, köszönöm, hogy megcsináltad helyettem)”

Szívesen. De a fentiek alapján csak rád érvényes, rám nem. Meg azt sem nagyon hiszem, hogy te képes lettél volna ezt normálisan megfogalmazni (még a szöveg értelmezésével is gondjaid vannak, a szövegalkotás meg még nehezebb feladat).


„de nem mindenkinek az, engem sokkal jobban taszít, hogy itt játsszátok a sznobot”

Te játszod (mivel nem tudsz szöveget értelmezni, nem is nagyon lehet veled tudományos kérdésekről beszélgetni). De azért arcod van hozzá. Mellesleg engem abszolút hidegen hagy, hogy téged mi taszít.


„elhiszem, hogy neked és társaidnak büdös a halszagú atyafiság...”

Mint írtam, a rokonsággal semmi gondom, innentől elég logikátlan arra a következtetésre jutni, hogy „büdös” lenne. Már kétszer leírtam, mi az igazság ezzel kapcsolatban (forrásokkal), innentől nem az én hibám, hogy még mindig nem érted. De azért hajtogatod, mert érveid nincsenek...


„Talán ha megpróbálnál valami örömet fölfedezni abban, amivé vált ez a kis uráli nép...”

„és nem gyűlölnéd a magyarságot...”

Pont én írtam le, hogy milyen örömet lehet benne felfedezni, és te voltál az, aki ebbe belekötött. Sőt, bele próbáltad magyarázni, hogy én különlegesnek próbálom beállítani. Tényleg nem érzed az ellentmondást? Legalább azt eldönthetnéd, hogy akkor most különlegesnek próbálom a magyarságot beállítani, vagy éppen gyűlölöm... De ebből látszik, hogy mindegy, mit írok, te csak veszekedni akarsz.


„amiért csak egy kis jelentéktelen pusztai finnugor törzs...”

Most akkor mégis jelentéktelen kis finnugor törzs? Talán ha megpróbálnál valami örömet fölfedezni abban, amivé vált. (Mellesleg „finnugor törzsekről” beszélni azért is hiba, mivel egybemossa a genetikai és a nyelvrokonságot, ami még a finnugrászok szerint is súlyos hiba.)


„talán elfogadnád te is az igazságot és nem akarnád egybemosni a nyelvészetet az őstörténetet és a politikát.”

Én nem mostam egybe, mivel külön írtam mind a tudományos, mind a politikai aspektusairól. Te mosod egybe, mivel te gyűlölöd mind a magyarokat, mind a tudományos érveket, mivel ellentmondanak hitednek. Az egyetlen célod a veszekedés.

2017. júl. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!