Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan kicseszett drága...

Miért olyan kicseszett drága ez az ország?

Figyelt kérdés

Megyek be a boltba kajáért, az egyetlen dolog aminek ésszerű ára van az zsömle meg a szendvics kifli (jobb napokon egy darab tizenvalahány forint), na de az nem elég egy kajálásra, lássuk mit lehet hozzá enni.


A legszarabb ömlesztett sajtok (pl. Medve és társai) 200 Ft felett kezdődnek, Trappista, Pannónia, mintha valami kaviárt akarnék venni. Legolcsóbb turista szalámi vagy párizsi se épp olcsó, ha beérem egy pohár kefirrel, amibe tunkolhatom, az még ami a legjobban kijön, de a kefir ára is az egekben.


A tojásnak is nagyon felment az ára, pedig 5-6 éve még igazi életmentő volt az üres hűtőben rábukkanni egy-két tojásra és összeütni egy rántottát, mintha valami Lucullusi lakomát fogyasztanál.


Mindezek tetejébe még berúgni se olcsó mulatság, a legkisebb alkoholtartalmú, leghugyízűbb sörök is lazán 150 Ft felett kezdődnek, nem ritka a 200 feletti ár is egy dobozért vagy üvegért. A vodka ára is nagyon magas, 1000-valahányszáz forint fél liter a legszarabb olajos benzinízűből, ha akciós!



2017. júl. 11. 18:51
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
76%

A kereskedők is ráteszik a busás hasznukat. Például a dinnye esetében több a kereskedők haszna mint amit a termelő összesen kap, pedig annak a költségeinek is meg kell térülnie. Amit a termelő kap az nem tiszta haszon. Ha a termelők saját maguk végeznék az értékesítést, akkor talán ki lehetne iktatni számos kereskedőt.

Egy hasonlatot tudok mondani ami nem élelmiszer hanem elektronikai termék volt. Ha én végeztem a gyártást, értékesítést, mindent, akkor én is nagyon jól jártam, de a vevő is. Vagyis szinte teljesen kiiktattam minden felesleges élősködőt. Ez talán bejönne a mezőgazdaságban is aki azzal foglalkozik.

Ha netán rám ragadt valaki aki azzal állt elő hogy ő majd értékesíti az említett elektronikai terméket én meg csicskájaként csak gyártsam, akkor nem kellett sokat számolni hogy rájöjjek arra hogy épp akkora marhaság lett volna élősködőt bevonni amekkora marhaságot a termelők csinálnak ugyanazzal. Mert a termelő is rosszul jár meg a vásárlók is.

2017. júl. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó: A legtöbb termelő nem engedhet meg magának kamionokat, plusz helybérlést ahol eladhatná a terményeit. A dinnye talán a legjobb példa erre. Több tonna dinnyét nem tudsz a saját kis személyautóddal elfuvarozni a legközelebbi nagyváros széléig, vagy konkrétan egy piacra. Ha nem tudod helyben eladni akkor márpedig muszáj valakivel felvitetned. Ráadásul gyorsnak kell lenned, ha egy héttel később viszed, akkor lehet hogy már túlérik, vagy az időjárás teszi tönkre.

Szomorú, de legtöbb esetben kell egy szállítással, értékesítéssel foglalkozó plusz elem a rendszerbe, ha a terményt nem a közelben termesztik, és kifejezetten ipari méretekben történik a termelés. Az hogy Józsi bácsi a kertje végében levő 3 barackfáról évente elad 30-40 kiló barackot, az nem egy elsődleges megélhetési üzlet.

2017. júl. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Lazy Lover ***** válasza:
100%
mert ebben a trágya országban 27% az áfa! a fizetés meg sehol ! még szlovákiában is le vitték az élelmiszer áfáját
2017. júl. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
A kérdés jelzve lett a moderátornak hisz provokatív hisz mindenki tudja: "jobban élünk"
2017. júl. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Koplárovics Béci ***** válasza:
90%

[link]


Nem én csináltam, hanem akik ott élnek. A budapesti árak kb reálisak, legalábbis a "Markets" részen. Ez lenne az "alapvető" élelmiszer (+alkohol és cigi). Pozsonnyal hasonlítottam össze, merthát Pozsony már nagy álom, ami elhúzott mellettünk. Nos: ebben olcsóbb Budapest.


De összehasonlíthatod más városokat, más városokkal is. Az árakot ott élők adják meg általában (és a megadott adatokból átlagolnak). Ki fog derülni, hogy Budapest (vagy más magyar város) nem drága. Nyilván fogsz olcsóbbat találni, de összességében olcsó. Csak épp a fizetés... Lásd az oldalon a "Local Purchasing Power" sort. Na az már nem egy kedvező adat.

2017. júl. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
51%

egy kicseszett karcolt tesla is 15millió...

minden drága

2017. júl. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

"Az alkohol meg igen is alapvető élelmiszer a mi kultúránkban."


De nem a vodka, ha sokallod akkor termesz magadnak gyümölcsöt és főzz magadnak pálinkát.


" Ha megnézzük a gazdagabb országokat, ott a föld sok-sok parcellákból áll és aokan élnek mezőgazdaságból. Vagyis Torgyán kisgazda szemléletének nagyon is lett volna alapja."


Én azért megnézném azt a levezetésedet, ahol bemutatod, hogy egy adott földterület megművelése hatékonyabb és gazdaságosabb 16 különböző személy birtokában, külön gépekkel, mint egy szervezet és annak a gépállományával.


# 11-re pedig ez egy kis ideig persze működik, főként lokális szinten, de igazából a céltól függ. Ha te 600 fős kis faluban akarsz értékesíteni valamit, akkor tényleg értelmetlen a harmadik fél, csak ne is reménykedj milliárdos árbevételben.

Egyáltalán miért van szükség a termelőre, mikor mindenki tud termelni, akkor termelje meg magának, így máris kizárjuk, hogy termelő hasznot húzzon a mi szükségletünkből.

2017. júl. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
A vodka nem más, mint lepárolt szesz. Nem import vodkáról beszélek, hanem magyar vodkáról. Egyébként olcsóbb nagyobb kiszerelésben vodkát venni, mint annyi sört venni, amitől egy felnőtt ember be tud rúgni, de még így is sokallom az árát.
2017. júl. 11. 23:10
 19/27 anonim ***** válasza:

#10: Üdv a csodás kapitalizmusban! Keveseknek sok, sokaknak kevés...

Amúgy nehogy azt hidd ám, hogy Böszmeferinek és társainak nincs 100 milliós háza meg nyaralója a spanyol tengerparton...

2017. júl. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
70%

Csak böszmeferiék hagytak valamit a népnek is.


A fidesz óta,akinek nyaralója van a spanyol tengerparton,annak már mostanra 2 van.

A többségnek viszont még drágább a megélhetés.

2017. júl. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!