Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan kicseszett drága...

Miért olyan kicseszett drága ez az ország?

Figyelt kérdés

Megyek be a boltba kajáért, az egyetlen dolog aminek ésszerű ára van az zsömle meg a szendvics kifli (jobb napokon egy darab tizenvalahány forint), na de az nem elég egy kajálásra, lássuk mit lehet hozzá enni.


A legszarabb ömlesztett sajtok (pl. Medve és társai) 200 Ft felett kezdődnek, Trappista, Pannónia, mintha valami kaviárt akarnék venni. Legolcsóbb turista szalámi vagy párizsi se épp olcsó, ha beérem egy pohár kefirrel, amibe tunkolhatom, az még ami a legjobban kijön, de a kefir ára is az egekben.


A tojásnak is nagyon felment az ára, pedig 5-6 éve még igazi életmentő volt az üres hűtőben rábukkanni egy-két tojásra és összeütni egy rántottát, mintha valami Lucullusi lakomát fogyasztanál.


Mindezek tetejébe még berúgni se olcsó mulatság, a legkisebb alkoholtartalmú, leghugyízűbb sörök is lazán 150 Ft felett kezdődnek, nem ritka a 200 feletti ár is egy dobozért vagy üvegért. A vodka ára is nagyon magas, 1000-valahányszáz forint fél liter a legszarabb olajos benzinízűből, ha akciós!



2017. júl. 11. 18:51
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%

"Csak böszmeferiék hagytak valamit a népnek is."


Hát beszélj a magad nevében, én azt láttam, hogy a sok proli meg "kátrányos helyzetű kapta a sok kedvezményt, nekünk meg bérletre se tellett. Mondjuk ma is kapják, de legalább nem annyit és nem csak azok.

Böszmééknek is lett 2 nyaralója 2002 és 10 között, nem tudom kit akarsz meggyőzni. Ezek mind kommunista párttitkárok leszármazottai, akik a rendszerváltáskor is jól megszedték magukat "privatizáció" címen, a kormányzáskor meg még tovább tollasodtak.

2017. júl. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
51%

"Egyébként olcsóbb nagyobb kiszerelésben vodkát venni, mint annyi sört venni, amitől egy felnőtt ember be tud rúgni, de még így is sokallom az árát."


Akkor vegyél tablettás bort az az igazi ital a magyar alkoholisták között.

2017. júl. 12. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Te mikor vásároltál utoljára 2005-ben ? Amióta ez a kormány van, nincs infláció !

Meg lehet nézni a grafikont, mennyire emelte az árakat a mai ellenzék kormányon előtte és a Fidesz mennyire lenyomta. [link]

2017. júl. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
80%
Nekünk szerencsére nem magasak az árak (azok se amik sokkal drágábbak a leírtaknál) bár mi nagyon jól megvagyunk fizetve. A kaviár erős túlzás volt nem idevaló. Nem az ár magas hanem az átlag fizetés alacsony. Akinek kevés a pénze annak minden drága akinek sok annak kevésbé. Amúgy én anti alkoholista vagyok 1 pohár bort nem iszok egész évben én akkor akadtam ki amikor azzal érveltél, hogy berúgni se olcsó ráadásul "mindezek tetejében". Meg hogy a pia (alkohol) alapvető élelmiszer. Tipikus magyar ember vagy kérdező nincs elég pénzed minőségi ételre de azért mindennek a teteje, hogy nem tudsz olcsón berúgni ezek mellé. Mert hát a berúgás az aztán borzalmasan szükséges anélkül nincs élet.
2017. júl. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
Kedves 23-as Nekibuzdulva előkerestem a 2010-évi bevásárlások összegeit. Könnyű mert a nejem vezeti a háztartás 'könyvelését'. A havonta két 'nagy bevásárlás' átlaga, 21250Ft volt. Manapság a bevásárlást, jó ha 40000 Ft-ból megússzuk. Pedig manapság már erősen nézzük az árakat. A család létszáma, fogyasztási szokása nem nagyon változott, És már nyaralni sem járunk, kocsival is szinte csak vásárolni. Nyugdíjam pedig, 179000Ft- 224000Ft-ra nőtt! Egyetemista fiúnk, 85 esztendős anyós, REHABILITÁCIÓS járulékos feleség, és én, a "kiemelkedően" magas nyugdíjammal. A 277 Ft/Euró a 313 Ft/Euró ár változás, (amely a gazdaság erősödését reprezentálja) állandóan küzdünk az olcsó külföldi árak ellen...stb. szóval, rendesen érzem ezt a nincs inflációt, és a jól teljesítést!
2017. júl. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Nálatok világrekorder 27% Áfa van azért drága minden. A kormány csak szemkiszúrásként egy-egy teméknek leviszi az árát azt a sok birka bégetve örül. Tucatjával látom átjönni a magyar rendszámú kocsikat vásárolni itt Nagyváradon. 9 % az élelmiszer áfája. Ezért kellene tüntessetek nem a netadóért. De hát néma gyereknek az anyja se érti a szavát. További kellemes rabszolgaságot kivánok.
2017. aug. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Apropó alkohol, Erdélyben az is sokkal olcsóbb még a hipermarketekben is mint Magyarországon.
2017. aug. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!