Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érdekelne, hogy a közelgő...

Érdekelne, hogy a közelgő választások során kire fogtok szavazni?

Figyelt kérdés
Egy rövid indoklást is szívesen olvasnék,hogy miért pont így esett a választásod és az is érdekelne hányadik alkalommal fogsz szavazni.Előre is köszi minden választ!

2017. júl. 18. 19:34
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Nem baj, h más országoknak is vannak ilyen kötvényei?
2017. júl. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
21%
De baj! Na és miből gondoltad hogy azok migri simogatása jobban tetszik nekem mint orbánodé?
2017. júl. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

20: a bevándorlási kötvény intézményével lehet egyetérteni, vagy nem egyetérteni. Azt is elismerem, hogy mutyiországban ez is jelent némi nemzetbiztonsági kockázatot. De azért a kettő nagyon nem ugyanaz.


A bevándorlási kötvény esetén egy törvényes megoldásról beszélünk, ahol mindkét fél betartja a játékszabályokat. A kormány bármikor határozhat úgy, hogy korlátozza vagy megszünteti ezt a lehetőséget. Valamint az államnak lehetősége van mérlegelni, hogy egy adott személyt enged-e betelepülni vagy sem. Az államkötvény pedig már csak ilyen, idővel vissza kell fizetni, függetlenül attól, hogy ki vásárolta.

Mindettől függetlenül személy szerint nem támogatom a bevándorlási kötvények értékesítését, de ez más tészta.


Az illegális tömeges migrációnál pedig arról van szó, hogy ismeretlen emberek naponta ezresével masíroznak be az országba törvénysértő, határsértő módon, bármiféle ellenőrzés nélkül. Személy szerint ezt háborús cselekedetként értékelem, és lelövetném őket, ha nem fordulnak vissza (mint ahogy teszik azt az USA-ban, vagy Izraelben), de ez megint csak nem ide tartozik.


A kettőt összemosni szerintem súlyos demagógia.

2017. júl. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

"A kettőt összemosni szerintem súlyos demagógia."


A súlyos demagógia 1000 menekültre (akiknek nem kell állampolgárságot adni!!!!!!) plakátvergődni és migránssimogatózni, miközben 17000 pharaon professzor jöhet be offshore haveros lenyúlós Fidesz módra. Nehogy engem demagógozzál már!

2017. júl. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Még nem döntöttem el. Ha ma lennének a választások, akkor valószínűleg a DK és a Momentum kettősből választanék.


Indoklás: Minél szélesebb a parlamenti népképviselet, annál demokratikusabb egy ország meggyőződésem szerint. A 4-ről 5%-ra emelt bejutási küszöb,a jelentősen csökkentett képviselői létszám, illetve az egyfordulós választási rendszer összességében a népképvislet intézményét csorbítják, ezért nem szavazok olyan pártra, aminek a bejutása 100%, így nálam a Fidesz, Jobbik, MSZP trió kizárt. Jelenleg a kormányváltást kitűző pártok közül a Momentum és a DK bejutása kérdéses, az LMP nekem light ellenzék. Fidesz-Jobbik duótól viszketek, MSZP tuti bejutó, így jelenleg maradt a fenti kettő, de ez még bőven változhat. Eddig az összes választás összes fordulóján szavaztam.

2017. júl. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
52%

24: azon már túl vagyunk. Az értelmi képességeidet kezdem megkérdőjelezni, ha nem látod a kettő közötti különbséget.


A háziúr dönthet úgy, hogy kiadja a másik szobát valakinek, aki nekem, mint bérlőnek nem szimpatikus (igen, tudom, sántít a példa, az állampolgárok nem bérlői a hazának, a kormány nem háziúr, stb, stb nem ez a lényeg).

De ez nem ugyanaz, mintha esténként négy-öt részeg csak úgy benyit, és áttrappol a lakáson, esetleg itt alszik egy-két éjszaka, ha úgy tartja kedve. És ha kérdőre vonom, azt válaszolja, hogy jaaa, ő csak oda a buszmegállóba megy, de ez a lakás pont útba esett, ezért gondolta, bejön. De ne aggódjak, nem marad itt sokáig. Aztán másnap megint jönnek öten, és ha bezárnám az ajtót, akkor megpróbálják betörni, megafonnal hergelve egymást. Közben a buszmegállóban már pedzegetik, hogy abba a lakásba kéne visszaküldeni a feltorlódott részegeket, ahonnan a buszmegállóba érkeztek. Más ötletek szerint szét kéne osztani a buszmegállóban tömörülő részegeket a környékbeli lakásokban egységes kvóta szerint...

2017. júl. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
25: mióta pártfegyelem van, azóta nem nagyon van népképviselet.
2017. júl. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
27: A pártfegyelem csak egy része a rossz irányú folymatoknak, de valószínűleg még ez a legelfogadhatóbb. A legnagyobb probléma szerintem az, hogy kevés a képviselő és kevés a bejutó párt. Egy 8-10 frakciós/pártos országgyűlés, illetve egy 3-4 pártos kormányzat nyilván sokkal célzottabban törekedne arra, hogy a "nép hangjára figyeljen", mint egy egypárti vezetés. És most nehogy valaki elkezdjen arról polemizálni, hogy a Fidesz és a KDNP 2 párt...
2017. júl. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%

"Az értelmi képességeidet kezdem megkérdőjelezni, ha nem látod"


Akkor ennél tovább nem tartottalak érdemesnek olvasni...

2017. júl. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Ennyi barmot egy rakáson!

(Kivéve a fideszeseket. Úgyis megnyerjük, újra és újra, 2022-ben is, meg azután is.)

2017. aug. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!