Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme azért kimenni...

Mi értelme azért kimenni nyugatra, hogy itthon tudjanak építeni a pénzből egy jó nagy házat?

Figyelt kérdés

Soha nem értettem ezt a logikát, de sok ismerősöm csinálja ezt, hogy 5-10 évet elcsesz az életéből, arra hogy pl. Németországba gürcöl és nyomorog, hazahoz egy rakás pénzt, s abból épít magána kegy luxus házat.


Aztán megvan a ház, minden, 15 év telt el, már a 40-es éveiben jár az az ember, s annyival boldogabb nálam azért mert egy 200 m2-es házban él, míg én egy lakásban? Oké, de legalább én nem csesztem el 15 évet, és addig is teljesen elégedett voltam minden egyes percével az életemnek.



Jönnek azzal hogy hát nekik kell kertes ház, mert akarnak ültetni, meg ilyenek. Miért nem vesznek akkor egy telket mondjuk 500 m-re a lakástól, aztán ott ültethetnek akármit, én tömbházban nőttem fel, 4 éves koromtól mindig mentünk ki a testvéremmel a játszótérre, feledhetetlen délutánokat töltöttünk el a barátokkal. Én nem hiszem hogy nekem kisgyerekként jobb lett volna egy házban.



Akkor már azt a sok pénzt miért nem költik el nyaralásokra, utazásokra?


Nem akarom ráeröltetni senkire a gondolataimat, csak kiváncsi vagyok, szerintetek miért olyan rohadt jó innen elmenni? Azért mert nem Skodám lenne hanem BMW-m? Amiben azzal a tudattal ülök, hogy igen, ez 200-al is tudna menni, nem csak 130-al...? Vagy mert csúcslaptopom s telefonom lenne, mert megengedhetem? Vendéglőben ebédelnék és nem kantinban? Vagy miért érné meg innen annyira elmenni?


2017. júl. 19. 12:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
82%

Ebből látszik, hogy a te nyomorúságos életed mily keserves és egyszerűen igénytelen vagy. Ha tudnád mi az a normális élhető élet, nem ezt írnád.


"sok ismerősöm csinálja ezt, hogy 5-10 évet elcsesz az életéből, arra hogy pl. Németországba gürcöl és nyomorog, hazahoz egy rakás pénzt"


Ez neked elcseszés? Mert dolgozik és pénzt gyűjt? A hiba a te készülékedben van... Jobb otthon szenvedni éhbérért, a fizetésed 1/3-át leadva? Jobb otthon, hogy semmibe néznek az utcán, miközben máshol köszönnek, mert embernek néznek? Látszik nem jártál még Németországban pl....

2017. júl. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%

Nem ők a hibásak, hanem az a rendszer, az az ország, ahol tisztességes munkával soha nem építhetsz vagy vásárolhatsz egy családi házat magadnak és a gyerekeidnek. Hacsak úgy nem, hogy nyugdíjas korodig eladósítod magadat egy banknak...


Tudod, vannak, akik tényleg luxusingatlanokra és menő autókra hajtanak, hogy vagánykodhassanak itthon, de a többség nem ilyen. Sokan egy egyszerű, normális családi házat szeretnének, ahol a gyerek szaladgálhat az udvaron, lehet egy kutya, egy macska, egy kis kert. Nem luxus, hanem olyan, abszolút normális ház, amilyet a sokat átkozott Nyugaton egy asztalos, egy villanyszerelő is összehozhat magának, ha keményen dolgozik.


Magyarországon a nemzet gázszerelőjén, Mészáros Lőrincen kívül erről nem álmodozhat senki. A tisztességes, kemény munka fabatkát sem ér!


Ne azokra haragudj, akik biztosítani akarják a gyerekeik jobb jövőjét, hanem azokra, akik szétlopják az országot, a magyar földet, a közpénzt, mindent, és akik miatt normális embernek normális árban már nem jut egy zsebkendőnyi föld, telek, ház!

2017. júl. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
93%

"Nem akarom ráeröltetni senkire a gondolataimat, csak kiváncsi vagyok, szerintetek miért olyan rohadt jó innen elmenni?"


Az még hagyján. Én igazából azt nem értem, hogy miért olyan jó ide visszajönni.

2017. júl. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
94%

Időpont ma 12:16


Ott a pont!

2017. júl. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
6%
Nèmetorszàban Aztan az àtlagember nagyon Mehrheit,hogy hàzat vesz...
2017. júl. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
91%

Ja, és nem vagyok naiv. Tudom, hogy a magyar gazdaság sehol sincs a némethez képest, és nem lehetnek akkorák a fizetések, bérek. De akkor az árak sem lehetnek akkorák!


Nem a pénz mennyisége a dühítő, hanem az, hogy a magyar társadalomban egy magyar átlagbér nem elég egy normális ingatlanhoz, akárhogy takarékoskodj. Az ingatlanárak miért vannak az egekben, ha az átlagkereset nincs?


Talán csak nem azért, hogy a kiváltságos réteg, az új magyar oligarchia könnyen és verseny nélkül rátehesse a mancsát mindenre?

2017. júl. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nekünk egész más az álláspontunk.

Véleményem szerint sokkal jobb kertes házban lakni, nincs kötöttség, ki lehet ülni a kertbe, lehet füvet nyírni (van akinek munka, van akinek szórakozás ez inkább), el lehet hívni barátokat kerti partira, gyerekeknek lehet hintát, medencét csinálni, kerítést festeni... Számomra ezek mind hobbi szintű dolgok, nem munkakánt tekintek rá (persze van az is vele).

Egy lakásban megőrülnék. Állandóan a négy fal között, állandó lépcsőzés (ha emeleten laksz), a szomszédok hallgatása, veszekedés a hangzavar, fúrás, ugrálás, toporzékolás miatt.


Miért nem veszünk telket? Mert oda el is kell menni minden egyes alkalommal.

Ha a kertemben füvet van kedvem nyírni vagy kerítést festeni, akkor kimegyek és csinálom. Ha a telken akarnék, akkor oda kéne sétálni/vezetni, meg vissza is. Ráadásul közben nem lehetnék a családom közelében.


Utolsó bekezdéseddel viszont teljesen egyetértek. Két autóm van, Opelok, egyik 16, másik 17 éves. Mivel kiszolgálnak ennyi éve (használtan vettem őket közel 10 éve), így nincs okom lecserélni őket. Két millió forintnál drágább autót én nem vennék. Bármi történhet vele az utcán, meghúzzák, betörik az ablakát, összetörik, és máris a harmadát éri csak.

Nyaralásokkal kapcsolatban: én inkább egy balatoni házba fektetném a pénzem, mintsem minden évben kifizetni 100-150 ezer forintot hoteleknek. Jobban kijön így az ember. Persze munka ott is van.


Szubjektív véleményt hallottak. :)

2017. júl. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
86%

"Az ingatlanárak miért vannak az egekben, ha az átlagkereset nincs?"


Mert mondjuk valaki annyiért is megveszi.

Te sem fogod 5 ezer forintért lenyírni valaki kertjében a füvet, ha 15 ezret akarnak adni érte.

2017. júl. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
84%

" Nèmetorszàban Aztan az àtlagember nagyon Mehrheit,hogy hàzat vesz..."


No igen, ott sem telik mindenkinek 500ezer eurós lakásra, vagy 800ezer eurós családi házakra...elég sokan laknak életük végéig albérletben...

2017. júl. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
96%
Annak az embernek a szellemi állapotáról is megvan a véleményem, aki 10 év Németország után hazajön lakni ebbe a xarfészekbe.
2017. júl. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!