Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van némi angol fontom itthon...

Van némi angol fontom itthon félretéve de a brexit óta az értéke csökken. Milyen valutába lenne értelme átváltani és miért?

Figyelt kérdés
A legtöbb ismerősöm már átváltotta euróba...

2016. okt. 6. 09:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Hacsak nem más országban akarod elkölteni, nem látom értelmét másban tartani a pénzed, mint forintban.
2016. okt. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem dollárban van a megtakarított pénzem (USD).

Ha az összeomlik, akkor már úgyis mindegy, az a világot is rántaná magával, szóval alapvetően stabilnak tartom. (Ami persze nem azt jelenti, hogy hullámzás ne lenne benne, de nyilván úgysem milliárdokról van szó.)

2016. okt. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg most megdöbbentő lesz, amit mondok, de én nem váltanám át...

indokaim:

1.- az utóbbi időben 100 ft-ot esett (ha jól néztem) - ez elég nagy esés ahhoz, hogy kicsit visszaerősödjön.

Persze tévedhetek is

A bizonytalanság nem tesz jót az árfolyamnak - most viszont már körvonalazódni látszik, mikor lépnek ki.


2.- az átváltással eleve veszteséged keletkezik


Nem tudjuk, mire lenne inkább szükséged? Ha nem hiányzik a pénz, csak tartalékban van és megengedheted magadnak, hogy várj vele, akkor nem váltanám át - de ha a közeljövőben szükséged lehet rá, akkor tényleg inkább ft.

2016. okt. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!