Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csak Budapesten drágulta...

Miért csak Budapesten drágultak meg az ingatlanok ilyen jelentősen?

Figyelt kérdés
Ahol én lakok Szolnok nem lettek magasabbak az árak ,de Pesten úgy megugrottak az árak,hogy nem értendő számomra legalábbis ! Miért lettek ilyen drágák a budapesti ingatlanok ?

2017. júl. 21. 15:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Kereslet és kínálat.

Ennyi.


A megnövekedett keresletet 2 dolog okozza:

1, külfödiek.

Rengeteg külföldi turista jön főleg Nyugat-Európából akik csak pár napra szálnak meg akik jóval gazdagabbak, magasabb bérleti díjat is ki tudnak fizetni, szóval közvetetten felverik az árakat.

2, A vidéki életképes fiatalok nagy része felköltözik Budapestre és szintén növelik a keresletet. Azért nem külföldre, mert sokuknál hiányzik a nyelvtudás.

2017. júl. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

+1

Az önkormányzatok lebontják a tulajdonukban lévő régi omladozó társasházakat, és eladják a területet ahol új építésű modern házakat építenek a befektetők amiknek a bérleti díja magasabb, kapacitása kissebb lesz mi t az eredetinek.

2017. júl. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
67%
Azért, mert lassan ez az egyetlen élhető hely az országban az osztrák határt leszámítva.
2017. júl. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
49%

"Azért, mert lassan ez az egyetlen élhető hely az országban az osztrák határt leszámítva"

Ez azért erősen szubjektív! Laktam Pesten, több részletben, ott születem, nőttem fel, majd melóztam is. Kifejezetten nem élhető (szerintem).

2017. júl. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

14,

Az is számít, hogy hol laksz.

Például Buda sokkal zöldebb és tisztább mint Pest.

2017. júl. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!