Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok, hogy az általáno...

Támogatnátok, hogy az általános iskolás hittanon Buddhista hittant is lehessen választani, ne csak keresztényt?

Figyelt kérdés

2017. júl. 22. 00:12
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
77%
Legyen határ, méghozzá ott, hogy az ember a vallását a szabadidejében az iskolán kívül csinálja kizárólag. Ebben az előzőkkel teljesen egyetértek. Egyébként pedig vallásokat egymás fölé rendelni teljesen abszurd lenne Magyarországon.
2017. júl. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem a gyerek vallási nevelése a szülő feladata kéne legyen, nem az iskoláé.
2017. júl. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
90%
Nem kötelező a hittan senkinek. Aki viszont úgy dönt, hogy erkölcstant hitoktatás keretében akar a gyerekének, miért kéne, hogy hátrányos helyzetbe kerüljön? Most is lehet buddhista hittant választani, ha az iskola meg tudja oldani.
2017. júl. 22. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
51%
Igen. De inkább úgy mondanám hogy lehetővé tenném (szinte) bármely vallás hitoktatásának igénybevehetőségét az iskolákban.
2017. júl. 22. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
63%

Bármelyik elismert egyházét lehet, de a Krisna nem az - hál'Istennek, mert az egyik legkártékonyabb szekta.


Viszont van elismert buddhista egyház szerintem.

2017. júl. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
65%

Semmilyen államilag támogatott vallást nem támogatok.


miért?

amikor utoljára a vallás és az állam "egyé vált" azt sötét középkornak hívták


Az állam az állam, az egyház meg maradjon az egyház.

Ne keverjük a kettőt, az egyik valós a másik kitalált dolgokkal foglalkozik.

2017. júl. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
63%
Nem, semmilyen hittan ne legyen az iskolában. A vallás mindenkinek a magánügye, gyakorolja a templomban és otthon, másra ne erőszakolja rá.
2017. júl. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
3%

Nem értem, mi ez a nagy ellenállás az iskolai hitoktatás körül.


Lehet erkölcstant is választani annak, aki nem vallásos, a hívő családok meg vallásuknak megfelelő hittanra íratják be a gyereküket, akár buddhista hittanra is, egyébként buddhista iskolák is vannak Mo.-n.


Nem értem ezt a nagy ellenállást, ez csak a gyerek hasznára fog válni a későbbiekben, még akkor is, ha később a gyerek úgy dönt, nem követi az adott vallást.


Nem kötelező a hittan, mert mint már mondtam, lehet erkölcstant is választani.

2017. júl. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
16%

"Lehet erkölcstant is választani annak, aki nem vallásos"


Ettől még sérül a vallásszabadság joga, ha ember kiválthat kötelező iskolai órákat hitéleti órákkal.

2017. júl. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
16%

#19, ezt nem értem. Van hittan ès erkölcstan.


Minden szülő eldöntheti, melyikre íratja a gyerekét. Senkinek semmilyen joga nem sérül ettől, a kétféle óra teljesen egyenértékű.

2017. júl. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!