Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A TB-t hogyan kell lemondani?...

A TB-t hogyan kell lemondani? Lelehet egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nem mintha ha az a 6000 forint földhöz vágna, de az is pénz.

Én csak privát egészségügyet használok évek óta.Nekem teljesen megéri, sokkal modernabbak az eszközök, ha hétfőn szólok, még azon héten kapok időpontot, nem 2 hónappal később?Az orvosok is sokkal széleskörűbb ismerettel rendelkeznek, mint az államinál dolgozók.


Hogyan lehetne a TB-t lemondani vagy lecsökkenteni?Nem akarom fizetni.



2017. júl. 30. 11:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Jó a kérdés, és a közegészségügyet a befolyt adóból kellene fenntartani, a megcímkézett adót, vagyis a TB-t meg megszüntetni. Ez így lenne korrekt. Ez jól működött a szocializmusban is."


Tekintettel arra, hogy a beszedett egészségügyi hozzájárulás összességében messze nem fedezi a költségeket, most is fordítanak az adóbevételből is a fenntartására. A szocializmusban létezett tb-vagyon, amit a rendszerváltásra sikeresen el is loptak, úgyhogy erre nem kéne hivatkozni.:-)

2017. júl. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
78%
Csak Magyarországon nincs olyan hogy TB. Egészségbiztosítási hozzájárulás a hivatalos neve. És egy adó gyakorlatilag. Ha nem fizeted visszamenőleg behajtják.
2017. júl. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Járulék volt, de a Fidesz adóvá minősítette így nem lehet nem fizetni következmény nélkül.
2017. júl. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
32%
6: ha dolgozna, nem 6000-et fizetne EB-re. Kivéve talán ha alkalmis, de akkor meg nem magánorvoshoz járna.
2017. júl. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
66%

Ha bármikor elüt az autó vagy baleset ér az orvosok nem látnának el vagy több milliós összeget számláznának ki, ha nem lenne TB-d.


Mindenkinek megéri. Ha egy állásra kell orvosi vizsgálat, azt is több százezerbe kerülne, ha nem lenne TB-d

2017. júl. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 árokpart ***** válasza:
Azt, hogy az orvosok mentalitása, hozzáállása magánrendelés esetén jobb lenne azt azért erősen vitatom. Voltam 3 éve magán fogorvosnál nagyon szakszerűen minden fájdalom nélkül egy pillanat alatt kihúzta a fogamat, olyan helyen ahol még a szájsebészeti beavatkozás is előfordulhatott volna. Viszont azt a lekezelő, bunkó modort egy életre nem felejtem el. Mintha abból a bizonyosból rántott volna ki. Persze mindezt 15 ezer ft-ért.
2017. júl. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Csak úgy mondhatod le, ha külföldre költözöl. Én sem akarom fizetni, nem is csupán azért, mert magánrendelésre járok, hanem azért is, mert felháborít, hogy semmit sem látunk viszont a minden hónapban begyűjtött pénzünkből a rendszerben. Felőlem lehetne a mostani összeg többszöröse is, ha cserébe mi, állampolgárok megfelelően felszerelt kórházakat és emberséges ellátást kapnánk, az egészségügyi dolgozók pedig versenyképes fizetést éhbér helyett.
2017. júl. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából úgy, mint az SZJA.-t...
2017. júl. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!