Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek botrány vagy...

Szerintetek botrány vagy vállalható hogy a Jobbik elvenné az általános iskolával NEM rendelkezők szavazati jogát?

Figyelt kérdés

Tudtommal kötelező az általános iskola elvégzése, aki erre sem volt képes az miért is akar szavazni? Nem volt képes iskolába járni bár egy kicsit, de azért dönthessen az ország sorsáról?


Szerintem mind tudjuk hogy kikre jellemző ez, hogy nem járnak iskolába.


Gondolom a Fidesz azért nevezi botrányosnak a dolgot, mert így nem tudnának egy zsák krumplival 1000 szavazatot megvásárolni a "hülyéktől".



2017. aug. 2. 06:30
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
0%

,,Amennyibe a libernyákoknál azt jelenti a "demokrácia" kifejezés,

hogy az alkesz-bammegező-röföfgő-nagy-nagy családját rendszeresen verő ember szava


PONTOSAN annyit ér,


mint a környezete, a természet, az élővilág, az embertársai, az emberi közösségek felé, vagyis a társadalom felé


felelősségteljesen élő ember szava


akkor a válasz: NEM!!!!!!"


Ez elég primitív megközelítés. Az alkesz röfögőnek is lehet annyi esze, hogy megüsse azt a szintet, hogy szavazni tudjon.

2017. aug. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
83%

"Ez elég primitív megközelítés. Az alkesz röfögőnek is lehet annyi esze, hogy megüsse azt a szintet, hogy szavazni tudjon."

PErsze hogy tud,egy "x" nem nagy munka, nem is arról volt szó.

De nem FELELŐSSÉGTELJES tagja a társadalomnak - szóval ez szerinted a "demokrácia"?

Kösz nem kell - és ha primitívnek tartod, legyen.

Akkor sem.

2017. aug. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
0%
Akkor sajnos olyan országba kell költöznöd, ahol olyan választási rendszer működik, amire te vágysz.
2017. aug. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
81%
Rendben, akkor ezt megbeszéltük.
2017. aug. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
31%
Jó ötletnek hangzik ez az IQ-hoz kötött szavazási jog.
2017. aug. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
85%

A gond ott van, hogy a határt ÖNKÉNYESEN kellene meghúzni valamilyen oktatási szintnél.


De miért a 8 általános?


Miért nem diploma?


Miért nem humán diploma?


Miért nem a CEU-n szerzett diploma?


Tehát akármilyen lépés, ami korlátozza az "általános" választójogot, az valamerre lejt.

2017. aug. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
Nade ha nem korlátozod (vagyis senkit nem zársz ki a szavazásból), csak súlyozod a szavazat "erejét" (az illető szellemi képességeivel), ahogy én javasoltam?
2017. aug. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%

az IQ mondjuk pont nem mond semmit arról, hogy mennyire vagy értelmes

gyakorlatilag azt méri, hogy milyen rutinod van absztrakt szabályszerűségek felismerésében

2017. aug. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
90%

Botránynak nem mondanám, de ez nem több mint puszta elmélkedés. Napjainkra a választójog a legalapvetőbb állampolgári jog lett. Nincs olyan demokratikus ország, amelyben ezt bármilyen cenzussal korlátoznák (pl. műveltségivel), aki cselekvőképes és nem áll büntetésvégrehajtás alatt annak joga van szavazni. Ha ezen bárki is változtatna, komoly nemzetközi visszhangja lenne, és garantáltan nem maradna szankciók nélkül.


Amúgy a nyolc általános megléte sem garancia semmire, nem feltétlen lesz értő olvasó az akinek megvan az elemi, arra pedig pláne nem garancia, hogy bármennyire is tájékozott legyen az illető. Egy ilyen cenzus tehát mondhatni értelmetlen, ha magasabbra tesszük a lécet pl. érettségi, akkor pedig túl sok embert zárunk ki a rendszerből és a megfontolt választás még így sem garantált.


Lehet, hogy vannak hátrányai a mostani rendszernek, de ez a legkisebb rossz, csak azért nem foszthatunk meg valakit a jogaitól, mert gyengébbek a képességei (butább), maximum akkor ha beteg (szellemi fogyatékos). Pont et az ahol mindenkinek szabadnak kell, hogy legyen véleményt nyilvánítani. Ne feledjük, hogy könnyen mi is áldozatai lehetünk egy ilyen itézkedésnek. Én inkább élek egy demokratikus államban annak minden hibája ellenére, mintsem egy olyanban, ahol a legalapvetőbb jogok sem garantáltak...

2017. aug. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

#28: Értem, tehát ha tudom, hogy hogy hívják éppen ma mondjuk az igazságügyi minisztert, akkor értelmes vagyok; míg ha csak az IQ-m magas, akkor csak absztrakt szabályszerűségek felismerésében vagyok jó?

És a politikai összefüggéseket a pártok által kiállított személyek nevei alapján, az egyes politikai erők által kommunikált h̶a̶z̶u̶g̶s̶á̶g̶o̶k̶ propaganda alapján, vagy a viselkedésükben megfigyelhető szabályszerűségek felismerése alapján lehet jobban megérteni?

2017. aug. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!