Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek botrány vagy...

Szerintetek botrány vagy vállalható hogy a Jobbik elvenné az általános iskolával NEM rendelkezők szavazati jogát?

Figyelt kérdés

Tudtommal kötelező az általános iskola elvégzése, aki erre sem volt képes az miért is akar szavazni? Nem volt képes iskolába járni bár egy kicsit, de azért dönthessen az ország sorsáról?


Szerintem mind tudjuk hogy kikre jellemző ez, hogy nem járnak iskolába.


Gondolom a Fidesz azért nevezi botrányosnak a dolgot, mert így nem tudnának egy zsák krumplival 1000 szavazatot megvásárolni a "hülyéktől".



2017. aug. 2. 06:30
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
8 osztály kötelező tudtommal. Aki idáig nem jut el, annak meglehet mondani: amíg a kötelességét nem végzi el, addig megvonják a szavazati jogát.
2017. aug. 2. 15:33
 32/40 anonim ***** válasza:
#31 Nem kötelező, 16 éves korig van tankötelezettség, de ha ez megvan nem vagy köteles befejezni az elemit.
2017. aug. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Szerintem vállalható (főleg a) Jobbiktól. De egy ilyen önkényes határ nem hangzik jól. Húznak egy határt és aki megüti az jó és szavazhat aki nem üti meg az meg rossz és nem ez túl fekete fehér. És miért 8 általános? Miért nem érettségi? Viszont akinek nincs érettségije is lehet értelmes ember nagyon is. Az IQ teszt se hangzik jól (nekem) mert az értelmességnek sokféle formája lehet. Szerintem igazságos tesztet nem lehetne megalkotni erre a célra.
2017. aug. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
37%
A magas (vagy szimplán átlagos) IQ még semmilyen garanciát nem nyújt arra, hogy a szavazatoddal felelősen döntesz az ország sorsáról.:-) Ha valaki a népfelség elvén működő demokrácia lényegét sem érti, miért akar egyáltalán BÁRMILYEN szavazást?:-)
2017. aug. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 Márics Attila ***** válasza:
Nem tudom mti hadoválnak itt egyesek a demokráciáról, amikor köztársaság van.
2017. aug. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Szerintem igazuk van most komolyan ilyen Univerzális balhét szeretnék / zárcsökkentés , legyen tánc című emberek a kezébe szavazati jogot adni, az nevetséges.


https://www.youtube.com/watch?v=HyKpQre9CTM


Az ilyenek 2-ig nem tudnak elszámolni. És ilyeneknek joguk van eldönteni az ország jövőjét ?


Há hihetetlen b meg. Kocsihoz is kell jogsi, adott munkához is szakirányú papír. Ennyi erővel elmehetnél egy "orvoshoz" aki még sztetoszkóp-ot se látott életében.


Totál egyetértek.

2017. aug. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Úgy kell fogalmazni, hogy az írni-olvasni nem tudók (analfabéták) ne szavazhassanak. Vagy ha igen, legyen műveltségi alapon többes szavazat, remek terveim vannak erre "hogyha ettől mások fognak is szabódni."
2017. aug. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Pont az a demokrácia, hogy mindenkinek van szavazati joga és nem korlátozzák. Ha ez valamilyen módon megszűnik bizonyos csoportoknál, az már nem demokrácia. Inkább mindenkit kötelezni kellene a szavazáson való részvételre, amennyiben nem jelenik meg, pénzbüntetés járna, mert nem tett eleget állampolgári kötelességeinek.
2017. aug. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

"Inkább mindenkit kötelezni kellene a szavazáson való részvételre, amennyiben nem jelenik meg, pénzbüntetés járna, mert nem tett eleget állampolgári kötelességeinek."


Kötelezheted arra h megjelenjen. De arra még te sem tod h szavazzon egyáltalán v h azt érvényesen tegye.

Megjelenik ok azt beadja üresen, behúzza mindet v

be smile-za. Ennek sok értelme volt.


Am sok értelme lenne korlátozni is mert az emberek kb fele sosem él ezzel a jogával. Mivel nem foglalkozik politikával és nem is érdekli. Számára tök mind 1 Fidesz van v MSZP....


14-ben pl 4.2 millióan nem is szavaztak.

2017. aug. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

#27


"Nade ha nem korlátozod (vagyis senkit nem zársz ki a szavazásból), csak súlyozod a szavazat "erejét" (az illető szellemi képességeivel), ahogy én javasoltam?"


Az is "lejt" valamerre...

Általában különböző társadalmi rétegek különböző pártpreferenciákkal rendelkeznek, és a szavazatok korlátozása, súlyozása egyes pártoknak jobb, másoknak rosszabb.


Egyébként az egész rendszer egy vicc, mert aki nem szakértő egy speciális területen, az úgyis szimpátia alapján dönt.


Egy szívsebész se naprakész, hogy milyen adózási rendszer lenne melyik rétegnek a megfelelő, és egy színházigazgató se lehet biztos benne, hogy mekkora bérszínvonal emelkedés hatna károsan az itteni autóiparra...


Szóval a mostani demokrácia rendszer akár tetszik, akár nem, a bizalomra, vagy annak hiányára épül, és nem a szavazók szakértelmére, ami egyébként gyakorlatilag lehetetlen kihívás.

2017. aug. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!