Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti adnátok szavazójogot az...

Ti adnátok szavazójogot az alapműveltséggel nem rendelkezőknek?

Figyelt kérdés
Olyanoknak, akiknek nincs meg a 8 általános, vagy analfabéták.

#FIDESZ #MSZP #Jobbik #LMP #8 általános #analfabéta #Simicska #szavazójog #alapvégzettség #írni-olvasni nemtudók
2017. aug. 5. 12:25
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
77%
Igen. Nem korlátoznám senki szavazati jogát. Itt, Magyarországon meg pláne, mert itt versenyt űznek az ezzel-azzal való visszaéléssel, és biztos vagyok benne, hogy ez sem lenne kivétel.
2017. aug. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
86%

IGEN.


Én korrepetáltam -"önként beosztva"- cigány osztálytársaimat annakidején. Majd megőrültem, mert egyetlen szót nem volt némelyik helyesen leírni, még hónapok utáni gyakorlás után sem. És tényleg nem értette, hogy egyszer még rövid i, vagy két t, máskor meg nem. Biztos, hogy nem fejezték aztán be az általánost.

Magyar anyanyelvűek voltak, mellesleg, csak utólag jöttem rá, hogy cigányok voltak, a kinézetük alapján.


DE elhelyezkedtek dolgozni, építóiparba, konyhára, és rendesen dolgoztak. A nevüket, egyszerű szövegeket -a gyerekeiknek levelet- azért írtak. Jól el lehetett beszélgetni velük hétköznapi dolgokról, háztartásról, kertben mit hogyan csináljon az ember. Tanulni is bőven lehetett tőlük. A gyakorlati ismereteik szerintem jobbak voltak, mint az enyéim.

2017. aug. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Én azért óvatos lennék ezzel a szavazójoggal, amennyiben ki akarnák terjeszteni 8 osztályt sem végzettekre és analfabétákra. Hiába demokratikus vívmány, mi van akkor, ha több hátrány származik belőle, mint haszon?
2017. aug. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
40%

A Jobbik szavazati jogfosztó baromsága csak egy demagóg hülyeség éppúgy, mint a halálbüntetés. Ezt a politikusaik i s tudják, csak arra jó nekik, hogy róluk beszéljenek. Ha nem tudják, akkor meg lehúzhatják magukat a vécén.


Amúgy az elvet is elvetem, mégpedig azért, mert ha egyszer meghúznak egy ilyen vonalat, akkor a mindenkori politikai párt a saját szavazóbázisa szerint helyezgetheti. sarkított példa: egy kormánypárt, amelyik az ügyvédek körében a legnépszerűbbé válik az egyoldalú intézkedései által, simán hozhat egy olyan törvényt, hogy mindenkitől elveszik a szavazati jogot, kivéve az ügyvédektől. Bumm.


Egyébként is, az analfabéták száma annyira elhanyagolható és csökkenő tendencia, hogy ezzel foglalkozni teljesen érdemtelen, nem befolyásolja a szavazati eredményt. Ráadásul pont a szegények és tudatlanok körében sokkal kisebb a szavazati hajlandóság még akkor is, ha olyan pártról van szó, ami valóban az ő érdekeiket védené.


A pártok az olvasni tudó embereket is megtévesztik milliószámra, szóval ez nem lehet érv, mint ahogy az sem, hogy ezek az emberek tuti, hogy eladják a szavazataikat, hiszen az olvasás tudása nem vezet erkölcsi felemelkedéshez. Vélelmezett törvénysértés miatt pedig nem szabad alapvető jogokat megvonni, bár volt már rá példa. Hallottatok arról, hogy a zsidók állítólag spekulánsok, állítólag ők birtokolják a bankokat, gyárakat, stb. és mindenki mást állítólag tönkretesznek. Hogy ez mennyire igaz, az más kérdés, hogy mekkora bankja lehet egy zsidó órásnak, vagy szabónak, abba senki nem gondolt bele, a lényeg, hogy egyre-másra hozták a zsidótörvényeket, amiben többek között mindenféle tulajdonlási jogtól, végül alapvető szabadságjogtól is megfosztották őket.


Szerintem a helyes út inkább a választási törvények olyan szabályozása lenne, ami egyfelől a csalást szűri ki, első lépésben az ajánlásgyűjtés (ami a kopogtató cédula gyűjtést váltotta fel) rendszerét.


Ha valamit, hát azt lehessen képviselő-, polgármester-JELÖLT. Tőlük elvárható, hogy vizsgázniuk kelljen közigazgatásból és még néhány dologból. Csak hogy tudják, mihez van joguk, mi a kötelességük, hogyan működnek a dolgok, ilyesmi. Wittner Mária a nyolc általánosával vagy Farkas Flórián pl. simán fennakadna a rostán éppúgy, mint számos idióta önkormányzati képviselő.

2017. aug. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Hát pont ez az egyik probléma, hogy nem csökken, pláne amióta 16 év a tanköt. korhatár.


[link]

2017. aug. 8. 09:10
 16/33 anonim ***** válasza:
87%

A cikk engem nem cáfol, csak a címe. Tisztázzunk néhány fogalmat!

Analfabéta az, aki nem tud írni, olvasni. [link]

Iskolaelhagyó az, aki végzettség nélkül megszakítja a tanulmányait. Az általánosban ez egyáltalán nem annyira jellemző, főleg nem első-második-harmadik osztályban.

A funkcionális analfabéta már más tészta, de hidd el, azon a téren is javuló tendencia van még akkor is, ha ezerrel teszik tönkre az oktatást. Ez azonban nem az oktatás érdeme, hanem csak egyszerűen arról van szó, hogy több funkcionális analfabéta hal meg, mint amennyi "termelődik" az ifjúságban.


Egyébként ha a funkcionális analfabétizmusnál húzzuk meg a határt, akkor elég sok településnél szavazók hiányában elmaradna a választás.

2017. aug. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Valóban nem szabad a kettőt összekeverni.


És erről mi a véleményed:

[link]

?

2017. aug. 8. 11:33
 18/33 anonim ***** válasza:

Jó. Akkor ha az analfabétákról beszélünk, hadd mondjak valamit.


Kanadában szinte minden évben cikkeznek egy-egy olyan emberről, akiről kiderült utólag , hogy nem tudott olvasni, pedig rendesen leérettségizett. Valahogy soha nem derült ki, a teszteket a megfelelő százalékokra megcsinálta, a krediteket megszerezte, megkapta az érettségi papírt.


Papírja volt, iskolába járt, mégsem tudott olvasni, ahogy utólag kiderült. Tudom ez csak egy-egy ember. Viszont érettségi, nem általános iskola.

2017. aug. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Egyetemeken is vannak funkcionális analfabéták, ha már itt tartunk.:-) Nem véletlen, hogy a magyar érettségi nagy részét a szövegértési feladatok teszik ki. Világméretű jelenség, nem magyar sajátosság. Az alapműveltség pedig nálam nem korlátozódik az írni-olvasni tudásra, még a 8 általános elvégzésére sem.

Azt viszont nem tartanám teljesen elvetendőnek, hogy a szavazati jog ugyan általános, de aki élni akar vele, az tegyen is érte. Legalább annyit, hogy regisztráltatja magát, mint az Egyesült Államokban, ahol a regisztrációs lapon mellesleg még a pártprefenciára is rákérdeznek.:-) A regisztrált szavazói státusz egyébként ott bizonyos kötelezettségekkel is jár (nagyon helyesen), ugyanis közülük választják ki bizonyos igazságügyi eljárásokban az esküdteket, ami több napos, hetes elfoglaltsággal és felelősséggel jár, és csak nyomós indokkal (egészségi problémák, 65 év feletti kor pl.) lehet kibújni alóla. Nálunk ez nyilván nem műxik, más a jogrendszerünk, de egyéb közfeladatokkal pl. kiváltható lenne. Nem az a cél, hogy embereket kizárjunk a szavazásból, hanem az, hogy mindenki, aki szavazni óhajt, felelősen éljen ezzel a jogával.

2017. aug. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Én is örülnék, ha ezeket az embereket, rá lehetne bírni, hogy foglalkozzanak a politikával, gondolkodjanak, legyenek érveik/ellenérveik, hogy miért szavaznak/nem szavaznak. Egy-egy törvényjavaslattal, politikai döntéssel kapcsolatban tudjanak véleményt mondani. És la a gyerekeiket úgy neveljék, hogy a tudás érték, és a jövőd a politikától fog függeni, ezért nem szabad elmenni mellette, le se xarni, hogy úgy is mindenki lop, meg hasonlók.


Az hogy az oktatási rendszer kijátszható tény, de ilyen nagy mennyiségű embernél nem is csoda, hogy egy kettő meglepően messze eljut - egyetemeken is vannak olyanok, akiktől a falra lehet mászni olyan sötétek. Nyilván egy diploma/érettségi az egyes személyeket tekintve pusztán nem bizonyít semmit. De összességében nézve az embereket/társadalmat, kijelenthető, hogy akik még ezekkel az alapkésségekkel se rendelkeznek, nem tudnak érdemben foglalkozni, és gyakran 8 általánosuk sincs. 16 évesen 7-esek, valódi késségek nélkül. Persze ettől ezek még nem oldódnának meg, de tény, hogy pusztán szavazatszerzésre nem lehetne felhasználni őket, hogy majd ha a Fideszre (vagy bármelyik másik pártra) szavaztok felújítjuk a kocsmát, meg lesz ingyen krumpli, meg hasonlók.

2017. aug. 8. 18:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!