Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti adnátok szavazójogot az...

Ti adnátok szavazójogot az alapműveltséggel nem rendelkezőknek?

Figyelt kérdés
Olyanoknak, akiknek nincs meg a 8 általános, vagy analfabéták.

#FIDESZ #MSZP #Jobbik #LMP #8 általános #analfabéta #Simicska #szavazójog #alapvégzettség #írni-olvasni nemtudók
2017. aug. 5. 12:25
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
66%
Az általános, titkos és egyenlő választójog a demokrácia és a társadalmunk fejlődésének egyik legfontosabb eredménye volt, mindenkit megillet.
2017. aug. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%

Az alapműveltség és az iskolai végzettség nem egyenlő...ma már egyébként elképzelhetetlen,hogy valakit ne rugdossanak át általános iskolán,kivéve,ha olyan fogyatékossága van,annak viszont nincs szavazati joga.

Ez gyakorlatilag egy szűk,és kihaló réteget érint,aki 20 év múlva teljesen eltűnik a társadalomból,így semmi értelmét nem látom a javaslatnak.

Akkor már kötnék vagyoni helyzethez,a szavazat megvásárlása sokkal nagyobb probléma...

2017. aug. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
77%

*

Még annyi,hogy egyébként szmsz én semmilyen cenzussal nem értek egyet,a 20-21.század kiemelkedő eredménye az egyenlő szavazati jog,meg lehet nézni mi volt előtte..


2-es voltam

2017. aug. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 hollófernyiges ***** válasza:
84%
Két lehetőség van: vagy azt mondjuk, hogy a szavazás alapjog é mindenkinek jár, vagy szavazzanak a hozzáértők, a társadalomtudományi, közgazdasági, orvosi és honvédelmi diplomával rendelkezők. Még jobb ha a doktori fokozatot is feltételül szabjuk.
2017. aug. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
53%

A nyugdíjasok között baromi magas a csak 8 általánossal rendelkező aránya.

A színes "ómigránsaink" körében szintén.


Egy cenzus bevezetésével, növelnénk a dolgozó adófizetők arányát a szavazások terén.



Jelenleg a nyugdíjasok döntik el a választást.Ha az összes fiatal más pártra szavazna, a nyugdíjasok akarata győzne akkor is.

2017. aug. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Alapműveltség rossz kifejezés, nem ezt kellett volna írnom.
2017. aug. 5. 12:53
 7/33 A kérdező kommentje:
#2-es nem tudom ezt honnan veszed, hogy átrugdosnak mindenkit. Vannak ilyenek, de az előző válaszoló által "színes ómigránsnak" nevezettek körében gyakori, hogy 16 évesen még nem fejezték be a 8.-ikat, illetve, hogy magántanulóként kivárják, és aztán otthagyják az általánost.
2017. aug. 5. 12:58
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Én még mindig az általános választójogot tartom a legjobbnak, mindenféle cenzus nélkül.
2017. aug. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy is elég alacsony a részvétel a választásokon, minek ezt tovább rontani?
2017. aug. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
67%

Az analfabétáktól én megvonnám a szavazati jogot mindenképp.

Aki nem tudja elolvasni, hogy kire szavaz, nem tud elolvasni egyetlen hírforrást sem az internetről elolvasni és hasonlók az ne szavazzon.


Másoktól viszont nem. A demokrácia azért demokrácia, mert a nép dönt.


Viszont aki nem tud írni/olvasni és azt sem tudja kire szavaz az nem tud dönteni.

Akinek fizetnek, vagy találomra ixel az nem dönt.

2017. aug. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!