Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet, hogy csak a Kádár...

Árokpart kérdése:

Lehet, hogy csak a Kádár rendszert és a rendszerváltozás első éveit megélt embereknek furcsa az alábbi rendőri intézkedés?

Figyelt kérdés
Történt állítólag, hogy egy férfi rosszul lett rendőri igazoltatás közben és mentőt kellett hozzá hívni. Eddigi vizsgálatok szerint nem az igazoltatás okozta a halálát, hanem beteg is volt. Igaz valamiért megbilincselték és a motorháztetőre tették intézkedéskor a kezét. Na most ugye az állampolgárok tulajdonában is jelentősen bővült és folyamatosan bővül a különböző önvédelmi eszközök birtoklási joga. Viszonylag pl. otthon elég sok önvédelmi eszközt tarthatunk, de közterületen is pl. engedéllyel viselhet valaki gázpisztolyt, gázsprayt meg egyéb dolgokat. Meg ugye például egy prágai kirándulás során még éles fegyvert is tud venni rendes fegyverboltban széles választékban mindenféle engedély nélkül és nem is drágán. Ezek alapján már sok esetben egy rendőri intézkedést sem lehet egy kb. 20-25 évvel ezelőtti szemlélettel nézni. A Kádár rendszer végén és a rendszerváltás elején a járőr szinte 100 százalékig biztos lehetett benne, hogy pl. az egyszeri xy 60 éves bácsinál semmilyen olyan eszköz nincsen ami veszélyes. Legfeljebb egy kicsit okoskodik, a járőr mosolyog rajta és ennyi. Ma már a határok nyitottsága miatt sem lehetetlen semmi szerintem. Kinek mi véleménye, szakemberek és rendőrök véleményét is szívesen hallanám ezzel kapcsolatban.Köszönöm
2017. aug. 6. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Nem tiszta hogy mi a kérdésed.

1. Attól ,hogy beteg volt még okozhatta a halálát az igazoltatás ha pl. feleslegesen felb.szták az agyát paraszt stílussal ami gyakori. Csak az tudja aki ott volt, az meg hazudni fog ha hibás.

2. Kádár rendszer van még mindig. Csak a rendőrnek lehet fegyvere neked nem. Gázpisztoly az éles ellen vicc.

A kemény bűnöző fogja lelőni rendőrt mert neki van illegális éles fegyevere.

2017. aug. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Utánaolvastam a szomorú esetnek - gondolom egyről beszélünk.


Nézd, én az utakon élek, nem a szívem csücskei a fakabátok, ezt higgye el nekem mindenki.


De ha egy rendőr már megállít és intézkedik, akkor a legjobb amit tehetek, hogy együttműködöm. Ha valamivel amit tesz vagy mond nem értek egyet azt közlöm, de maximálisan együttműködöm, ott, abban a helyzetben úgyis igaza lesz. Később esetleg lehet panaszt tenni.


A szóban forgó esetben az elhunyt ellenállt, nem akarta, hogy átvizsgálják a kocsiját. Miért nem?


Hangsúlyozom, én is gyűlölöm az ilyesmit, a lakásomba sem jön csak úgy be a rendőr, utálom a nagypofájú zsarukat, de ott a helyszínen egyet tehetek: együttműködöm. Az a tapasztalat, hogy csakis rosszabbul járhatsz, ha okoskodni kezdesz.


Tehát, uram, tessék parancsolni, vizsgálja át! Átnyújtom az okmányokat és várok. Ha valamit mond, és azzal én nem értek egyet, mondjuk: uram maga telefonált - nem telefonáltam - de - akkor jelentsen fel. Akkor menjünk bíróságra - itt már meg szoktak torpanni, az sok macera.


Szomorú eset, de valószínűleg beteg volt már az áldozat, és könnyen lehet, hogy az intézkedés nélkül is meghal, adott esetben vezetés közben.


Majd kivizsgálják pontosan mi történt - az áldozat állítólag panaszkodott, hogy rosszul van - itt követhettek el nagy hibát a rendőrök, mikor ezt nem vették komolyan.


Tudom, már körmölik is valahol a hozzászólást a diktatúrázók, de azt kell mondjam, sokat javult a magyar rendőrök hozzáállása az elmúlt években.


Az esetek túlnyomó többségében amilyen az adjon isten - olyan a fogadj isten, százszor tapasztaltam.


Egy olasz vagy francia rendőr sem díjazza, ha valaki ellenkezik, ha udvarias vagy, nagyon tisztességesek, de emberkedni nemigen tanácsos Nyugaton sem.

2017. aug. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hakapeszi, általában (szinte soha) nem értek veled egyet. Fenti hozzászólásod minden szavát támogatom.

Az egy sajnálatos dolog, ha zűrzavaros időkben (ami nálunk van, az az átlagnál messze zűrzavarosabb), sokkal könnyebb a félreértés. Aki okoskodik, későbbi igaz szavát nehéz elhinni, erről sok népmese szól nálunk. Jogtalan nem elhinni, de emberileg érthető. Nem szeretnék a kivizsgálók helyében lenni, nem lehet tisztességes döntést hozni.


És az eset semmi módon nem vethető össze sem a kádári idők, sem más idők intézkedéseivel. Különösen nem a kérdésben felvezetett okfejtés kapcsán.

2017. aug. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!