Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te hogyan élted meg a rendszer...

Te hogyan élted meg a rendszerváltást?

Figyelt kérdés
Mi az amit érzékeltél belőle?

2017. aug. 9. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Leszedték a vörös csillagokat egy csomo helyről.

Az oviban nem politizáltunk.

2017. aug. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Benne voltam a sűrűjében, fantasztikus volt. Tudtuk, hogy rohadt nehéz lesz, nagyjából olyan állapotban volt az ország, mint a tatárjárás után, mégis valami elképesztő eufória és szabadságérzés volt bennünk. Ami árnyat vetett az egészre, és erre abszolút nem számítottam, az a hihetetlen gyűlölködő, fröcsögő kampány, amit az akkori SZDSZ csinált. Álmomban nem gondoltam, hogy ez lesz, igaz, fiatal voltam, talán idealista és naiv, azt hittem, hogy nemzeti összefogás lesz, még ha néhány dologban eltérőek is a nézetek, azért van közös nevező. Ezzel együtt most is boldog vagyok, hogy megélhettem egy ilyen történelmi időszakot, én még találkoztam Csoóri Sándorral, hallgattam a 90-es választás éjszakáján Sinkovits Imre kommentárjait, ahogy néztük a közvetítést, és az elsők között gratulálhattam Antall Józsefnek.:-)
2017. aug. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én akkoriban jártam szakközépiskolába, igazából, nem sokat törődtünk még a politikával. Azt azért érzékeltük, hogy nagy a "várakozás". Aztán, lett, ami lett.
2017. aug. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek fel voltak dobva, azt hittük az ilyen mocskos hatalmi rendszernek örökre vége. Ha valaki azzal jön, hogy ez a jóravaló Orbán fiú ugyanebbe a posványba rángatja vissza az országot mikor megvénül hát azt mondtam volna neki ne bohóckodjál már, térjél magadhoz.
2017. aug. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Pontosabban módszerváltás.
2017. aug. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy akkor már 6-8 éve szabadon lehetett mozogni a világban, de ez csak arra volt jó, hogy a tömegek egyszerűsítsék a problémát, miszerint: szocializmus = nyomor és bezártság, kapitalizmus = jólét és szabadság.


A rendszerváltásból senki se értette meg, hogy itt mindenki a régi rendszerhez ért, az újhoz meg nem. Ezért a tömegek gyorsan akartak jólétet, a vezetők megy gyorsan kapitalizmust. Egyik se tudta, hogy a természetben nincsenek ugrások, szép folytonosan következik egyik dolog a másik után. Ezért a kapitalizmus tőkései a gazemberek lettek, folytatása a mai állapot. Meg még néhány azóta húzódó bűnper. A tömeg meg hamar kiábrándult, de azóta se tanulta meg, hogyan működik a kapitalizmus. Egy csomóan most, külföldön, a saját bőrükön tanulják.


Ahogy most se, akkor se lehetett a hülyeségekről lebeszélni az embereket. Az SZDSZ csak szította a viszályt, miközben ugyanúgy nem tudta, mit kéne tenni, de a saját számára vidáman gyűjtötte a lóvét. A nagy rendszerváltó hamar önmaga csődje lett és felszámolódott. Az új szerencselovagok előretörtek, mint minden káosz idején, ma pedig uralják az országot. És önként nem adják vissza.

2017. aug. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

'és az elsők között gratulálhattam Antall Józsefnek.:-)'


Személyesen? :)

2017. aug. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, személyesen.:-) Mielőtt kombinálni kezdesz, sose voltam közszereplő, többé-kevésbé a véletlen szerencse műve, hogy ott voltam akkor este a székházban. Mindenesetre felejthetetlen élmény volt Csoóri és Sinkovits társalgását hallgatni, Imre bácsinak azt a gyönyörű, zengő hangját.:-)
2017. aug. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!