Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van, hogy a jogsit 8...

Jeffrey Spender kérdése:

Miért van, hogy a jogsit 8 általánoshoz kötik, de a választási jogot meg feltétlenül lehet gyakorolni?

Figyelt kérdés
2017. aug. 9. 20:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Mert 8 általános alatt nem tud vezetni.
2017. aug. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Andizsuzsi ***** válasza:
91%
Feltétel nélkül. A feltétlenül mást jelent. Egyébként meg nem. Nem feltétel nélkül.
2017. aug. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Mert nem mindenki képes megszerezni a 8 általánost, a jogosítvány meg nem alapjog.
2017. aug. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
47%
Kedves Jobbikos szovivö! A jogositvány megszerzése nem állampolgári jog!
2017. aug. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
44%

Mert buta, tudatlan embereket könnyebb befolyásolni. Nem győzött volna az MSZP akkor és nem lenne most a Fidesznek se kétharmada, ha a tömegbázisuk nem a tanulatlan embertömeg lenne akiket pár jól hangzó mottóval és hamis ígérettel maguk mellé állíthatnak, legalábbis egy népszavazás erejéig.

Nem is értem, hogy az önmagukat liberálisnak nevező emberek miért védik ezt a romlott, korrupt rendszert.

2017. aug. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
25%
Már nem kell a 8 általános a jogsihoz. Tavaly csináltam.
2017. aug. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A nyugati világban az általános választójog alanyi jog. Tehát mindenkinek meg kell adni. Az, hogy aki 8 általánost nem tud elvégezni, tud-e felelős döntést hozni, az sajnos már más kérdés.
2017. aug. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
én amikor csináltam az enyémet nem kértek semmilyen okmányt arról hogy el e végeztem az iskolát
2017. aug. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%
Azért mert a választàs alanyi állampolgàri jog. A jogosítvány nem az! Minden fejlett országban így működik. Ahol nem, az nem demokrácia!
2017. aug. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Jogos a kérdés, minek kell a jogosítványhoz nyolc általános mert akinek csak négy osztálya van meg az talán nem tud elolvasni egy KRESZ könyvet? Dehogynem.

Szerintem mindenkinek lehessen jogsija, aki meg tudja csinálni a vizsgát, jó példa, amit felhozol, ez egy jó programpont lehetne egy leendő kormánynak, hogy eltörölje a jogosítvány nyolc osztályhoz kötését.

2017. aug. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!