Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szokás mostanában az a...

Miért szokás mostanában az a kifejezést használni, hogy demokratikus ellenzéki pártok? Miért vannak nem demokratikusak is?

Figyelt kérdés
Sőt nem csak az ellenzékiek között, hanem úgy általában vannak Magyarországon nem demokratikus pártok? Ez csak a DK szóhasználata, hogy ő legeyen a demokratikus ellenzék feje, mert a nevébe belerakták, hogy demokratikus a többiek meg nem, mert alapvetőnek tartják?

2017. aug. 11. 09:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

Az én meglátásom szerint a DK ezt találta ki, hogy a fejekbe sulykolja, hogy ő, meg akit ő annak tart, az demokratikus. A Fidesz például szerinte nem az, az ellenzéki oldalon például a Jobbik szerinte nem az.

Jól játszik - a 3 napos politikai emlékezetre bazírozik -, mert hosszú ideig ismételgetve sokan beveszik. Például Te is bizonytalan vagy.

2017. aug. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%

A magukat demokratikuskent vindikalo partok ismerve az, hogy azokat akik veluk nem ertenek egyet antidemokratikusnak belyegzik. Mit mondjak, nem egy demokratikus attitud.

Amely part bejegyezve, a torvenyeket betartva mukodik Magyarorszagon az demokratikus, mert megfelel a demokracia torvenyes kovetelmenyeinek, ennyi.

2017. aug. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 hollófernyiges ***** válasza:
60%

A nem-Jobbik ellenzéki pártokat hívják összefoglalóan demokratikusnak. Hogy helytálló-e a jelző, azon lehet vitatkozni, mindenestre a cukiságkampány előtt Vona Gábor még mondott olyanokat, hogy ők nem demokraták.

[link]

2017. aug. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
21%
Mert a demokraták szeretnek nácizni, kapva kaptak az alkalmon, mikor Vona azt mondta, ha ez a demokrácia, akkor ők nem demokratikusak. Sőt, manapság már a Fideszt se igen tartják demokratikusnak, pedig ugyanaz a klikk a két csoport, csak az egyik jobb-, a másik baloldali banda.
2017. aug. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%
Hát, őszintén szólva a Fideszt például, én is legfeljebb "féldemokratikusnak" tudom tekinteni. A Jobbik meg, a "néppártosodás" előtt, szintén nem volt demokratikusnak nevezhető. Most talán igen, feltéve, hogy Vonáék változása komoly és nem csak a szavazatszerzésről szól.
2017. aug. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Húha, politikusok nem definíció szerint használnak szavakat, hogy ezzel jobb színben tüntessék fel magukat? Sose hallottam még hasonlóról!
2017. aug. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
29%
Helytálló, hisz maga O.V. is egyetért, köztudottan illiberális demokráciakén szépíti a helyzetet. Ami egy elismerése annak, hogy nem az eddigi jelzők nélküli demokráciánkról van már szó. Míg az ellenzéki pártok egyelőre legalább is jogosan használják.
2017. aug. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
23%
Azt hogy demokratikusak e én azt vitatom mivel valamilyen módon a magukat demokratikus ellenzéknek nevező pártok egyiksem a nép érdekeit tartja szem előtt
2017. aug. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó: az, hogy demokratikus, nem egyenlő azzal, hogy a nép érdekeit tartják szem előtt, főleg, hogy a "nép érdeke" mint fogalom, nem is értelmezhető.
2017. aug. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"... feltéve, hogy Vonáék változása komoly és nem csak a szavazatszerzésről szól."


A demokratikusság definicióját befolyásolja, hogy valaki akar-e szavazatot szerezni? Szerintem egyrészt mindenki akar, másrészt ehhez semmi köze.

2017. aug. 11. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!