Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok az alábbi dolgokk...

Támogatnátok az alábbi dolgokkal kapcsolatban a zéró tolerancia elvét, illetve a büntetések bevezetését, szigorítását?

Figyelt kérdés

-Szemetelés, a kiszabott helyszíni bírság minimuma 50 ezer Ft lenne, felső határ nélkül. Semmi nemű kifogást nem lehetne felhozni, a visszaeső szemetelőket pedig közmunkára lehetne ítélni (pl. szemétszedés)


-Köztulajdon rongálása. Legyen akár csak firkálás, akkor is teljes szigorral kéne büntetni, minimum 100 ezer Ft-os büntetés, + a kár megtérítése. Akár a büntetés részeként, résztvenni a megrongált dolog helyrehozatalában.


-Közterületen való dohányzás betiltása. Vélemény szerint a nemdohányzók védelme fontosabb mint, hogy a drog függők szükségletei ki legyenek elégítve. (Igen, a cigi is drog.) Ezt pedig úgy lehet elérni a legjobban ha nem adjuk meg a lehetőséget a magánterületen kívül a dohányzásra.


-Nyílvános alkoholfogyasztás tiltása, mondjuk ez nem talaló, mert pusztán közterületen tíltanák meg. Tehát egy parkban vagy az utcán nem lehetne sörözgetni. Elméletileg ez most is így van, de gyakorlatban nem igazán működik. (Legalábbis, nem hallottam még, hogy a környezetemben bárkit is megbüntettek volna ezért.)


2017. aug. 11. 15:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Nem
2017. aug. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%
Nem.
2017. aug. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
Nem.
2017. aug. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Nem. A zéró tolerancia a Fidesz böffentése, semmire sem jó, csak a hatalom kimutatására. És a sunyiság növelésére.

Aki tilt, saját kisszerűségét mutatja. Semmi más bonyolultabb és hatékonyabb eszközt nem bír elképzelni, ennyire telik képességeiből.

2017. aug. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Indoklás? Ha nem, miért? Ha igen, miért? Az is lehet, hogy részben támogatjátok, van egy érzésem, hogy az utolsó két pont amivel problémátok van.
2017. aug. 11. 15:59
 6/16 A kérdező kommentje:

#4 Nem! A tiltás néha szükséges. A szemetelés és rongálás pedig itthon hatalmas probléma, amelyeket meg kell fékezni. A javulás önmagában lassú, a társadalom nem igazán fejlődik. Magas pénzbüntetéssel és közösségi munkával viszont fel lehet gyógyítani a folyamatot.

Szerintem a sok igénytelen szemetelőnek jó tanulság lenne szemetet szedni néhány tíz órán át, ha ebből sem tanulnak akkor marad a bénzbírság ami elrettent.

2017. aug. 11. 16:03
 7/16 anonim ***** válasza:
48%
Néha szükséges. De én a rossz helyesírással rendelkezők interneten történő negnyilvánulását is tiltanám.
2017. aug. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
28%

*-meg-


Elsősorban a kérdezőre gondoltam.

2017. aug. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
32%
Nem!
2017. aug. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#8 Milyen komoly hibákat vétettem, írd le kérlek.
2017. aug. 11. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!