Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Fidesz 2018-ban elveszten...

Ha a Fidesz 2018-ban elvesztené parlamenti abszolút többségét a Jobbik milyen politikát választana, kit támogatna? Te mit szeretnél?

Figyelt kérdés

1. koalíció Orbán Viktorral a következő min. elnökségért

2. koalíció a Fidesszel de egy új min. elnökkel a pártból

3. a Fidesz külső támogatása a kormányzáshoz, kormányalakításhoz

4. kisebbségi kormányt próbálna alakítani Vona miniszterelnökségével Fidesz támogatással

5. egyik pártot sem támogatná, passzív ellenzéki szereplő lenne

6. kikényszerítené a kényszer nagykoalíciót a Fidesz és az Mszp között, ezzel ellenzékben maradva növelve a köv. választás kormányzatra kerülés esélyeit számára

7. támogatná az ellenzéki pártokat egy új alkotmány és választási rendszer megalkotásában (kb. 1 év) majd új választást írnának ki ezek alapján bevonva a Fideszt vagy bizonyos részeit - 2/3 érdekében

8. bizonyos feltételek, keretek között tudná támogatni az ellenzéki pártokat kormányalakításban Fidesz elszámoltatásért, és a korrupció megfékezéséért

9. csak új választások kiírásában lenne érdekelt



2017. aug. 14. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
A Jobbik a hülyék gyülekezete. Ha van valami pozitiv, támogatható, szimpatikus gondolat, program, akkor biztos, hogy a következő valami égbekiáltóan ellenszenves, ami azonnal elriasztja a szimpatizálni kezdő választópolgárt. Ahelyett, hogy az országban az összefogást, az erők egységesítését szorgalmaznák, mindig belecsempésznek az ideológiájukba valami széthúzósosat (etnikai, vallási stb.), nehogy csak a normális választó által támogatható elemek maradjanak.
2017. aug. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Ez nehéz ügy, valószínűleg még a Jobbikban sem tudják, hogy mit tennének. Amiben szerintem egyelőre konszenzus van, hogy nem lépnek koalícióra a Fidesszel és most a Fideszben is konszenzus van, hogy a Jobbik nem jöhet szóba.


Amit esetleg elképzelhetőnek tartok, hogy bizonyos alkuk keretében kívülről együttműködnének. Talán meg tudna alakulni egy kisebbségi Fidesz-KDNP kormány és ügyenként külön egyeztetve próbálnának alkudozni a többi párttal, hogy az adott dologban meglegyen a parlamentben a többségi támogatás. De ez egy nagyon nehezen működő rendszer lenne, könnyen ellehetetlenülhet a kormányzás, valószínűleg rövidebb idő után újra választásokat írnának ki.

2017. aug. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Minden pártnak, aki egyszer egy ország kormányára akar kerülni, annak képeznie kéne magát, hogy ne akkor szembesüljenek, mennyire bazári nehéz egy országot irányítani! Ha már most megtárgyalnák, hogy milyen sikeres gazdaságpolitikát akarnak folytatni, lopások nélkül, akkor sikerülhetne olyan pártnak az ország élére kerülnie, akik sikeresebben irányítják az országot, mind az eddigiek. Fontos, hogy NE magukat valósítsák meg, hanem a problémák SIKERES megoldása legyen a céljuk! Vegyenek példát azokról a biológiaprofesszorokról, akik a természetben végeznek kutatómunkát egy életen keresztül, és alig kapnak érte valamit, mégis elszántan dolgoznak!
2017. aug. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Persze fontos tudni hány képviselőjük kerül a parlamentbe, és kik, tehát hogy a Jobbikon belül is van sok vélemény ezekről.
2017. aug. 15. 08:43
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem, nem lépne koalícióra senkivel. Vagy kívülről támogatná a Fideszt(feltételekkel), vagy " kikényszerítené" a nagykoalíciót, mert azzal alighanem, "nagyot nyernének".
2017. aug. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Komlósi G. ***** válasza:
83%

Szia! Jobbikos vagyok.


Nem lépünk koalícióra sem a fidesszel, sem az mszp / szdsz / stb régi pártokkal, ezt megmondtuk, hisz részei a mai problémának.


Az #1-esnek: sosem volt vallasi, etnikai megkulonboztetest szorgalmazo torvenyjavaslatunk. De ha azt mondjuk, hogy a nagyon hatranyos helyzetueket mi lenne, ha bentlakasos iskolakba tennnenk, akkor jön a nácizás, hogy "semmi mas szandekunk nincs mint elszakitani a cigany gyerekeket a szuleiktol", még ha nem is hasznaltuk a C betus szot. persze 5 evvel kesobb a HVG is lehozza, hogy ja, amugy ez tök jó megoldás lenne, meg amugy nem is akkora szegregacio. de rettegni azt kell. Számtalan ilyen van.


Egy atfogo programban (amink van, és készul az update) bizonyara talalasz valamit, amin felidegelheted magad, de asszem 88 oldalas lett (véletlen! :D ), van benne anyag, és van mögötte soooook szakmai anyag is.


Nem tudom mire gondoltál.

2017. aug. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, dehogynem. És nem kell, hogy törvényjavaslat legyen, elég ha csak szimplán felvetitek.

A kettős állampolgárok listázása.

Illetve most is volt egy. Vegyük el a szavazati jogot attól, akinek nincs meg a 8 általánosa sem.

Ugye fel nem tűnt volna, hogy demokráciában ilyet nem lehet?!?!?! Ahogy egy ilyen megfogalmazódik, az a párt nem demokratikus. Innentől kezdve sem a Jobbikod, sem a Fidesz nem az, az MSZP-ről és társairól már ne is beszéljünk....

2017. aug. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Oh és persze, régebben ott volt még a szegregáció is. Tanuljon a kisebbség más iskolában. A "néppártosodás" után, ezen kijelentéseitekről, hamar elfeledkeztetek. Ennyit fizet a Simicska?! :D
2017. aug. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Komlósi G. ***** válasza:
100%

8#-as!

Balos polgármesterrel is beszéltem hevesben, aki szépen elmesélte, hogy az a cigánygyerek, aki pályázattal Pécsett tanult bentlakásos felzárkóztató iskolában, az szakmával jött haza. Akinek jogsija is lett, az meg dolgozik.

Vagy nézd meg az Arany János tehetséggondozó programot, az is sok hátrányos helyzetű gyereknek segített tanulni és alapjában nem különbözik a mi programunkban hirdetett benntlakásos iskola programmal.

Nem azt üvöltöttük, hogy szaggassák el a cigánygyerekeket a szüleiktől, hanem adjuk meg nekik az esélyt a tanulásra.

ÉN is mélyszegénységben nőttem fel heves mélyén és a szociális alapon kedvezményes kollégium és menza nélkül én is mehettem volna vasat lopni, mint azok a (bőrszínfüggetlen) gyerekek, akiket nem járattak iskolába se.

És ha mészárosnak yachtja lehet az adódból, akkor kollégiumokat és megfelelő oktatást is lehetne inkább szolgáltatni, hogy pár év mulva legyen GDP termelésre képes ember az országban.

2017. aug. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!