Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » El tudnátok képzelni, hogy...

El tudnátok képzelni, hogy amennyiben sem a Fidesz, sem a Jobbik nem szerezne abszolút többséget a következő választás alkalmával, összeállnának egymással?

Figyelt kérdés
2015. jan. 13. 21:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem.
2015. jan. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
A Jobbik nem süllyedne addig
2015. jan. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen egyéb alternatíva lenne számukra. A Fidesz nagyon komoly nemzetközi kritikákat kapna, ha összeállnának a nyugaton már-már fasisztának tartott Jobbikkal.


Ha például a Fidesznek az LMP-vel összeállva meglenne a többsége, akkor valószínűleg velük lépnének koalícióra a Jobbik helyett (már csak a nemzetközi közvélemény megnyugtatása miatt is)

2015. jan. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem gondolkodás nélkül. A Fideszt pedig nem nagyon szokták érdekelni a nemzetközi kritikák. Valójában ketten együtt teljesednének ki igazán.
2015. jan. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Nem hiszem.

Akkor a jobbik elvesztené a szavazói nagyrészét, sőt a kisgazdák sorsára jutnának.

2015. jan. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%
Persze, a hatalomért és pénzért mindent.
2015. jan. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

Az eddigi tapasztalataim szerint nem hiszem. A Fidesszel senki sem akarna koalícióra lépni (talán valamelyik volt mszp-s párt, de abban sem vagyok biztos).


Ugyanakkor simán el tudnék képzelni egy Jobbik LMP koalíciót (tudom, naív vagyok, ha azt képzelem, hogy az emberek a fontosak és nem a pénz/színjáték).

2015. jan. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%

Mostanság a Fidesz egyre jobban eltolódik a szélsőjobb felé, miközben a Jobbik pedig erősen puhul.

Szerintem elképzelhető a dolog.


A Fidesznek van egy kemény magja, akiket bármire rá lehet venni. Olyan emberektől hallok erős zsidózást és cigányozást, akik mindig is erősen fideszesek voltak és mindig a Fidesszel együtt alakult az ideológiájuk már a rendszerváltás óta. Szóval a 90-es évek elején erős kommunizmusellenesség volt rájuk a jellemző, Bonanza Banzai-t hallgattak és liberálisok voltak, aztán később Orbánékkal együtt lettek nagy keresztény-konzervatív polgáriak, most meg már mocskos cigányok és zsidók vannak, Putyin a haverunk és vesszen az USA-EU-Illumináti tengely. Ez tisztára olyan ideológia, amit eddig a Jobbik hajtogatott, szóval szerintem a mélyfideszeseknek nem lenne ellenükre egy ilyen szövetség és ezek bőven lehet több, mint egymillióan.


A Jobbik 1 millió szavazójából pedig szerintem olyan 100 ezer, maximum 200 ezer szélsőjobbos-kurucinfós lehet, a többi csupán csalódott ember, akiknek sem az MSZP, sem pedig a Fidesz nem jön be. Ezek is vevők lehetnek egy Fidesz-Jobbik koalícióra, ha a Fidesz közelít a Jobbikhoz.

2015. jan. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
szerintem is elpártolna rengeteg jobbik szavazó ebben az esetben.
2015. jan. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
Hamarabb állna össze a Jobbik az LMP-vel...
2015. jan. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!