Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek is úgy tűnik, hogy...

Nektek is úgy tűnik, hogy Augusztus 20. egyre jelentéktelenebb ünnep?

Figyelt kérdés

Ez az állami ünnepünk, de semmi súlya nincs politikai értelemben, az ünnepi beszédek ceremoniálisak, általában súlytalan emberek mondják, vagy olyanok mint Áder, aki aktívan nem vesz részt az ország irányításában.

Ezt főleg az utóbbi években érzem, hogy minden nagy politikai beszéden, minden komoly külföldi vendéget Március 15.-re meg Október 23.-ra hívnak, olyankor vannak fajsúlyos politikai rendezvények, nagygyűlések, ilyenkor Augusztus 20.-án meg karnevál, kirakodó vásár, tisztavatás, tűzijáték, pár ingyen koncert, hogy jól érezze magát a választó. Olyan súlytalanná vált az egész.


Lehet ez csak a szubjektív véleményem, de ma például szinte pont ugyanolyan vasárnapnak éreztem ezt is mint a többit.


2017. aug. 20. 22:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Tudod egy ünnepnek nem is szabadna hogy súllya legyen politikailag nem a vitákról kellene hogy szóljon.
2017. aug. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Mégis mit szeretnél ? Volt szép drága tüzijátékok sora. Ékes politikai beszédek minden oldalon. Mi kell m,ég?
2017. aug. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

"Augusztus 20.-án meg karnevál, kirakodó vásár, tisztavatás, tűzijáték"


Ez a szokás a szocializmus óta van így... tehát mi a problémád?

2017. aug. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Lazy Lover ***** válasza:
0%
Igen! Ez 1 komcsi ünnep aminek semmi értelme
2017. aug. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én annak örültem ezen a napon hogy volt egy hosszú hétvégém. Üzletben dolgozom ott szombaton és vasárnap is van munka. Mivel úgy estek a pihenőim hogy pénteken és szombaton volt a pihenőm és a mai napomon amikor műszakom lenne ugye nincs mert ünnep és zárva a bolt így még időbe szóltam hogy adjanak ki egy nap szabit hétfőre és lett egy 4 napos hétvégém amit azzal használtam ki hogy a barátnőmmel elmentünk csavarogni, és végre pihenhettem egy kicsit.


Oké hogy az ünnep tényleg jelentéktelennek tűnik sajnos, de én úgy vagyok vele hogy ilyenkor legalább nincs munka és mivel pont úgy estek a dolgok hogy lett egy hosszú hétvégém így kihasználtam gondosan.

2017. aug. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
#4: Komcsi ünnep? Ahhoz egy kicsit túl régi...
2017. aug. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Eleve mostanában túlságosan unalmasakká váltak az ünnepek. Kit érdekel az új kenyér? Én autógyújtogatást, szemkilövetést és színpadon ordibáló politikusokat akarok látni, mint a régi szép időkben.
2017. aug. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy az emberek 90%-a nem csak most hanem régen is tett rá iszonyat magasról, ami számított, hogy munkaszüneti nap és ennyi.

Most épp xarul jött ki mert vasárnapra esett.

2017. aug. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
Valami UNIVERZÁLIS BALHÉ kellene!
2017. aug. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Számomra nem jelentéktelen, mert ez Szent István ünnepe és pont örülök, hogy nincs sok beszéd, meg trágyadobálás.

Nyilván egy október 23-nak a mai napig van egy politikai felhangja, azért van annyi anyázás.

2017. aug. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!