Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem kellene több...

Szerintetek nem kellene több munkaszüneti nap?

Figyelt kérdés

Augusztus 20 pl most vasárnapra esett.

Ezzel egy munkaszüneti nap kilőve.


Nem lenne jobb,ha egy ünnep vasárnapra esik,akkor hétfő is legyen munkaszüneti nap,ha szombatra,akkor meg mondjuk a péntek?


[link] Itt egy grafikon ahol látható, hogy Magyarországon nagyon kevés ilyen nap van..


2017. aug. 20. 22:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

[link]


Itt van egy cikk,ami összehasonlítja más országgal Magyarországot.

Van,ahol kétszer annyi van,mint nálunk.

2017. aug. 20. 22:40
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Teljesen egyetértek !


Mi magyarok szinte halálra dolgozzuk magunkat, alig van szabadnak vagy ki sem adják sok helyen. A munkaszüneti nap annyit ér, mint éhezőnek a száraz kenyér. Én is holnap megyek vissza junius 30-e után dolgozni az iskolába a h*lye gyerekekhez. Igazán pihenhettem vóna még

2017. aug. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem dolgozni se kéne. Max önkéntes alapon a többi meg kapjon alapjövedelmet.
2017. aug. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled kérdező. Sajnos elég kevés fizetett ünnepünk van ami ha hétvégére esik főleg azoknak gáz akik hétvégén nem dolgoznak akkor kitörölhetik vele...

Én például örülnék annak is ha nem adnák meg a pihenő napot, de a fizetett ünnep árát még ha nem is dolgoznánk azon a napon mert hétvége akkor is az árát oda adhatnák ha nem is a teljes napi alapbérünket de legalább az 50%t megadhatnák amolyan "fájdalomdíjnak". Persze ez engem annyira nem érint mert most töltöm le a szabimat holnaptól kezdődik a második hetem amit szabadsággal töltök, mert eddig végig melóztam és idén 3 nap szabadságot vettem még ki, és a főnököm mondta hogy már rég ki kellett volna vennem 6-8 napot eddig, de mivel sok van bent és a karácsony előtti nagy hajtásba senkit nem akarnak, tudnak elengedni így most kivetette velem, és még mindig lesz bent legalább 8 napom amiből 3 at a karácsony és szilveszter közötti időre kell tartalékolni és még elmehetek egy hétre amit legkésőbb november közepéig ki kell vennem ha nem akarom elbukni, igaz ha elbukom kifizetik szónélkül, de a szabadság azért van hogy pihenjek ezért valahogy kifogom venni.

2017. aug. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
szerintem inkább a kötelező heti 40+ órát kéne rövidíteni mivel ez embertelen aki gyárban dolgozik annak gyakorlatilag nincs is élete csak pihenni jár haza
2017. aug. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát igen,vagy 4 napos munkahét kellene.

Vagy 30-35 órás munkahét.


Más országokban élvezik az életet a munka mellett,nálunk meg aludni járnak haza az emberek,ennyi az életük.

2017. aug. 21. 00:05
 7/12 A kérdező kommentje:

" Szerintem dolgozni se kéne. Max önkéntes alapon a többi meg kapjon alapjövedelmet"


Te dolgozhatsz felőlem heti 100 órát is.

Lefogadom fideszes vagy,aki szereti a rabszolgaságot,vagy másokat szeret dolgoztatni:D

2017. aug. 21. 00:05
 8/12 anonim ***** válasza:

"szerintem inkább a kötelező heti 40+ órát kéne rövidíteni"


Miért kellene? Munkaalapú társadalom van. Ez kellett a magyaroknak. Akkor meg egyék meg szépen.

2017. aug. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 David82 ***** válasza:

Igen, lehetne több munkaszüneti nap, mert ami van, az édeskevés.

Munkaalapú társadalom? Ez nem igaz. Sok embernek csak az jár, hogy keményen robotoljanak annyi bérért, amelyből pont éhen nem halnak. Ennek a gyümölcseit nem ők élvezik, hanem azok, akik megteremtették ezt a rendszert. Ezt az egészet átfogó névvel plutokrata kapitalizmusnak, vagy haszonérdekű plutokráciának lehet nevezni. Plutokrácia, mert a leggazdagabbak kezében van a hatalom, haszonérdekű, mert a haszon megszerzése a legfontosabb cél, más néven a harácsolás.

2017. aug. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9


Igen, ez a munkaalapú társadalom, barátom. :D

Nézz szét szépen keleten, a nagy példaképeink között. Mindenhol ez van. A magyarok pedig állva tapsolták meg Orbánt, amikor bejelentette, hogy nekünk nem kell a nyugati, jóléti állam, mert nekünk a keleti, munkaalapú társadalmak a példaképeink.

2017. aug. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!