Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A köztisztviselők napja nem...

A köztisztviselők napja nem igazságtalanság? És miért dolgoznak pénteken kevesebbet?

Figyelt kérdés

A tűzoltóknak,a varrónőknek meg postásoknak miért nem jár egy nap? Meg mindenki másnak.


És miért dolgoznak pénteken csak fél kettőig mikor másnak 8 óra a munkanapja.(ha nem több)

Más miért nem fejezheti be előbb?



2016. máj. 24. 12:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem igazságtalanság. A tűzoltóknak,a varrónőknek meg postásoknak szintúgy gyártani egy elméletet, kiharcolni, amit akarnak. Ha ezt nem teszik, akkor az nekik nem jár. Miért? Mert a világ úgy működik, hogy mindenkinek van egy érdeke a helyzetétől, a szemléletétől és még sok mindentől függő módon. És ezt az érdekét érvényesíti kellően kulturált módon. Így minden pillanatban van egy helyzet, ami folyamatosan változik. És a buták, tutyimutyik, hátrányt fognak szenvedni. Aztán mindig van egy réteg, amely fontosnak tartja, hogy a hátrányosak közül a legelesettebbek kapjanak valami kompenzációt. Hol többet, hol kevesebbet, ahogy éppen az érdekérvényesítés áll.

Ha igényt tartasz valamire, érvényesítsd. Már ha van hozzá kellő tudásod. Helyetted ezt senki nem fogja megtenni (a fenti esetet kivéve). A siránkozás csak idegesítő, nem vezet sehová.

2016. máj. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Elárulom, hogy sok köztisztviselő utálja a köztisztviselők napját. Nem lehet érdemi munkát végezni, amikor amúgy is mindig elmaradás van, helyette jópofizni kell olyan munkatársakkal és főnökökkel, akiket a hátára sem kíván az ember. A pénteki rövidebb munkanap nem mindenhol érvényes, legtöbb helyen ráadásul csak papíron 8 óra a munkaidő, elvárják hogy többet dolgozz, persze ki nem fizetik. Volt olyan például, hogy főnök kijelentette, hogy nagyon kevésnek találja a heti 10 túlórát, elvárja hogy elhivatottak legyünk és többet túlórázzunk.
2016. máj. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem sajnálom tőlük.

Neked is van lehezőséged ilyet kiharcolni.

Jobban sajnálom a segélyen tengődőktől a pénzt.

2016. máj. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért dolgoznak fél 2-ig pénteken, mert 7:30-kor kezdődik a munkaidő minden nap. Így jön ki a heti 40 óra.
2016. máj. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Ez nekem, tipikusan az a kérdés, ha megdöglött a tehenem, dögöljön meg másé is.
2016. máj. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
Amikor ezeknek a köztisztviselőknek szombaton is be kell menni dolgozni, mert ledolgoznak egy olyan hosszú hétvégét, ami másnak automatikusan jár, akkor miért nem irigyli őket senki?
2016. máj. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

Nem.

Azaz, mégis. Tekintve, hogy #2 igaza van.

Én voltam köztisztviselő. Az emberek azt képzelik, hogy egész nap semmit nem csinálnak, holott ez egyáltalán nem igaz.

#4-nek is igaza van munkaidő tekintetében. Egy héten nem egyszer volt rá példa, hogy munkaidő jó néhány órával meg lett toldva,csak ezt az, aki havonta (ne adja ég, hetente) egyszer beslattyog.

Én most multiban dolgozok ugyanolyan fárasztó mind a két munka. Az egyik fizikálisan, a másik mentálisan. Egyébként én most többet keresek, mint az az ember, aki most az én munkámat végzi ugyanis a a köztisztviselők egy jó részének lassan tíz éve nem volt béremelése. Nem kerestek annyival jobban 10 évvel ezelőtt sem és a gazdaság sem lett olyan stabil 10 év alatt, hogy ne lenne rá szükség.


Ha már más munkákat is emlegettél..... nekem volt egy fix napom a héten, amivel tudtam számolni. Most a sok gyöpinek köszönhetően ez nincs. Ráadásul mindezt úgy harcolták ki, hogy minket (akiket mondjuk érint a dolog) elfelejtettek megkérdezni. Nem tudom mit szólnának hozzá az emberek, ha én is elkezdenék hepajkodni, hogy "Ha nekem dolgozni kell vasárnap akkor mindenki másnak is kelljen dolgoznia".


A helyett, hogy áskálódsz és furakodsz, hogy "neki miért igen?" inkább azon kezdj el gondolkodni, hogy "neked miért nem?". Ha tenni szeretnél ellene, lehet szakszervezetet megkeresni, kampányt indítani stb.

Ja, hogy azzal plusz munka van? Akkor inkább nem kell, de akkor másnak se legyen, mi?


Mint előttem írták a "dögöljön meg a szomszéd tehene" tipikus esete.

Önző vagy, kicsinyes és gyöpi.

2016. máj. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

1,Nem tudom érvényesíteni magam.Nincs meg hozzá a tudásom.

Én a siránkozó buta tutyimutyi vagyok.

De azt hiszem igazad van.

2,

Nem csak a köztisztviselőknél létezik,hogy papíron 8 órás a munkanap,de többet kell dolgozni. Ismerek olyat akit behívtak szombaton is meg vasárnap is több egymást követő héten,de se kifizetni nem fogják,se lecsúszni nem szabad.

Nyeld be.

3,Majd ha úgy hozza a jövő,hogy neked is tengődnöd kell...

5, ?

7,Nem állítottam,hogy semmit nem csinálnak!

Önző vagy, kicsinyes és gyöpi. ??

Egy egyszerű kérdést tettem fel,de igazi magyarokként csak a bántás megy.

Nekem is kellett már szombaton dolgozni(vasárnap),de nem vertem miatta a hepajt.

Mindegy is kár volt.

2016. máj. 24. 16:25
 9/14 anonim ***** válasza:
8%
Nem igazságtalanság, mert a köztisztviselők kb. annyi fizetést kapnak, mintha minden nap csak 4 órát dolgoznának.
2016. máj. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ez más munkahelyekről is elmondható.

Az alacsony fizetés országos gond.

2016. máj. 25. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!