Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a Közös...

Mi a véleményetek a Közös Ország Mozgalom kezdeményezéséről?

Figyelt kérdés

Felkérték a pártokat, hogy közösen hozzanak létre egy igazságosabb választási rendszert. Gyakorlatilag az összes ellenzéki párt beszállt a buliba, és össze is raknak majd egy közös tervezetet. Ilyen szintű konkrét ügy melletti összefogásra szerintem régen nem volt példa.

https://www.youtube.com/watch?v=IGF8KXr_EeE



2017. aug. 22. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Keresik a szalmaszálat!

Rezeg a léc, leszakad a kényelmes (és főként jól jövedelmező) fotel karfája annyira kapaszkod(ná)nak bele!

2017. aug. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Az ellenzéki pártok elmondták, hogyan kell étszabni a választási rendszert, hogy győzzenek és a csúnya Orbán ezt nem engedte. :XD.
2017. aug. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem is hallottam még ilyenről.
2017. aug. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
Én figyelemmel követem mit alkotnak, már régen bekövettem a csatornájukat a youtubeon. Ez a választási rendszer nem jó, olyanokat engednek szavazni aki még csak nem is élt az országban, közben meg akik külföldön vállaltak munkát ellehetetlenítik. Ez így teljesen igazságtalan.
2017. aug. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 gogear11 válasza:
73%

Mindenképpen hasznos, mert demokratikus társadalmi vitát kezdeményezett a választási törvényről.

Azonban nehéz lesz konkrét eredményt elérnie, hiszen a választási rendszerek soha nem semlegesek, így nem lesz olyan új megoldás, ami mindenkinek tetszene az ellenzéki pártoknak vagy az egyes társadalmi csoportoknak.

Ha viszont sikerülne egy komolyabb vita után az összes ellenzéki pártnak (baloldaltól Jobbikig) egy szándéknyilatkozatot aláírnia a választási törvény legnagyobb aránytalanságainak kijavítására, akkor az a jövőben akár meg is valósulhat. A 2018-as választásra ugyanakkor nem lesz hatással.

2017. aug. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

Én arra fogok szavazni aki azt ígéri, hogy a pénzek elosztásáról, meg dolgokról nem ők döntenek, hanem az emberek,és bevezetik a heti 1 szavazást a dolgokról.

Szerződessel, ha nem teljesítik, akkor megszünik az egész párt!

Hazaárulóknak elszámoltatás kell! Meg kártérítés!

Ez a video arról szól, h fröcsögnek,reszketbnek a hatalomért.

2017. aug. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Tény, hogy a Fidesz által módosított választási törvény kizárólag nekik kedvez, és emellett a győztes aránytalanul túlnyeri magát, ami teljesen idegen a demokratikus felfogástól. Viszont szerintem kicsit elkésett ez a mozgalom, legalábbis ahhoz, hogy komoly társadalmi támogatást szerezzen. Tökéletesen mutatja az ellenzék inkompetenciáját, hogy 4 éve létezik a törvény, és most is egy civil kezdeményezés kellett ahhoz, hogy felhívják a figyelmet az igazságtalanságra. Most pedig már közelednek a választások, így az egész kampányszagú lesz, a Fidesz válogathat az érvek között, hogy melyikkel söpör le az asztalról bármilyen javaslatot a témában. Mert tényleg tűnhet úgy, hogy az ellenzék annyira képtelen megszólítani a választókat, hogy inkább a választási rendszerben próbál pár százalékkal machinálni. Ez szerintem rossz sorrend, előbb kerüljön kormányra egy ellenzéki párt, és ott bizonyítsa, hogy képes akár a saját kárára is arányosítani a rendszert. Ehhez viszont kommunikálni kell 2 millió emberrel, akik hatalmon tartják a Fideszt. Nyilván nem könnyű egymilliót kiábrándítani, de ez a módja, ez a szakmája a politikusnak és az ellenzéknek a hatalma.
2017. aug. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Ez szerintem nagyon fontos, bár a választáson túl a népszavazási rendszerre is ki kellene akkor már térniük. Azonban így önmagában kevésnek tartom a dolgot. Sajnálom, hogy csak politikusok, pártok lettek megszólítva, én bizony nagyon örülnék annak, ha komolyabb civil szervezetek is részt vennének a tervezet létrehozásában, és támogatnák azt, közérthető szakvéleményt írnának a választóknak.
2017. aug. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Ebből is mikro (nano) párt lesz a választásokra?
2017. aug. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

# 6 - A képviseleti demokrácia nem úgy működik, hogy megkérdezzük mindenről kétpercenként a "zembereket". Nem lehet mindent rábízni a tömegre. Megszavaznák többséggel, hogy ingyen sör legyen pár hónapig, el is fogyna az államkassza. Nem túlzok nagyot. Ezért kell olyat megválasztani aki alkalmas értelmes döntéseket hozni.


#7 Ha a kormánykerülés olyan egyszerű lenne... csak egy példa: meg itt a szájkarate, hogy kéne összefogás. Na vajon miért nincs belőle semmi? Az egy dolog, hogy ha két párt közös listát indít, már rögtön 10 százalék a bejutási küszöb. Ez is szemétség, meg lejjebb kéne vinni, de hát oké. Akkor mondjuk lépjenek vissza egymás javára, mondják az okosok. Legyen mindenhol csak egy ( a legesélyesebb) ellenzéki jelölt. Aha, csak hogy az párt, aki nem állít mind a 106 kerületbe jelöltet, az 100 milliós támogatástól esik el a kampányra! Ha csak egy jelölt nincs meg, már buknak egy nagyságrended támogatásba.

Ez szerinted miért így van kitalálva? :D


#8 Civil szervezeteket bevonni jó ötlet. Ugye nem véletlen, hogy a Fidesz már őket jó előre démonizálta, mert tudja, hogy nekik lehet társadalmi bázisuk.


#9 Nem, a Közös Ország Mozgalom egyáltalán nem tervez párttá alakulni. Mellesleg a semmi szégyen nincs abba, ha valaki most még kis pártra szavaz (tudod attól nő meg, ha szavazol rá). Sőt, abba sincs semmi szégyen, ha valaki kis pártnak segít úgy bármiben, vagy akár tag lesz. Tudod, így működne ez a demokrácia... ha nem hagynánk megszokásból hatalmon bárkit.

2017. aug. 24. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!