Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok egy ilyen fajta...

Támogatnátok egy ilyen fajta "Kötelező Hittan" bevezetését az általános iskolákban?

Figyelt kérdés

Minden gyerek tanulna valamennyit a keresztény vallás alapjairól megtanulnák a Miatyánkot és tanulmányi kirándulásként részt vennének kétféle istentiszteleten (katolikus, református).


Ezek után kötelező olvasmányok lennének az alábbi részek a Bibliából, ebben a sorrendben:


-Máté Evangéliuma

-Apostolok Cselekedetei

-Mózes első könyve

-Mózes második könyve

-Jelenések könyve


Ezeket időnként fűszereznék egyes részekkel a Zsoltárok könyvéből is.


Időnként előadnának pár jelenetet, hogy jobban átérezzék, például a Vörös-tengeren való átvonulást, a Hegyi Beszédet, és Babilon Szajháját, aki meglovagolja a Bestiát.


Az óra célja az lenne, hogy a gyerekek elsajátítsák a keresztény világnézetet és történelmet, és ezt valamilyen aktív, átérezhető dolognak éljék meg, nepedig valamiféle unalmas dolognak. Éppezért a komoly teológiai tematikájú és Jézus jóságát bemutató részek mellett, a manapság "véres"-nek ítélt részek felett se ugrana át a tananyag.


Az óra indoka az lenne, hogy itt, egy európai országban legalább ilyen szinten illik megismerni azt a vallást, ami több mint ezer éves formálja kultúránkat, művészetünket, gondolkodásmódunkat, és hogy a gyerekek lássák, hogy a világ egyáltalán nem olyan burokba zárt, "hippis" hely, mint ahogyan a modern oktatás próbálja elhitetni velük. 12 éves korukba pl. szemrebbenés nélkül rajzolnák le és beszélnék meg Az Utolsó Hét Csapást.



Mit szólnátok hozzá, ha lenne ilyen, elleneznétek vagy nem?



2017. aug. 25. 13:38
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
81%
Kösz nem. A 21. században ideje lenne már oda dobnunk a vallásokat, ahova valók: a szemétbe.
2017. aug. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 tgt ***** válasza:
100%

Szerintem a Biblia bizonyos részeit most is tanítják irodalomból, és teljesen jogosan. Az európai művészetet nem lehet megérteni nélküle. Ahogy tanítják a görög-római mitológiát is, a magyar eredetmitoszt is, stb.

Senki nem várja el a diáktól, hogy higgyen például Zeuszban, de jó, ha tudja, ki volt.

2017. aug. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 tgt ***** válasza:
100%
Ha azért tanítanák a Bibliát, hogy vallásossá neveljék a gyerekeket, azt ellenezném.
2017. aug. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféle kötelező vallásoktatást nem támogatok. Majd mindenki ahhoz a felekezethez tartozik, ahova belülről hajtja valami, amit ő magától igaznak érez, és nem egy előírt sémát magoltatnak be vele, hanem saját maga választja majd ki, hogy merrefelé induljon el. Ha ezt szeretné, akkor lehessen , de fakultatív jelleggel, nem kötelező módon. A vallásnak, hitnek nem előírt dolognak kéne lennie, hanem mindenkinek az, ami belülről jön, amit ő magától igaznak érez, amivel azonosulni tud. És ezt nem lehet kötelezően előírni, hogy pl kétszáz, vagy kétezer éve leírt, meg sokszor átírt dolgot tekintsen, fogadjon el sajátjának és érezzen a magáénak. (Amúgy én még nem olvastam el a kérdés kifejtését.) Ja de amúgy lehet vallási témájú könyveket olvasni irodalomórán, szerintem az jó, csak nem konkrét kimondott hittérítés jelleggel. Hanem csak simán úgy elolvasni, mert úgy amúgy jó. De hadd döntse már el önmaga mindenki, hogy miben hisz, mit érez valósnak. Az egy belülről jövő dolog kéne, hogy legyen.
2017. aug. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
71%

"Mert Európában élünk ahol ez a vallás határozta meg a kultúrát, társadalmat, és művészetet az ókor óta, nem mondjuk a Buddhista vagy Voodoo vallás. "


Ez egy elég naív elképzelés, ugyanis a kereszténység elterjedése előtt is voltak őshonos európai vallások, amiket nem zsidó hittérítők hurcoltak be, és azoknak is rendkívül jelentős kulturális, történelmi, irodalmi és művészeti hatása volt. Ráadásul ez az érv már csak azért is hülyeség, mert manapság a globalizáció miatt az összes vallással találkozhat a gyerek és emiatt teljesen felesleges kiemelni csak egyet.


Kereszténységen belül pedig rendkívül komoly különbségek vannak, mint a hittételekben, mind a szertartásokban, mind a struktúrában, működésben. Ha pedig objektíven bemutatnák a kereszténység összes ágát, akkor miért ne lehetne más vallásokat is bemutatni?


"Nem mert európaiak vagyunk"


A kereszténység nem egy európai, hanem egy közel keleti vallás.


Valószínűleg provokálsz egyébként, de ez az egész javaslat teljes agyrém egy szekuláris jogállamban, persze Magyarországon nincs ilyen, úgyhogy egyáltalán nem tartom kizártnak, hogy ilyesmi előbb-utóbb bevezetésre kerül. Nyilván egy progresszív, európai, emberi jogokat és alapelveket tiszteletben tartó, tisztességes ember azt támogatná, hogy az összes vallást megismertessék a gyerekekkel, ha lenne kötelező vallásoktatás, ami az elfogadást és a toleranciát segítené elő, simulnának a vallások közti ellentétek. De persze a fundiknak ez nem érdeke.

2017. aug. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 Alain Delon ***** válasza:
23%
25: Kösz, hogy bevallod, hogy a vallás csak ideológiai máz a gazdasági érdekeltségeken. Még egyszer: kösz!
2017. aug. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
72%
A vallás már régóta elavult, most már remélhetőleg így is marad. A középkorban jó eszköz volt az emberek befolyásolására vagy ürügynek a háborúzásra. Szerintem már elavult dolog egy 2000 éves könyv minden szavát elhinni és aszerint élni, és főleg ráerőltetni a gyerekeinkre. A történelemben nagy szerepük volt a vallásoknak, de csak így, tényszerűen kellene tanítani, nem agymosást végezni a gyerekeken.
2017. aug. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
92%

Ellenzem!

A Fidesz-KDNP hülye ötlete ez a kötelező hittan, mert szó volt már róla valamikor!

Nem szabad erőszakkal Hitre nevelni a gyerekeket!

Ha nem akarja, akkor mi van?

Kivégzik, félholtra verik akkor, vagy mi van?

Sajnos megtapasztaltam azt is, hogy 14 fiatal konfirmált le a templomban x éve, azóta sem látom őket egyetlen Istentiszteleti alkalmakon megjelenni, de még a szüleiket sem.

2017. aug. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
29%

Üdv!


Nem tudom, hogy ez közvélemény kutatás akar-e lenni, és a végén csak a számaránynak lesz jelentősége.

Nehéz megítélni a kérdésben felvázoltak alapján. Részletesebben kellene ismernem a "tantervet". Én személy szerint, a vázoltak alapján inkább a "NEM TÁMOGATOM" felé hajlanék.

Egyébként, nem csak ebben a témakörben, az iskolai tananyagot idehaza erős kiegészítésnek fogom alávetni (nyilván iskola és tanár függő is), hogy gyermekem minél teljesebb, egészségesebb világképet kapjon.

Egyébként a fenti nem is hittan, hanem keresztény vallásismeret.

Összességében ez ügyben én inkább Bulányi atya álláspontján vagyok.

2017. aug. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
34%

Nem.

Aki akrja járassa a gyerekét hittanra ....

Mázli amikor én iskolás voltam semmi gindolat nem volt ilyenről bár mivel nem vagyom meg keresztelve így nem is jártam vola az tuti . Félre értés ne essék nincs bajom egy vallásal se , de én semmi ilyennek nem vagyok és nem is leszek a híve . Aki akrja hogy a gyereke tanulja mint pl te is kedves kérdező akkor be kell iratni hittanra azt annyi . Én gyerekem ugy szint nem fog hittanra járni az fix nállunk senki sincs a családból meg keresztelve páromon kívül , de ő se az a hívő alkat . Ugyhogy vallás nélkül nem megy senki se hittanra semmi ilyenre .

2017. aug. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!