Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok egy ilyen...

Mit gondoltok egy ilyen témájú regényről?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a mostani ifjúsági regények nagyon felkapottak, de egyik sem tükrözi teljes egészében a mai fiatalok (és nem csak a kamaszokra gondolok) életét. Ennek kapcsán gondolkoztam el azon, hogy vajon egy regény, ami tényleg ír a "tabukról", amik nagyon is jelen vannak a 15-18 évesek világában is (szex, alkohol, drog), ezen túlmenően pedig mondjuk a többi problémákról, pl. munkanélküliség, továbbtanulás, a szülőktől való függés vagy a közösségi média túlzott használata.

2016. ápr. 23. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Nekem ez így nagyon iskolai érvelés esszé házinak hangzik. "Jajj, mindenki túl sokat Facebookozik, meg cigizik". Semmi eredeti nincs benne. Amúgy mitől lenne a szex, a piálás, meg a drog tabu manapság? Basszus, nézz küröl itt az oldalon, vagy valami másik fórumon. Esetleg kérdezz rá az ismerőseidnél, akik nyíltabbak.

Személy szerint nekem ez így nagyon elcsépelt, olyan kisiskolás. Gondolom te is fiatalka vagy. Lehet, hogy neked ezek a golgok még újak, de nem hiszem, hogy bármi olyan bozasztó meglepőt tudnál mondani.

Én 24 vgyok, sosem voltam kicspongó, de még nekem sem nagyon tudnál újat mondani ezekkel a témákkal.

2016. ápr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Lehet, hogy tényleg elcsépelt téma, és talán pont ezért hagyják ki ezeket a témákat az írók? Ha ezek a dolgok nem lennének tabuk, akkor kíváncsi vagyok, az emberek miért itt, névtelenül kérdezgetnek a gyik.hu-n, ahelyett, hogy mondjuk egy felnőttet kérdeznének? (Kíváncsi vagyok, te hányszor beszélgettél ilyenről a szüleiddel?)

Nem vagyok "fiatalka" sem, 25 évesen, de mindegy. :) Lehet, hogy félreértettél, távol álljon tőlem, hogy írásra adjam a fejem, csupán érdekelt, hogy miért népszerűek az olyan kifejezetten tinédzsereknek szánt könyvek, amik eléggé szépen kikerülik ezeket a problémákat, vagy esetleg épp, hogy csak megemlítik őket, és nagyjából csak a szerelem szépségéről írnak.

Mindenesetre nem tudom, neked van-e fiatalabb rokonod, nekem van egy 14 éves húgom, ég és föld vagyunk. Biztos azért is, mert alapjában mások vagyunk, de azt el kell ismerni, hogy 10 év alatt változnak a szokások.

2016. ápr. 23. 16:09
 3/7 anonim ***** válasza:

De milyen írók hagyják ki? Én pont most olvasom Lev Grossmantól a The Magician Kinget, abban van ilyesmi bőven.

Szerintem te csak nem olvasol elég változatos dolgokat. Most népszerűen ezek a kicsit sci-fi történetek, ahol nyilván nem ez a lényeg, de ettől még léteznek ilyen dolgok. Bár ő inkább amerikai dolgokról ír (pl. iskolai lövöldözés), de Jodi Picoult elég ismert és ő mindig fiatalokkal és családokkal kapcsolatban ír, én mondjuk nem is szeretem. John Green szintén, az ő könyveiben is előjön mondjuk a szex.

Azért hittem, hogy fiatal vagy (nem mintha öregek lennénk, lol), mert valahogy olyan csodálkozónak tűnsz olyan dolgokkal kapcsolatban, amik nekem totál egyértelműek voltak 13-14 éves korom óta. Mintha ezek olyan nagy újdonságok lennének.

Nem gondolom, hogy sokkal rosszabbak lennének most, mint régebben. Annyi, hogy nekem pl. eszembe sem jutott az internetre feltenni magam olyan szituációkban, amik mostanában sokkal könnyebben felkerülnek.


Az a furcsa nekem, hogy ennyire úgy fogod fel, hogy mi 100%-ban mások voltunk, mint most a gyerekek, de közben meg valamiért a mostani gyerekekről szóló könyveket keresed. Nem ufók ők sem, hogy tanulmányozni kelljen őket.

2016. ápr. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, de ahogy te is említetted, ők nem magyar írók. Én Magyarországon játszódó történetre gondoltam. Szerintem például van eltérés abban, ahogy egy magyar fiatal meg abban, ahogy egy amerikai bulizik (pl. ott gyakoriak a házibulik, itt nem annyira)
2016. ápr. 23. 18:02
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

De ezt te nem mondtad, én meg nem tudtam. :) Márészt szerintem ha nagyon mély szociológiai és lelki folyamatokat akarunk boncolgatni, akkor az a legkevesebb, hogy házibuli van-e vagy nem. A fiatalok problémái (coming of age) egy viszonylag univerzális kérdéskür, főleg nyugati társadalmakban.

De őszintén nem értem, hogy mi lenne ennek a haszna. Aki bulizós, piálós, drogozós, az nem olvasni akar róla, hanem csinálja. Aki meg nem ilyen, annak meg nem értem, miért lenne az a heppje, hogy csak és kizárólag ezzel foglalkozó könyvet olvasson.

Mondjuk szerintem pl. a Szent Johanna Gimi is az irodalom legalja, ahol egy kamasz hazajön a suliból és azt olvasgatja, hogy egy másik lány hazajött a suliból és mi van vele. Értelmetlen.

2016. ápr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen a kérdező szerintem az ilyen bárgyú Szent Johanna féleségekre gondol. Amúgy más a mentalitás Magyarországon mint nyugaton és az itteni fiatalságról szóló hiteles műt még én se nagyon láttam, pedig érdekes lehetne.
2016. ápr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*művet.
2016. ápr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!