Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem vezetik be Magyarors...

Miért nem vezetik be Magyarországon a 200 ezer forintos nyugdíjplafont?

Figyelt kérdés

Lassan összeomlik a nyugdíjrendszer, mert nincs pénz fenntartani. Ezért lenne erre szükség, hogy próbáljuk kitolni addig, amíg lehetséges.

Másrészt, ezzel a lépéssel csökkenthetnénk az állam költségeit, tehát kevesebb adót is lehetne beszedni, ami pörgetné a gazdaságot is, ami erősebbé válhatna és kevésbé mennének el a fiatalok, több pénzük maradna, jobban fejlődne az ország.



2017. aug. 27. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Én maximalizálnám 100 ezerben. Emellett rászorultsági alapon adnék lakbér és rezsi támogatást, tehát aki mondjuk egyedül él albérletben az se halna éhen, de nem lenne elszórva ennyi adóforint értelmetlenül, plusz inkább az kapna aki rászorul.
2017. aug. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mivel a nyugdíj még mindig "járulékbefizetés alapján nyújtott szolgáltatás", nem lehet -törvénymódosítás nélkül megváltoztatni!

Ezt a módosítást egyik párt sem meri megkockáztatni!

Biztos bukás!

2017. aug. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mert a jelenlegi nyugdíjrendszerben a nyugdíjat az aktív évek alatti befizetések alapján állapítják meg. Aki sokat fizetett be, az sokat kap, aki keveset, annak alacsony a nyugdíja.
2017. aug. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És most ettől függetlenül miért nem lehet bevezetni a nyugdíjplafont?
2017. aug. 27. 19:31
 5/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk, mert aki többet kapna a befizetései alapján, akkor ő elvesztené a sok éven át befizetett összegeinek egy részét. Akkor miért fizetett annyit?
2017. aug. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azért fizetett annyit, mert akkor olyan volt a rendszer.

Ennyi erővel adót se csökkentsünk, mert hát akkor addig minek fizettünk annyit?

2017. aug. 27. 19:46
 7/11 A kérdező kommentje:

Aki pedig nyugdíj-járulékot fizet, az amúgy sem a sajátját fizeti, hanem az éppen aktuális nyugdíjasokét.

Így lehetne csökkenteni a mostani adófizetők terheit, ha maximalizálnánk a nyugdíjakat egy bizonyos szinten.


Sajnos nincs pénz, bezár a bazár! Ez van skacok!

Különben is, aki 200 ezer feletti nyugdíjat kap, az szerintem aktív éveiben is eléggé jól keresett. Szóval ne morogjon. De nehogy már a 20 éveseinket üldözzük el itthonról azért, hogy a 75 éves múmiáink habzsi-dőzsizhessenek...

2017. aug. 27. 19:50
 8/11 anonim ***** válasza:

A nyugdíjakat nem adóból finanszírozzuk kezdjük itt, hanem nyugdíj járulékból.


Továbbá a nyugdíjrendszer minden híreszteléssel ellentétben nem akar összeomlani, valamiért ez a katasztrófa forgatókönyv úgy megragadt egyesek fejében, hogy nem igaz. A nyugdíjrendszer fenntartható, csak a nyugdíjak reálértéke fog csökkenni, ha nem nő a befizetések aránya, de most is gyakorlatilag egyensúlyban van, tehát annyi nyugdíjat fizetünk ki, amennyi járulék befolyik.


Nem annyira tragikus a helyzet ám, mint sokan hiszik.


Ráadásul nincs kőbe vésve, hogy csak így lehet finanszírozni a nyugdíjakat.


Ha az állam a beszedett adókat beruházásra költi az ugyanúgy, sőt jobban pörgeti a gazdaságot mint az, hogy most háztartásonként nem három Samsunk LED TV van hanem négy.

2017. aug. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Manapság úgy van ha valaki végig dolgozza az életét és fizet rendesen nem minimál béren van jó nyugdíjat kaphat. Annyit amit keresett vagy többet. Na most én kétszáz nettót kapok ha mehetnék nyugdíjba mondjuk nekem kétszáz lenne a nyugdíjam. Erre egyesek szerint kapjak csak százat. Ó hát persze nem azért dolgozom végig az életem hogy nyomorogjak öreg koromban. Én meg törvénybe iktatnám aki ilyen hüléket kérdez ne kapjon nyugdíjat
2017. aug. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mert ez túl alacsony lenne. Az 500 ezer viszonyt elfogadható lenne.
2017. aug. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!