Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen érvek szólnak a határon...

Garpe kérdése:

Milyen érvek szólnak a határon túli magyarok itthoni szavazó joga mellett?

Figyelt kérdés

A kérdés komoly nem gyűlöletből teszem fel. Eddig tapasztalataim alapján a határon túlról érkezett egyetemista társaim -függetlenül, hogy melyik másik államban laknak- bizony nagyon nem ismerik ki magukat a magyar politikában, de oly' szinten, hogy kettőnél több magyar pártot nem tudtak felsorlni (az egyik a FIDESZ, mert ők a kormány; a másik az MKKP, mert ők viccesek), s politikusoknál is csak a miniszterelnök van meg (esetleg Gyurcsány Ferenc még).

Ezért én furcsáltam a dolgot, s azon túl, hogy ők is magyarok komolyabb támogató érv nem jutott eszembe.

Viszont láttam, hogy itt több ezt kritizáló kommentet is lepontoztak, tényleg színvonalas válasz adók. Ezért szeretném jobban megérteni, a dolgot, hogy ne egyoldalúan ítéljek.



2017. szept. 1. 14:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
81%
#5: Igen, épp ezért ne szavazzatok, mert Orbán benyal nektek és ezért szavaztok rá, nem azért mert az ország érdekeit tartjátok szem előtt. Manipulálhatóak és megvezethetőek vagytok, tisztelet a nagyon kevés kivételnek. Vajmi kevés közötök van a belügyekhez, mert nem itt éltek, nem érzitek a saját bőrötökön mi van itt.
2017. szept. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

11, értem én, azért ne szavazzak, mert szerinted arra szavaznék, aki neked nem tetszik? És amúgy ezt honnan a búból veszed? De mondok én egyet: Ott lett volna a lehetőség állampolgárságot adni, amikor még olyan kormány volt, aki nem adott volna mellé szavazati jogot. De ti mit csináltatok? Tapsoltatok az akkori kormány 23 millió románnal fenyegető aljas kampányának! Megtagadtatok minket, pedig mi is magyarok vagyunk. Belénk rúgtatok, ahol csak lehetett.

Most meg ajvékoltok a szavazati jogunk miatt, mert attól féltek, hogy nem leszünk olyan hülyék, hogy az ellenünk folyamatosan uszító, köpködő balos, vagy libsi pártok valamelyikét támogassuk. Erről van szó ugye?

2017. szept. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
95%

#12: "értem én, azért ne szavazzak, mert szerinted arra szavaznék, aki neked nem tetszik? És amúgy ezt honnan a búból veszed?"

Nem azért ne szavazzanak mert nem arra szavaznak aki nekem nem tetszik. Azért ne szavazzanak, mert SEMMI KÖZÜK HOZZÁ, mert nem az országban élnek. (ettől még lehet valaki magyar.) Nem érzik meg például ha emelik az adókat, meg drágulnak az élelmiszerek.

"Ott lett volna a lehetőség állampolgárságot adni, amikor még olyan kormány volt, aki nem adott volna mellé szavazati jogot. De ti mit csináltatok? Tapsoltatok az akkori kormány 23 millió románnal fenyegető aljas kampányának!"

És te honnan tudod hogy én egyetértettem-e az akkori kormánnyal?

"Megtagadtatok minket, pedig mi is magyarok vagyunk." Igen, magyarok vagytok. De amíg nem a jelenlegi Magyarországon éltek, addig ne akarjátok eldönteni hogy ki irányítson itt.

"Most meg ajvékoltok a szavazati jogunk miatt, mert attól féltek, hogy nem leszünk olyan hülyék, hogy az ellenünk folyamatosan uszító, köpködő balos, vagy libsi pártok valamelyikét támogassuk. Erről van szó ugye?" Kifejtettem már hogy miért nem akarom hogy szavazhassanak a határon túliak, ha olyan buta vagy hogy nem érted, az a te bajod. És ebből a mondatból amúgy elég nyilvánvaló melyik párttal szimpatizálsz. Kicsit gondolkodj el hogy jelenleg a kormány közpénzből (a Magyarországon élő, dolgozó, fogyasztó magyarok adójából!) támogat titeket. Semmit nem raktatok be a közösbe, csak kivesztek belőle. Na ezért nem kéne szavaznotok.

2017. szept. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Andizsuzsi ***** válasza:
88%

"Ott lett volna a lehetőség állampolgárságot adni, amikor még olyan kormány volt, aki nem adott volna mellé szavazati jogot."


Látod, látod semmit nem tudsz a magyar belügyekről.


"az Orbán-kormány a maga részéről készen áll arra, hogy a kettős állampolgársággal kapcsolatos gondolkodásban partner legyen", a kettős állampolgárság megadása nem jöhet szóba egyrészt a nemzetközi jogi környezet, másrészt amiatt, mert a bevezetése kezelhetetlen migrációs folyamatot indítana el"


Tudod, hogy ki nyilatkozta ezt?

2017. szept. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
95%

#5: "A határon túliak szavazata szinte jelképes, és nem dönt el semmit. Emellett nem mi kértük, hogy legyen ilyen jogunk, sokan nem is élünk vele."


Nem jelképes.

A legutóbbi szavazásnál a határon túli magyarok szavazata nélkül a győzelmük meglett volna, de a 2/3-s többségük nem. Így meglett a 2/3. Márpedig az alaptörvény és bizonyos sarkalatos törvények módosításához ennyi kell.

2017. szept. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
91%
Semmilyen. El kell tőlük venni a szavazati jogot. Ne szólhasson bele az ország ügyeibe az, akinek nem kell vállalnia döntésének felelősségét.
2017. okt. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
90%

"Ott lett volna a lehetőség állampolgárságot adni, amikor még olyan kormány volt, aki nem adott volna mellé szavazati jogot."

Lehet, hogy úgy van, ahogy mondod, vagyis te jól tájékozott ember vagy, sőt: többesszám első személyben, vagyis úgy általában a határon túli magyarok, de akkor arra kényszerülök következtetni, hogy HAZUDSZ.

Az alkotmány de nemzetközi szintű jogszabályok SEM tett/ek és nem tesz/nek lehetőséget arra, hogy állampolgároknak ne legyenek azonos jogaik, beleértve a szavazati jogot. Nem lehetett volna tehát alsóbbrendű vagy szavazati jog nélküli állampolgárságot megadni.


Ha az lett volna dec. 5.-én a kérdés, hogy szeressük-e a határon túli magyarokat, gondolkozás nélkül elmentem volna, és igennel szavaztam volna. Ha az lett volna a kérdés, hogy segítsük-e a határon túli magyarokat a helyi szintű önrendelkezésük gyakorlásában, beleértve rendszeres nagyobb összegű magyar állami támogatásról, aminek az elköltéséről nem az anyaország aktuálpolitikája rendelkezik a fejük felett, és ők sem keverednek bele az anyaország belpolitikájába, gondolkozás nélkül elmegyek, és igennel szavazok, mert együtt érzek velük, mert így saját maguk választhattak volna mondjuk helyi politikusokat, akik döntenek a keretösszegről, és egyéb módon szolgálják a HELYI magyarok érdekeit. (Gondolom, te se vitatod, hogy helyben jobban tudjátok, hogy mire van nektek szükségetek, mint mi az Orbán rögeszméje.)


Az állampolgársági jog népszavazási kérdésében viszont az is bele volt csomagolva elválaszthatatlanul, hogy lehetővé tesszük-e, akarjuk-e azt, hogy a határon túli magyarok szavazatát megvásárolja pár forintért úgy, hogy semmi következményt nem kell viselni. Vagyis, jogok illetik őket, de kötelezettségeik nincsenek.

Nos így erre a kérdésre el se mentem szavazni, mert rossz a kérdés, és nem lehet rá értelmesen válaszolni, és azt akartam, hogy érvénytelen legyen a szavazás. És ezt a döntésemet ma is teljesen tiszta lelkiismerettel tudom vállalni.


Ha létezett volna olyan megoldás, hogy úgy kapjanak a határon túli magyarok állampolgárságot, hogy nincs szavazati joguk, akkor igennel szavaztam volna. És hidd el, hogy ha így lett volna, akkor még a Fidesztől sem kapnátok annyi állami támogatást. Ne legyél annyira naív, hogy a Fidesz a nagy nemzeti tudattól vezérelve, teljesen önzetlenül ad mindenféle támogatást "nektek"!


[link]

Orbán elhatárolódási érve: "olyan messze van a realitásoktól, hogy ez kivitelezhetetlen". - Nem volt az, bebizonyosodott. És komolyan azt akarod beadni nekem, vagy azt hiszed, hogy nem kalkulkuláltak a szavazatokkal? A Fidesz tudatosan nyomta bele a nemzetet a darázsfészekbe, nem kímélt benneteket sem felszakítva mély sebeiteket, és szándékosan szavazatszerzési szándékkal a hazai választás előtt egy iszonyatosan megosztó, és aljas kérdést tett fel aljas szándékból. Ha nem így lett volna, várnak egy évet, amikor megnyerik a választást, és akkor bevezetik.



Vajon miért van az, hogy az ideiglenesen vagy véglegesen kivándorolt határon belül született magyarok, csak nagykövetségeken adhatják le a szavazatukat, míg a határon túli magyarok levélben is szavazhatnak?! Vajon miért áraszt el benneteket a Fidesz olyan konzultációval, kérdéssel, hogy mivel tudnák megkönnyíteni a választási részvételeteket?!

Orbánnak te is csak egy voks vagy négyévente, és megér neki ennyit.


Orbán egyébként más kérdésben sem olyan egyértelmű, mint amilyennek mutatja magát. Bizonyára hallottál róla, hiszen mindenről tudsz, hogy rendszerváltástól kezdve folyamatosan napirenden tartották az ügynöklista nyilvánossá tételét. Nos ez már a harmadik ciklusuk, ebből kettőben volt kétharmaduk, mégsem tettek semmit ezen a téren. Van tipped, hogy miért? Mert nekem igen!

2017. nov. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!