Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok, akik a Fideszre szavazná...

Azok, akik a Fideszre szavaznának, vajon mit szólnak (szólhatnak) ehhez?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


2017. szept. 2. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Én a Fideszre fogok szavazni, de ez már nagyon izzadtságszagú :D
2017. szept. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mitől "izzadságszagú" az a TÉNY, hogy a földgáz árának jelentős világpiaci csökkenését nem élvezhetik a magyar családok, -háztartások?
2017. szept. 2. 11:40
 3/12 anonim ***** válasza:
24%

Eddig is tudott volt a rezsicsökkentés módszere.

Az állam garantál egy alacsonyabb árat, függetlenül a világpiaci ártól.


Ha a világpiaci ár magas, akkor a háztartások jobban járnak (ellenben a különbözetet az állam fizeti ki, természetesen adóforintokból).


Ha a világpiaci ár alacsony, akkor a háztartások rosszabbul járnak (de az állam zsebre teheti ezt a különbözetet).


Gazdaságpolitikailag nem tudom, hogy végül megérte-e. Szerintem hosszútávon ez nem fog működni, már ha abból indulok ki, hogy minden nem megújuló energiaforrás biztosan drágulni fog.


Isten igazából kellene ehhez egy diagram és azon megnézni, hogy a mi fix áras vonalunk alatt, vagy fölött volt többször a világpiaci ár mutatója.

2017. szept. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Az viszont biztos, hogy ennyire mélyen az emberek nem gondolnak bele. Hiába tudott a módszer, egy hétköznapi nem a nemzetközi árfolyamokhoz viszonyítja a saját költségét, hanem a 10 évvel ezelőtti énjének a helyzetéhez.


Ha pedig csak így, időben méri össze, akkor nem is tűnik fel neki, hogy jobban is járhatna, megelégszik azzal, amit kiterítenek neki.

2017. szept. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
Én örülök neki, hogy az én pénzemből támogatják a rászorulókat és építik az országot!
2017. szept. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21%

3 éve, amikor az egekben volt a földgáz ára, valahogy nem szórták az ilyen cikkeket.:D Az, hogy az ellenzék szerint minden fillért, ami az állami tulajdonú cégeknél haszonként megjelenik, ellopnak, egyszerűen röhejes.

Egyébként nem azon kéne agonizálni, hogy milyen a kormányzati marketing, hanem azon, hogy honnan és milyen áron lesz földgázunk az amerikai-orosz viszony alakulásának fényében, különös tekintettel a földgázvezeték építésében együttműködő európai energetikai cégek szankcionálására. Az orosz földgáz ára nem azért esik, mert olcsóbb lett a kitermelés.:-) Tudomásul kéne venni, hogy Putyin egy kivételesen intelligens, remek politikus, lehet szeretni vagy nem szeretni, de ez a tény. Ennek a (jelenleg) alacsony árnak politikai háttere van, nem fog az idők végezetéig így maradni. Önmagában az is kérdés, hogy meddig lesz orosz gázunk, vagy rákényszerülünk háromszoros áron az amcsi LNG-re. Kíváncsi vagyok, akkor hányan sipákolnának a hatósági ár helyett a piaciért.

2017. szept. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szociológiailag is érdekes amúgy a kérdés.


Most mondjuk azt, hogy alacsony a gáz ára, és az állam ezt még hosszú ideig garantálni is fogja.

Az emberek nagyobb hajlandósággal fognak gázzal fűteni, főzni, egyszóval használni azt.


De mi fog történni ha kifogyunk a gázból, vagy tarthatatlanul magassá válik az ára? Miközben a környező népek az ár ingadozás miatt fokozatosan áttértek az áramfogyasztás alapú fűtésre és főzésre, addig mi annál inkább mélyítjük a hátrányunkat, amiből később nehezebb lesz kimászni.


De aztán kitudja. Lehet Albániában találnak egy olajmezőt és még a citromlénél is olcsóbban fogunk hozzájutni. (sarkított példa)

2017. szept. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%

a külföldi multik is túlárazták a földgázt, meg a többit

csak a profit nem mindegy, hogy hol csapódik le


a gázártámogatás volt hatalmas kamu, mert ott igazából csak kivettünk az egyik zsebünkből amit a másikba beletettek

2017. szept. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem vagyok fideszes szavazó viszont azt megjegyezném hogy

a rezsicsökkentés 2012 ben indult ekkor még az olaj árak normálisan mozogtak (az ukrán konfliktus után kezdett mélyrepülésbe)

Mellesleg európai szinten nálunk a legolcsóbb a rezsi pl.: szlovákiához képest nagyon olcsó

2017. szept. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tévedés, a rezsicsökkentést 2013 elején vetették fel a fideszes politikusok (a 2012-ben végbement gazdasági recesszió okozta apátia oldására), abban az évben indult.
2017. szept. 2. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!