Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire gondolnak a baloldali...

Mire gondolnak a baloldali szavazók?

Figyelt kérdés

Főleg azokra vagyok kíváncsi akik maguk is annak vallják magukat, nem a Fideszre vagy a Jobbikra szavaznak.

Mit olvasnak, miért szavaznak arra amire?



2017. szept. 12. 23:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

Arra, hogy jó lenne megszabadulni Viktorkától.


Arra, hogy az elmúltnyolcév egyáltalán nem volt olyan szörnyű, ami miatt szar lett az a válság volt.


Arra, hogy Viktorisztán ezerszer rosszabb hely, mint a Magyar Köztársaság volt 2011-ig. Ahol lassan már ahhoz is fideszes havernek kell lenned, hogy megkapj egy közönséges irodai melót egy önkormányzatnál.

Ha nem vagy elég párthű kicsinálnak és ne süketeljen senki hogy ez volt az MSZP alatt is mert nem ez volt persze a fejeseket minden párt a sajátjai közül nevezi ki, de hogy lassan már ahhoz is kapcsoalt kell A PÁRTban, hogy egy nagyobbat szellenthess az tragikus.


A korrupciós ügyekről, Vityavonat Felcsúton és társait meg nem is kell szerintem mondani.

2017. szept. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
9%
Mégis a fidesz kellett kétharmados többséggel nektek. Miért rinyáltok akkor?
2017. szept. 13. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

Sok mindenre gondolok, egy kicsit kérdezz konkrétabban :)


index.hu-t és 444-et szoktam elsősorban olvasni, néha ránézek a 888-ra és a kurucinfóra.


Választásoknál egyszerűen elolvasom a pártok programjait, na meg persze megnézem, mennyire szavavihehtő az, aki mondja. Arra szavazok, amelyiket a legjobbnak találom. Ezt javaslom minden mindenki másnak is oldaltól függetlenül.

2017. szept. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Én arra gondolok, hogy nem vagy tisztában mit is jelent a baloldal, vagy akár a jobboldal. Nálad csupán kimerül 3-4 párt feltételezett ismeretében.
2017. szept. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Arra, hogyha nem szabadulunk meg Orbánéktól nem elég, hogy az unokáink is pocsék lesz az élet ebben az országban, de még a dédunokáink is szívni fognak annyira tönkreteszik az országot. Ilyen nagyon egyszerű. Oké, hogy nektek Fideszes vezetőknek jók, de másnak nem.
2017. szept. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__88..


Tessék itt egy kérdés.

Én kb így gondolkodom.

Soha nem szavaznék sem a Fideszre sem a Jobbikra,mert az én értékrendbe nem fér bele egyik sem.

2017. szept. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Andizsuzsi ***** válasza:
90%

"Mégis a fidesz kellett kétharmados többséggel nektek."


Nekem nem kellett. Én rinyálhatok?

2017. szept. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Van egy baloldali identitásom, fontosnak tartom az egyenlőségpártieszméket, mozgalmakat, van egy szociáldemokrata állam és társadalom képem, populista változásokat szeretnék, fontosnak tartom az emberjogi küzdelmeket, rengeteg kezeletlen problémára trtomfotosnak felhívni a figyelmet, és baloldali megoldásokban gondolkodom, a demokráciát ésa köztársaságot, a jogállamot tartom minden forrásának, és ezért minden fajta védelmét fontosnak tartom. Én így gondolkodom, ezért vagyok baloldali. És nem pártok kérdésének tartom, éppen zértnem pártot hanem programot választok. Kielégítő válasz?
2017. szept. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem egészen lehet érteni a kérdésedet. A baloldali szavazók is emberek, az agyuk működése kb. hasonlóan összetett, mint bárkié. Gondolkodok mindenfélére szextől a kultúrán át a hit-kérdésig mindenen, nem vagyok beszűkülve, hogy csak orbántakaroggy, éljenagyurcsány férjen meg az agyamban. újat mondtam?!


Amúgy meg pozitív és negatív hatásokat egyaránt értékelve elemezve gondolkozom mindennel kapcsolatosan, társasházi ügyektől kezdve a politikánál is. Igyekszem összehasonlítani, különbséget tenni, de ilyenkor minél több szempontot figyelembe veszek. Igyekszem széleskörűen tájékozódni, kiküszöbölve azt, hogy hamis illetve megtévesztően részinformációkból kiindulva vonjak le téves végkövetkeztetést, hiszen enélkül lehet akármilyen körültekintő a gondolkodásom, lehetek akármilyen intelligens, lehet akár négy diplomám is, ha nem értesülök arról, hogy gond van a metró üzemeltetésével, és nem is tapasztalom, mert nem közlekedek vele, ill. nincs olyan ismerősöm, aki ilyesmiről beszámol, azt hiszem, hogy minden rendben vele.


Amúgy meg általánosságban arra gondolok, hogy a Fidesz utóbbi két ciklusa alatt a sokmindenben visszavetette az országot jóval a rendszerváltás előtti szintre.

- gyakorlatilag egy pártrendszer működik (az ellenzék de még a KDNP-s koalíció is csak látszat)

- magánvagyon államosítása és hűtlen kezelése (A MANYUP-vagyon nem tudom, hogy tisztában vagy-e vele, mindenkinek a saját megtakarítása volt (A TIÉD IS). Ráadásul a MANYUP megtakarítás ÖRÖKÖLHETŐ VAGYON volt. Az állami nyugdíjbiztosításba való belépés meg kb. annyira volt önkéntes, mint a földbirtokosnak belépni a TSZ-be.

- nagymértékben csorbultak a választói jogok, illetve az új választási és népszavazási rendszer pártérdeket szolgál a demokrácia intézménye helyett (tudom, hogy ők lettek megválasztva, de ezt hívják joggal való visszaélésnek)

- Növekvő korrupció, csökkenő átláthatóság

- Növekvő felelőtlenség, cinizmus

- Média befolyásolása


Arra gondolok, hogy hazugságok régen is voltak, de most már csak mese van, amit igazságként adnak el.

Arra gondolok többek között figyelembe véve a fentieket is, hogy 2010-es választás óta sikerült egy olyan rendszert összehozni, ami a kapitalizmus és a szocializmus negatívumait ötvözi, és a pozitívumait pedig mellőzi. Komoly erőfeszítésbe került, de sikerült. És ha nem nyúlnak keményebb eszközökhőz, az csakis azért van, mert nélkülük hatékonyabban érik el, amit akarnak, de ha komolyan félteniük kell a hatalmukat vagy más miatt indokolt lesz, akkor nincs kétségem, hogy bármi megtörténhet.

2017. szept. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Arra, hogy a bukott baloldal idején minden létező szempontból élhetőbb volt az ország (tudom a kétmillió hites most él jobban) és még valamiféle demokráciában is éltünk. Amennyire akkor a fenébe kívántam őket, ma már egy pillanat alatt visszacserélném az összes hibájával együtt. Nem bánnám, ha valaki leváltaná az MSZMP csökevényeket, az MSZP-t és ezt a komcsi Fideszt, de a demokráciából nem szabad engedni és a Jobbik gyanús. Aki ennyire oda van az iszlámért az ki tudja milyen fanatizmusra képes.
2017. szept. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!