Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha úgyis a szavazatok száma...

Ha úgyis a szavazatok száma számít mi értelme bírálni egy párt szavazóinak értelmét?

Figyelt kérdés
Sok ellenzéki folyton azzal jön, hogy a Fidesz szavazói milyen "birkák" (buták ha úgy tetszik) akik vakon bevesznek mindent. De mivel az számít, hogy kire szavaznak akkor erről beszélni nincs is értelme. Azonkívül nézőpont kérdése, hogy ki a buta és ki nem. Bárkire mondhatjuk, hogy "birka" bizonyos szempontból de mire megyünk vele? Csak az számít, hogy kire szavaznak. Vagy ha valaki nem szereti a Fideszt de tudja, hogy milyen sok a szavazója valahogyan bele kell kötnie még ha értelmetlen is? Nem provokálásból kérdezem de elmondhatja valaki, hogy ezzel megy valaki valamire vagy mi az értelme?

2017. szept. 30. 21:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

"Azonkívül nézőpont kérdése, hogy ki a buta és ki nem."

Ezt te sem hiszed el. :D


Egy akadémikus, vagy tudós-feltaláló azért semmilyen szempontbál sem butább mint egy komplett alkoholista 8 általánost is alig elvégzett lecsúszott valaki. Vannak egyszerűbb és vannak tájékozottabb emberek, ez egy olyan tény, amit még liberálisként sem akar elrelativizálni senki, akkor konzervatívként miért tennéd?


Abban igazad van, hogy nem szerencsés lenézni az ellentétes szavazótábort. Még akkor se, ha a fidesz nyilvánvalóan a kommunikációjával az egyszerűbb embereket célozza meg. Tisztelni kell mindenkit annyira, hogy ahelyett, hogy lehülyézzük, leülünk vele beszélgetni, meghallgatjuk az érveit stb. Meggyőzni is csak így van esély.


Egyébként ezt úgy hívják populizmus, és hosszú távon nagyon veszélyes. Gyakorlatilag ezt parodizálja ki az "ingyen sör és örök élet". A nép nyilván szeretne ingyen sört, meg örök életet, csak ha valaki ezt megígéri, kormányra kerül, akkor 2 hónap után csődbe megy az ország. Amikor mindenki rájön, hogy elfogyott a sör, az örök élet meg max a túlvilágon van, akkor elkergetik a vezetőt... Minden populista így végzi. Orbán is előbb utóbb, csak lassabban. Hiszen nem úgy kormányoz, ami jól működik, hanem úgy, ami hatalmi szempontokból a legjobb. Időzített bomba, ami a mi fejünkön robban majd.

2017. szept. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
Egyébként a populizmus nem fidesz találmány, Botka "fizessenek a gazdagok" kampánya meg a Vona féle bérunió ugyanakkora parasztvakítás.
2017. szept. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
ma 21:53 Amikor azt írtam, hogy nézőpont kérdése ott helytelenül fogalmaztam kicsit. Arra gondoltam, hogy ha van egy döntés akkor aki ellene van nyilván ostobának tartja aki mellette van. Viszont aki mellette van az másik nézőpontból nézi. A DK nézőpontjából lehet, hogy megvezetett ostoba aki a Fideszre szavaz de az ő nézőpontjából nem az. Tehát nem lehet megmondani, hogy az e.
2017. szept. 30. 22:07
 4/14 A kérdező kommentje:
Természetesen van olyan helyzet ahol egyértelműen megvezetnek valakit aki tényleg az de sok esetben ez nem egyértelmű de nem ez a kérdés lényege. Erről nincs értelme vitatkozni.
2017. szept. 30. 22:08
 5/14 A kérdező kommentje:
Amiket most írtam arra értettem amikor az első válaszoló azt írta, hogy "Ezt te sem hiszed el".
2017. szept. 30. 22:10
 6/14 A kérdező kommentje:
Első. Az egyértelmű, hogy ki a buta az nem egyértelmű, hogy ki dönt bután.
2017. szept. 30. 22:32
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha valaki hülye, és a hülyeségével bajba sodor másokat, akkor a legkevesebb megmondani neki, hogy hülye. Lehet, hogy nem lesz hatása, de attól még jó érzés.
2017. szept. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A szavazók szidása sosem fog szavazatot hozni csak mégjobban taszít. Pl.: én biztos nem fogok olyan pártra szavazni amely szerint én hülye vagyok azért mert 2014 ben a fideszre szavaztam
2017. szept. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Zápor 3.0 ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdés, a barokkos körítés ellenére sem.

A szavazatok számát az ilyen-olyan értelmi képességgel rendelkező szavazók határozzák meg, hogy ide vagy oda szavaznak.


Viszont azért valóban nincs értelme, mert a saját szemszögéből az ember mindig a másikat tartja hülyének. Ezzel alapvetően nincs is baj, mert az ember ragaszkodik a saját igazához, az más kérdés, hogy fenntartja-e a "jogot" magának ahhoz, hogy esetleg tévedhet. Na itt már szoktak lenni problémák. Itt már sok ember beleesik a "minden hülye szembe jön velem az autópályán" hibába.


Magyarországon ezt még megfejeljük azzal is, hogy akinek nem tetszik a véleménye, az b-zi, zsidó, náci, sorosbérenc, libsi, fasiszta, komcsi, fajgyűlölő, migránssimogató, stb. stb. stb. Na ezen a szinten áll a közéleti stílus, meg úgy általában az emberek vitakultúrája.


A gond, hogy ez a politikusok esetében - sajnos - tudatos, szavazatszerző stratégia, viszont az emberek részéről - újfent sajnos - már-már "szívből jön" ez a sok mocsok.

2017. szept. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Zápor 3.0 ***** válasza:

Meg azt sem értem a kérdésben, hogy "sok ellenzéki folyton azzal jön". Milyen ellenzéki? Mármint politikus, vagy ellenzési beállítottságú magánszemély?


Mert én momentán sem Gyurcsányt, sem más - jelenleg - ellenzékit nem szoktam hallani, hogy "folyton" a fidesz szavazókat birkázza.


Bár lehet én vagyok tájékozatlan.


Igaza van az előttem szólónak, senki nem szavaz olyanra, aki lehülyézi őt. Szerintem nem is szokás szavazókat így pofába lebirkázni. Egymás (mármint politikai párt) szapulása már annál inkább, lásd plakát "kampányok".


Személy szerint én olyanra se szavazok, aki a másik szapulásával kampányol, ahelyett, hogy ő mit tenne az ország előre lépése érdekében.


De, ahogy mondani szokás, "erre van igény"... :)

2017. szept. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!