Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Esélytelen most a baloldaltól...

Esélytelen most a baloldaltól egy összefogás?

Figyelt kérdés
Nem tudom pontosan, hogy most mi is van. Azt tudtam eddig is, hogy sokak szerint szánalom volt amit a baloldal művelt. Botka ugye lemondott. Most akkor külön külön mennek? Mi a gátja az összefogásuknak?

2017. okt. 3. 17:52
 1/10 A kérdező kommentje:
Kunhalmi ha jól tudom összefogást akar.
2017. okt. 3. 17:58
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha összefognak 15% kell ha jól tudom. Lassan az se jön össze
2017. okt. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Érik az a 2/3-ad...
2017. okt. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Persze, h érik.

Benne van a baloldal is a buliban.

2017. okt. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És mire lesz képes a baloldal a választásokon szerintetek?
2017. okt. 3. 18:42
 6/10 meszike91 ***** válasza:

Valószínűtlen. Az mszp-n kívül egy mérhető baloldali párt sem akar összefogást. Se a dk, se az lmp. A többi párt meg hibahatáron belüli támogatottsággal rendelkezik, velük értelmetlen volna összefogni.


Az lmp és a dk valószínűleg önállóan is képesek a parlamentbe jutni. Nekik az a céljuk, hogy új erőként lenyomják az mszp-t is és ők legyenek a legnagyobb baloldali párt. Így 2022-re megerősödhetnek és megpróbálhatják lenyomni a fideszt. Mondjuk erre nem sok esélyt látok...


A momentum lehet még érdekes, ők is inkább 2022-re koncentrálnak, de ők valószínűleg nem jutnak be a parlamentbe. De az is lehet hogy elszívják az lmp szavazókat és így végül egyik sem éri el az 5%-ot.


Szerintem a nagy nyertese a jobbik lesz a választásoknak. A baloldal egyre inkább fragmentálódik, esélytelen hogy 2018-ban a baloldalról bárki is le tudja győzni a fideszt. Ezért a fidesz ellenesek jelentős része a jobbikra fog szavazni. Így is esélytelen a fidesz legyőzése, de a jobbik erősen a második erő lehet.

2017. okt. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt már előre kitalálták.

Lépései

1. elküldték Schiffert.

2. Demeter Márta átült az LMP-be.

3. Megtúrnéztatták majd buktatták Bokát.

4. Bejelentették Szél Bernadett miniszterelnök jelöltségét.

2017. okt. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szinte biztosan nem lesz teljes összefogás. A DK és az LMP saját listát indít, ami logikus is. A közvéleménykutatók szerint a támogatottságuk nem csak arra elég bőven, hogy bejussanak önállóan az Országgyűlésbe, de a népszerűségük vészesen közelít az MSZP-hez. Minek hódoljanak akkor be, még az is lehet, hogy megelőzik a szocikat. A Momentum önállóan indul, és esélytelen a bejutásra, de az utcai és a médiapolitizálást elfogadhatóan csinálják, jók a bejutási esélyeik 2022-ben. Az ilyen 0-1-2 százalékos MLP, Párbeszéd, Együtt, stb pedig szinte semmit nem számít, sőt az ilyen pozícióhajhász fodorgáborok valószínűleg többet ártanának, mint hoznának.


Ugyanakkor az egyéni jelöltek állításában nagyon is el tudok képzelni egy megegyezést.

2017. okt. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Esélytelen. De jobb is így. Inkább egy normális jobb oldal kellene nem pedig ez az Orbán Kádári diktatúra.
2017. okt. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gyurcsán csak úgy hajlandó össefogni, ha ő lesz a miniszterelnök. szerinted ?:XD.
2017. okt. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!