Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Bajnai Gordon és Mesterházy...

Ha Bajnai Gordon és Mesterházy Attila visszatérnének, akkor sikeresebb lenne a baloldali ellenzék?

Figyelt kérdés

Én azt gondolom, hogy a távozásuk nagy veszteség a demokratikus ellenzék számára, hiszen a 2014-es választáson noha veszítettek de egy erős Összefogás jött létre: MSZP-DK-Együtt-PM-Liberálisok. És ez már 2011-12-ben kezdetét vette.


Most meg 1 év múlva választás és nincs ellenzéki összefogás, hanem széthúzóak és egymást szapulják.

Mindannyian demokraták: az Együtt is, a DK is, az MSZP is a Momentum is, a Milla is de még is széthúzóak.


A 2014-es választásra úgy készültek, hogy még a kisebb szervezetek mint a Szolidaritás, a Milla és egyebek is a Kormányváltók oldalán álltak.


Én szerintem a régi arcoknak, mint Bajnai, Mesterházy vagy pl Kónya Péter stb vissza kellene térni mert ők jobban össze tudták fogni a baloldali-liberális-zöld pártokat, mozgalmakat.


Ti mit gondoltok erről?



2017. febr. 26. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Nem. Különböző okoknál fogva.

Bajnait majd egy sikeres baloldal (és ezáltal nem ellenzék) szakértőjeként tudom csak elképzelni. Egyébként ő is önmagát. Mesterházi koordinátorként megbukott, jobban nem ismerem ahhoz, hogy továbbit állítsak róla.

2017. febr. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Bajnai nem politikus. Főleg nem a mocskosabb fajta. Magyarországon meg mint látod ezt szeretik, ezt választják meg.
2017. febr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az MSZP-t a Mesterházy-féle fiatal nemzedék nullázta le végleg. A kutya sem kíváncsi már ezekre.
2017. febr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__84..


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__84..


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__84..


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__84..


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__84..


az ezekben leírt hosszas kifejtős válaszaimban rejlik minden arra amit kérdezel. Hogy mi a baj az ilyen gondolatokkal mint a kérdésed. Főleg hogy Mesterházy...



Bajnai Gordont becsülöm mert legalább kilépett. Ez persze a szövegeim végére illik.

2017. febr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, főleg meseházi fogja sikerre vinni, mint 3 éve. :)
2017. febr. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Bajnai nem "politikus alkat". Túl csendes, nem elég agresszív, stb. Miniszterelnökként se volt az, márpedig úgy tűnik, nálunk az ilyen a "nyerő".
2017. febr. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A baloldal, vagy az MSZP? Nem ugyanaz!

Az MSZP sikeréhez az kellene, hogy egy alapvető megújulás legyen a párt szemléletében, a korrupt, öncélú politikusaikat kirúgják, de erre képtelenek. innentől kezdve mindegy is, hogy ki lesz hatalmon. Gyurcsány még önmérsékletre szólította fel Őszödön a hírhedté vált beszédében ezeket az embereket, bár inkább a qrv@országozásra figyeltek az okostojások.


Gyurcsánynak sok hibája volt, nem fényezem, de látta ezt a problémát, és tudta, hogy csak így lehet megújulni. Túl sok ellenérdekelt volt, és megkapta a leckét minden utód, hogy mi a tabu.


Segítségül:

"Egyáltalán nem érdekel, hogy benne leszünk-e, én személy szerint. Egyáltalán nem érdekel. Csinálunk-e valami nagyot? Azt mondjuk-e, hogy: a rohadt életbe, jöttek páran, akik meg merték tenni és nem szarakodtak azon, hogy hogy a francban lesz majd az útiköltség elszámolásunk, b….a meg. Jöttek párak, akik nem szarakodtak azon, hogy a megyei önkormányzatban lesz-e majd helyük, vagy nem, hanem megértették, hogy másról szól ez a qrv@ ország. Hogy megértik azt, hogy azért érdemes politikusnak lenni itt a XXI. század elején, hogy csináljunk egy másik világot. Csak azért. Egzisztenciát lehet még találni sokat.

[...]

Elmagyarázni és majd hosszú bizottságokban ücsörögni és majd új munkabizottságot tartani, aztán majd kideríteni, hogy soha egyetlenegy törvényben nem tudunk megállapodni, mert újra csak azok a kompromisszumok születnek meg, ami lényegében a semmittevés kompromisszuma, hogy fönnmaradjon, ami eddig volt. Mert minden más sérti valakinek az érdekét. Ahhoz másik madám kell.

[...]

Mindenki döntse el magában, hogy 4-500 ezer forintért csinálja a dolgot, ami qrv@ fontos, különösen, ha az embernek már egyébként nincsen más szakmája, csak ez, tudom én. Hogy képes-e az elmúlt 15 év összes történetén fölülemelkedni és megkötni új deal-eket, vagy azt gondolja, hogy ez is egy olyan négy év lesz, hogy á, francba, túléltük az eddigit is, most is túl leszünk. Volt már elég miniszterelnökünk, hát ezen a pasin is túl leszünk majd. Mi úgyis maradni szoktunk. Lehet. És azt is mondom, hogy ez egy legitim érvelés, és nem is bánt, egyáltalán nem, egyáltalán nem. Van ebben a frakcióban nem egy miniszterelnöknek alkalmas ember. Én azt mondom, hogy vegyen mindenki nagy levegőt, igyon qrv@ sok bort.

[...]

Az nem reform, hogy a többiek változzanak meg. Az nem reform, hogy egyébként kiállunk és mondjuk a népnek a mantrát. Az a reform, hogy hajlandóak vagyunk mi is egy sor ponton átértékelni mindazt, amit eddig gondoltunk és tettünk. Ehhez képest az első hónapoknak a dolga, a kiigazítás dolga, az csak szimpla kényszer, be kell valljam. Ott tévedtek, ha azt hiszitek, hogy van választásotok. Nincsen. Nekem sincs. Ma legfeljebb az a választás, hogy megpróbáljuk-e mi befolyásolni, hogy mi történik, vagy ránk fog omlani a francba.


Az az igazi botrány, hogy akiről a Laci beszél, az ő cigány embereinek, annak tized olyan jó minőségű egészségügyi szolgáltatás jut, mint nekem. És mióta az anyám, az anyámnak ismerik a nevét Pápán és Gyurcsány Katusnak hívják, azóta neki is jobb jut, a qrv@ életbe! Nem tudta, hogy mi történt. Megjavult az egészségügyi rendszer, fiam? Mondom: egy lószart, mama. Az az igazság, hogy fölismerik a nevedet. Ez botrány. Hát ehhez képest, társadalmi értelemben a vizitdíj semmi. Az nem botrány, az kényelmetlen politikailag, meg kifizetni. Mert politikailag lehet neki súlyos következménye. De őszintén szólva ez a következmény legfeljebb bennünket érint, ha idióták vagyunk. A társadalmi következménye, az meg mindenkit érint. Mi azért nem merünk hozzányúlni egy sor nyilvánvaló társadalmi hazugsághoz, mert félünk a ránk ható politikai következményektől.


De hölgyeim és uraim! Ez egy pár száz embernek, meg a családjának, meg az ismerősének a problémája a miénk. De nem azért kell politikusnak lenni, mert ebből olyan qrv@ jól meg lehet élni. Mert már elfelejtettük, hogy milyen autófényezőnek lenni. Hanem azért, mert meg akarjuk ezeket oldani.

[...]

Erről szól a politika. Nem arról, hogy melyikünkből lesz kerületi polgármester, mégis hány darab helyettese lesz. Fontos az is, tudom én, nem vagyok naiv. De nincs benn az ország első száz legfontosabb ügyébe. És mi döntjük el, hogy melyikkel foglalkozunk, mi. És az ország azt gondolom, hogy megérdemelné, meg mi magunk is, hogy ilyen dolgokat csináljunk."

2017. ápr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!