Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MIt gondoltok arról, hogy két...

MIt gondoltok arról, hogy két nagy kereskedelmi multinál is ilyen feszültségek vannak a bérek miatt?

Figyelt kérdés

[link]

Tesco,Illetve Auchan.



Véleményem szerint jó,hogy az emberek kezdenek kiállni magukért a munkavállalókkal szemben, akik azt hiszik bármit megtehetnek.Addig kell sztrájkolni, ameddig nem engednek, van ott pénz, csak ki kell sajtolni.A béremelés ezeknél a kereskedelmi cégeknél olyan, mintha a körmüket tépnék, egészben.


Amit nem értek,hogy lehet,hogy egy komoly nemzetközi cégnél nincs időarányos,automatikus bérnövekedés, ez egyfajta "hűségpénz".

Ahol én dolgozom ott van ilyen, van egy kollégám, aki 20 éve itt dolgozik, volt bár a logisztikán meg a pénzügyön is, mint nálunk van a beszerzési osztályon.A fizetése megközelíti a menedzserekét,mivel régóta itt van, meg jól is dolgozik.De ugyanolyan nem vezető beosztású alkalmazott, mint én.

Nálunk évente X százalékkal növekszik a béred, a régi motorosoknak már elég jó a fizuja.


2017. okt. 4. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
sztrájkot! sztrájkot!
2017. okt. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amíg a közmunkások nem kezdenek sztrájkba, addig itt nem fog változni semmi.
2017. okt. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen az jó ha kiállnak végre magukért és végre kimondják hogy szarok a magyar fizetések. De nem csak a multiknál kellene hanem a többi magyar cégnél - nem csak az élelmiszerláncoknál hanem minden iparágban - főleg azoknál amelyikek jó bevételeik vannak és mégis nyomi fizetéseket adnak.

Pl azt nem értem hogy a CBA-sok is miért nem követlenek több bért. Vagy a többi mittudomén pl gépgyártó vagy a multiknak beszállító és más cégeknél ahol milliárdos nyereségek vannak.

2017. okt. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen munkahely a tiéd, de én a Boschnál dolgozom 2014-ben kerültem oda betanítottként logisztikára bruttó 563-at volt az akkori órabérem, következő éven 670, utána kicsivel később 740, most targoncával 843

2014-ben kaptam bruttó 105-110e ft körül, jelenleg pedig 150-et örülök ha eléri az adott hónapban, szóval elmondhatom a sok emelés ellenére is szart sem ér az egész, egy eleve alacsony fizetésnél nem pár forintot kéne dobni annak a hülyének, hanem száz forintokat úgy mint a magasabb beosztásúaknak.

2017. okt. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hiába emelsz béreket, ha a járulékokat nem csökkented. Egyiknek növeled a fizetését, akkor a másiknak is kell, mert különben elmennek inkább oda dolgozni. Oké, multik ki tudják fizetni, de a hazai, nem államon hízlalt cégek nem, mert annyi járulékot kellene fizetniük. Mit fog ez eredményezni? Azt, hogy inkább mindenki megy a különböző multikhoz dolgozni, mert ott többet fizetnek. Normális szinten lennének a járulékok mindenhol tudnának béreket emelni.
2017. okt. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!