Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért sírnak egyesek, hogy...

Miért sírnak egyesek, hogy megszűnt a kötelező kéményellenőrzés?

Figyelt kérdés
Amíg volt az volt a baj, hogy fizetni kellett. Most hogy ez megszűnt, a sírás ugyanúgy folytatódik. A lényeg, hogy lehessen a kormányt kritizálni.
2017. okt. 19. 10:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Jó kérdés. Nálam, sok-sok éven keresztül, senki nem volt kíváncsi a kéményre, elég volt, hogy fizettem. Legtöbb esetben, csak egy kis táskával jöttek, amiben a papírok voltak.
2017. okt. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem ezen sírnak, hanem leginkább azon, hogy milyen okból szűnt meg.
2017. okt. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

Mert egyrészt újra érezzük, hogy szarik ránk az elvileg nagyon nemzeti, értünk magyarokért dolgozó kormány, másrészt ez évente jó néhány ember életébe fog ez kerülni.

Amit a legszánalmasabbnak tartok, hogy illiberális demokráciáról vartyognak, de ilyen kérdésekben, meg a legliberálisabb "majd az állampolgár tudja mi neki a jó" elvet követik.

Ennyi erővel legalizáljuk a gépkarabélyok adásvételét, elvégre úgyis tudja mindenki, hogy nem szabad vele másokra lőni...

2017. okt. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Amíg kötelező volt legalább jöttek és ellenőrizték, a környékünkben volt hogy csak ilyenkor kotorták ki a kéményt a kéményseprők!!! Mert sajnos sokan vagy nem érnek rá vagy lusták megtenni és akkor csodálkoznak "tééényleg ennyi korom volt benne???". Majd most jön a helyzet hogy vagy visszafelé megy sokkal több helyen a füst...vagy a kémény szétrobban aztán lesz sírás.

Nem a kormány kritizálása a lényeg, hanem az hogy azt hazudják ennyivel kevesebbet kell fizetni, csak éppen a lusta népség az életével játszik ha nincs megfelelően tisztítva a kémény, és a lényeg szabályosan bekötve a kazán és más!!! Majd jön a Jóskapista félrészeg mindenhez IS értő szerelő beköti...kötelezően nem ellenőrzik azt lesz baj.

2017. okt. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
Nem baj kérdező, ismerjük a gondolatmenetedet. Nem kívánjuk megmagyarázni téves következtetésedben rejlő hibát.
2017. okt. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Nagybátyám kéményseprőként dolgozott, sok szakvéleményt írt, így tudom mi a helyzet itthon.

4-es elég jól leírta: itthon sokan tojnak a kéményükre, nem tartják karban, stb. Volt olyan eset, amikor kihívták nagybátyámat néze meg a kéményt, mert a füst nem akar kimenni, mindig visszajön. Annyi rakódott le az egyik részen, hogy öklömnyi hely se volt ahol a füst mehetett volna ki. Sokszor ráadásul még tárgyak is esnek be, amitől eldugul. Volt olyan esete is nagybátyámnak mikor labdát kellett kiszedniük.

A füst az meg olyan, hogy valamerre mindig menni fog, ki nem tud, akkor jön vissza. Alvás közben meg ez életveszélyes tud lenni, miközben alszanak szépen visszajön a füst és észre se veszik és megfulladnak. Sajnos nagybátyámnak volt már ilyen esete is.

Pont az ilyen balesetek elkerülése miatt volt fontos a kötelező kéményellenőrzés.

2017. okt. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
Én örülök neki, mert a kéményseprök folyamatosan a TÉVEDHETETLEN, FONTOS HIVATALT játszották. Nem szolgáltattak, hanem mindenre csak fenyegettek amig meg nem kapták az 1 000....20 000Ft-ot zsebbe. Utána már minden jo volt.
2017. okt. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
[link] Vesz az ember egy ilyet vagy ehez hasonlót. És végigtolja szezonban kétszer. Elég egy életre. A kéményseprés meg éves lehúzás. Aztán csak akkor pucolták ha külön szóltam ha nem erőlködtem csak felmarták volna pént azt cs)
2017. okt. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyébkén amilyen ócska vizes fát árulnak úgyse elég az egyszeri pucolás. Havonta toltam végig abban az évben mikor életemben először és utoljára vettem tüzépen fát.
2017. okt. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Aki önszántából lesz'rja a kéményét, az magának csinálja a bajt, ha leég a ház, akkor így járt. Az tény, hogy az ilyen embereket kisegítette a kötelező ellenőrzés, de én személy szerint örülök annak, hogy nem kell majd minden évben malmoznom egész nap a kéményseprőre várva, hogy századszor is elmondhassam neki, hogy még mindig nincs kéményünk, még mindig villanybojler és gázkonvektor van, még mindig nincs mit ellenőriznie. Mert persze központi nyilvántartásuk nincs, engem viszont megbüntetnek, ha nem engedem be az illetékest. A hozzám hasonló helyzetben lévők most az egyszer kivételesen jól járnak, aki pedig nem hívja ki rendszeresen a kéményseprőket a házához, az vessen magára.
2017. okt. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!