Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy a kivándorlás a Fidesz hibája?

Figyelt kérdés

A kivándorlás az EU hibája és akkor gyorsult fel, amikor életbe lépett a Schengeni övezetről kötött megállapodásunk, azaz 2008-tól. Az EU-t azért hozták létre többek között, hogy mobilabb legyen a munkaerő.


[link]



2017. okt. 25. 12:12
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
53%

Már a kérdés is badarság.


Ha eltöröm mindkét kezed? akkor megtiltom hogy dolgozz? NEM de olyan helyzetet teremtek hogy ne tudj dolgozni. Akkor ki a hibás a munkaképtelenségedbe ? ÉN? Vagy a törött kezeid?


A kivándorlás természetes folyamat DE a mértéke lehet természet ellenes. Jelenleg az orbán rezsim mindent megtesz hogy aki csak teheti kimeneküljön az országból, persze a statisztikába beveszik a nyugati bérüket és a statisztika javítására "foglalkoztatott" a státusza.


Így lesz a 84000 es fizetés 300000 átlagkereset és így csökken a munkanélküliség is.

2017. okt. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
22%

2010 előtt 100 ezren sem laktak Németországban.

2017-ben majdnem 200 ezer magyar él,Németországban.

Szerintem ez mindent elmond.


2004-ben csatlakoztunk az unióhoz,de akkor nem volt még ekkora tömeges kivándorlás,mint a fidesz kormány alatt.

2017. okt. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
63%

Ja, biztos nem tesz hozzá semmit a kivándorláshoz, hogy a fideszesek ezermilliárdosával osztják szét egymás között az ország pénzét, a jobbágynak meg nem marad más választása, mint a nyomor elől elmenekülni innen.


Ilyesmi meg sem történik erre mifelénk és ennek semmi köze a kivándorláshoz...

2017. okt. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 szántóvető ***** válasza:
23%

mert a fidesz sem tesz semmit ellene ill az ellen hogy fellendüljön a gazdaság és élhető legyen az ország.segélyeket osztogatnak,ellenségképet kreálnak(soros,brüsszel,migránsok)és velük vívják a szabadságharcukat az országért,mi értünk.szerinted ez jól van így és ez a dolga a mindenkori kormánypártnak?

"A kivándorlás az EU hibája"-inkább a hazaáruló politikát folytató kormánypártoké akik először átjátszották az országot nyugati kézre a gazdaság visszafejlesztésével,miközben azt se tudták mennyit lopjanak.meg persze a miénk is hisz visszaszavazzuk őket,így aztán lehet választani:menekülünk vagy itthon szopunk orbánt éljenezve közben.

"Az EU-t azért hozták létre többek között, hogy mobilabb legyen a munkaerő."-hogy a fokozott termelés miatt felpörögjön a nyugati gazdaság.ők az előállítók,mi vagyunk a felvevőpiac.

szeretsz ebben az országban élni kérdező?milyennek találod az általános közhangulatot mondjuk egy 10-es skálán?

2017. okt. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
31%

Évszázadok mocska miatt van itt az ország. Nevetséges lenne a Fideszre fogni.

Ez kb olyan, mint hogy azért nem jutottam ki a VB-re, mert tegnap nem mentem edzésre.

2017. okt. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
68%
Ha hibáztatni kell valakit akkor valahol mindannyiunké. Magyarországon nagyon alacsonyak a bérek és nyugaton meg elég magasak. Több ismerősöm is elhagyta az országot mióta Magyarország EU tagország. Volt közöttük autószerelő és gyári alkalmazott is. Tavaly egy informatikus ismerősöm ment ki mert vállalkozott és a többi informatikai cég annyira leszorította az árakat hogy nem érte már meg vállalkozni és Pesten több helyre is felvették volna de 200-250 nettóért miközben azok milliárdos tőkéjű cégek voltak. Ezért írtam hogy nem csak a kormányok a hibásak. Idén egy másik mérnők ismerősöm ment ki mert hasonlóan nem becsülték meg. Ezek az ismerőseim most külföldön 1 milliót keresnek ha átváltjuk forintra. A kormányok nem tudják a megoldást mint ahogy a népességfogyásra se és a vállalkozók és az itt lévő multik kiszúrják a rossz fizetésekkel az emberek szemét miközben egy csomó extra profitjuk van és eközben még megfojtják a kényszer-és-kisvállalkozókat is az árak leszorításával.
2017. okt. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Említhető még a támogatási és pályázati rendszer is aminek akkora hibái voltak és vannak hogy az már fáj. Eleve olyan vállalkozásokat támogattak amelyikek nem szorultak rá (de elcsalták a pályázati pénzt) és akik rászorultak volna és becsületesen vállalkozásfejlesztésre használták volna a pénzt azok soha nem kaphattak támogatást. Volt valami kezdő vállalkozói támogatás de pl az ismerőseim 30-40 évesen mentek ki külföldre mert ilyen 20-25 éves korig járt a válllakozás indítási pályázati pénz. Mindig csak egy szűk kört támogattak és azt is rosszul. Ebben az EU is és a kormányaink is hibásak voltak.
2017. okt. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom, hogy itt nálunk a gyárban 2014-ben, amikor kezdtem 5 magyar volt. Én voltam az ötödik. Jelenleg ez a szám kb 40. Biztos nem a fidesz miatt jöttek ki... És ez csak egy pár száz fős kis gyár, nem egy nagy üzem.
2017. okt. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Barátom, te is meg a többiek is a Fidesz miatt mentetek ki, csak nem hiszitek el magatoknak se. de nem számít. Engem nem érint, csak szólok. De tudom, sok olyan ember van, akinek, ha szólnak, hogy mindjárt a fejére esik egy betonlap, még vissza is pofáznak, míg a dolog be nem következik. És akkor csönd lesz. Na ez is ilyen. nem akarok én megmenteni senkit, csak zavar a silány (emberi) környezet.
2017. okt. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Úgy teljes egészében nem csak a fidesz tehet róla, de hogy azóta gyorsult fel az elvándorlás, amióta ezek kormányoznak, az vitán felül áll. A hozzá gyártott cinikus kommunikáció a kalandvágyról pedig csak arra volt jó, hogy az embernek még a feje is ökölbe szorul tőle. Nekem személy szerint az összes barátom kiment. Haza egy sem akar jönni, amíg ezek vannak.
2017. okt. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!