Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem veszik sokan figyele...

Miért nem veszik sokan figyelembe, a pápát sem a migráns kérdésnél?

Figyelt kérdés

Amit Bayer Zsolt mondott Ferenc pápáról, azt úgy emlékszem nem ítélték el (?), és Bayer sem lépett vissza a kijelentésétől. És minderre mind tudjuk, hogy az volt az ok, hogy Ferenc pápa kikért állt ki, szerintem úgy ahogy vállalható egy pápától.

És II János Pálhoz hasonlítva minősítették le.


"Az éhezők tömege – gyermekek, nők, öregek, menekültek, bevándorlók és munkátlanok sokasága – emeli hozzánk jajszavát. Kérlelnek minket, és válaszban bíznak. Hogy zárhatnánk be fülünket, s hogy zárhatnánk el tőlük azt az öt kenyeret és két halat, melyet Isten helyezett a kezünkbe? Ha mindegyikünk hozzáteszi a magáét, akkor mindannyian tehetünk a szegényekért."


Szerintem veszett fejsze nyele....


Miért nincs következménye?



II János Pál is kiált volna azokért akikért Ferenc Pápa kiáll? Hiszen mindketten aktívan vették ki a részüket a világpolitikai kérdésekben.



2017. okt. 21. 20:45
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 A kérdező kommentje:
Az uszítás miért hatásosabb?
2017. okt. 21. 20:46
 2/67 anonim ***** válasza:
80%
A pápa idealizmusa érthető és az ő szempontjából vállalható, de a migránsok tömeges befogadása kőkeményen reálpolitikai kérdés, amit nem szabad érzelmeken keresztül vizsgálni. Nem arról van szó, hogy öt kenyeret és két halat adunk-e vagy sem, hanem arról, hogy a bevándorlókkal együtt kell élnie az európaiaknak a következő évtizedekben/évszázadokban, és ez milyen kihívások, változások elé állítja a kontinenst.
2017. okt. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
63%

Én inkább azt tartom szórakoztatónak ahogy a sok ateista, egyéb szemében most mekkora ász lett a pópa, mert az aktuálpolitikai mantrát fújja.


Talán a saját kontójára okoskodjon, és fogadjon be!


Ez nem így működik, hogy mindenki jöhet!

2017. okt. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
52%
Ha én nem akarok migránsokat, akkor a pápa (vagy bárki más) véleményére miért kellene a fejemhez kapnom? Köszönöm, majd én eldöntöm...
2017. okt. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
77%

Egy nem hívő, vagy akár egy nem katolikus nem feltétlen fogja figyelembe venni a pápát, csak azért mert ő a Katolikus Egyház látható feje...

Bayer meg bértollnok, azt írja, amit fentről mondanak neki.

II. János Pál pápa, vagy akár VI. Pál vagy XXIII. János is kiállt volna azokért, akik valóban üldözöttek, menekültek. Csak mondjuk nekik más volt a retorikájuk és nem azt mondták volna, hogy fogadjunk be mindenkit, mert ez így félreérthető.

2017. okt. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
16%
ahogy a liberális merikában "not my president" (nem az én miniszterelnököm) et mondanak én meg "not my pope" (nem az én pápám)
2017. okt. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 A kérdező kommentje:

Nem is arról beszélek amit néhányatok levett. Hanem arról, hogy a keresztény embernek, amire hivatkoznak akik a migráns "ellenes" állást képviseli, véletlenül nem a ló másik oldalán a helye?

A vallás amit Jézus Krisztus alapított mintha másról szólna, mint az amit a kereszténység bukásáról prófétálók beszélnének. Talán Ferenc pápa álláspontja közelebb áll hozzá nem?



és ha egyébként ettől lett népszerű a pápa, az nekem nem nevetséges, hanem természetes. Éppen ha nem lennének elvei, ő is tudna Bayer Zsolt lenni csak épp a vatikánban.



Plusz: de szerintem erkölcsi kérdés is. Józan ésszel hadd kérdezzem meg, reagálva:

Ha itt tartózkodik egy arab származású ember, egy Budapesti hotelben arról ki kell kérnie a budapestiek véleményét?


Annyiban más a szituáció, hogy ezek menekültek. Ha a bűnözők ellen akar fellépni valaki akik kihasználják a lehetőséget arra, hogy európába szökjenek, ahogy meg is történt, azt én is aláírom. De nem ez történik és erről beszél Ferenc pápa, és annyira hívom fel a figyelmet, hogy pápához méltóan.

2017. okt. 21. 22:22
 8/67 anonim ***** válasza:
31%

A Mediciek óta a pápák nem mind a katolikus egyház és a keresztények érdekében politzálnak... Sajnos ezt illik tudomásul venni.


Időnként a hívőknek választani kell tudni a jézusi tanítások és a pápai napi polilizálás között...

2017. okt. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 A kérdező kommentje:

Szóval arra akartam kilyukadni, hogy a színtiszta hülyeségekre válaszként emberként viselkedő pápát lelibsizők nevezik magukat kereszténynek, és Jézus Krisztus követőjének. Hogy lehet annyira irtózni a más etnikumtól, hogy annyi objektív emberséget is elítélnek mint amit a pápa tanusított?


Ehhez nem kell vallásosnak lennie valakinek, hogy így tegyen, ahogy a pápa is tett.

2017. okt. 21. 22:27
 10/67 A kérdező kommentje:
12# játsszuk le: mi a baj a migránsokkal?
2017. okt. 21. 22:28
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!