Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan is áll a jelenlegi...

Hogyan is áll a jelenlegi politikai helyzet? Hogy van ez a Fidesszel, meg Sorossal?

Figyelt kérdés

18 vagyok, épp, hogy csak lepottyant a tojáshéj a fenekemről, de szerintem lassan körül kéne néznem a világban - pláne, hogy elég "érdekes" dolgok történnek jelenleg. A szüleimet is meg fogom kérdezni, de ők nem nagyon politizálnak, így nem fogok olyan sokra menni velük. Szívesen nézném a híradót vagy olvasnék cikkeket a neten, de ahány felület, annyiféle nézet. Pont ezen okból inkább átlagemberek véleményére vagyok kíváncsi, arra, hogy ki hogyan látja a dolgokat; illetve itt talán leírjátok azt is, amiket máshol nem olvashatnék el. Még ha ezzel nem is tudom majd meg azt az abszolút igazságot, amit keresek (és amire valószínűleg sose fogok rájönni), legalább egy kicsit tudok tájékozódni.


Tehát mi is a jelenlegi állás?

Hogy van ez a bizonyos "Soros-terv", amit mindig látok, akárhányszor hosszabb távon utazok busszal?

A jelenlegi állás szerint mi történik majd a jövőben Európával, azon belül Magyarországgal? Tényleg olyan vészes jövő elé nézhetünk, mint amilyennek beharangozzák, vagy teljesen normális életünk lehet?

Ezek, és hasonló kérdések vannak a fejemben, de tulajdonképpen bárminek örülök, ami bővítheti a tudástáram. A célom tényleg csak a tájékozódás. Számomra az is megfelel, ha különböző cikkeket küldtök el, ha azok tükrözik a nézeteiteket.


Mivel tudom, hogy ez tipikusan vitás téma és nagyon el tud fajulni.. Megkérnék mindenkit, hogy tartsa ízléses keretek között a dolgot. Ha nem tetszik valakinek az, amit én írtam vagy bárki más, vitázzon vele, javítsa ki, de ne lekezelő hangnemben káromkodással hanem értelmes vita keretében, megadva az alap tiszteletet a másik embernek. Azt hiszem, ez nem túl nagy kérés, így kérlek, tegyétek is meg.



2017. okt. 31. 16:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Részvétem a szüleid miatt
2017. nov. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"A jelenlegi állás szerint mi történik majd a jövőben Európával, azon belül Magyarországgal?"


Nincs olyan élő ember a földön, aki ezt teljes bizonyossággal meg tudná mondani neked.

Sorosnak vannak elképzelései arról, hogy hogyan lehetne kezelni a migrációt, és amiket több ízben is kifejtett. Ami biztos, hogy Sorosnak hatalmas vagyona, és jó kapcsolatai vannak, szerte a világban, sok-sok politikussal. Nyilvánvaló, hogy van valamiféle befolyása az EU-s politika alakulására, a kérdés csak az, hogy mekkora. Azt is tudjuk, hogy Soros sok ország nemzetpolitikájába is sikeresen avatkozott már be (többek közt a Fidesz részben neki köszönheti, hogy ott tart, ahol), és azt is tudjuk, hogy Soros képes hasznot húzni más népcsoportok, országok kárából. Ugyanakkor elmondható, hogy Soros rendszerint a diktatúra-ellenes törekvéseket támogatja, a szélsőséges gazdasági és politikai vonulatokkal szemben a demokráciát és a kapitalizmust preferálja. Az olyan Soros-szervezetek, mint a TASZ, a Helsinki-bizottság, és a többiek, az emberi méltóságot, jogokat védelmezi, a Migration Aid pedig a menedékkérők ellátását segíti. A Soros Alapítvány is elég sokrétűen tevékenykedik, kezdve attól, hogy politikai csoportokat támogat (a Fidesz a '90-es évek elején több, mint 4 millió forintot kapott a Soros Alapítványtól, ez mai értéken 120 millió körül van), egészen odáig, hogy általános -és középiskoláknak szervez kirándulásokat. Olvasd el, mit írnak magukról itt: [link] és itt: [link] .

A Fideszről pedig tudjuk, hogy egy álszent, hatalommániás banda, akik amellett, hogy szeretnek komcsi módszerekkel dolgozni, nagyon ügyesen belátták, hogy sok szavazót nyerhetnek azzal, hogy ha a migránsokkal és Sorossal riogatják a népet. Tény, hogy van némi igazság a nemzeti konzultációban, ugyanakkor nem kétséges, hogy a Soros-terv lebegtetése és az állandó Sorosozás nagyrészt a politikai retorika része.


A Soros-terv röviden a Fidesz szerint:


"Szeretnénk felhívni a figyelmét arra a tényre, hogy Soros György maga is tervnek nevezi azt a javaslatcsomagot, amelyet több részletben hozott nyilvánosságra.[i] Ezeket a terveket a milliárdos nyilvános fórumokon tette közzé, mint ahogy azok az uniós előterjesztések is hozzáférhetőek, amelyekből egyértelműen visszaköszönnek Soros elképzelései.

Soros György tervének legfontosabb pontjai a következők:

· 1 millió bevándorló Európába telepítése évente

A milliárdos javaslata szerint „az előre látható jövőben az Európai Uniónak be kell fogadnia legalább egymillió menedékkérőt évente.” (Project Syndicate, 2015.09.26.)[ii]

· Állandó, kötelező, és felső létszámkorlát nélküli eljárás a bevándorlók szétosztására

Soros György az alábbiakat írta a bevándorlók szétosztásáról: „ha ez nem lesz egy állandó és kötelező eleme a közös uniós menekültügyi rendszernek, akkor az össze fog omlani.” (Financial Times, 2015.07.26.)[iii]

· A határzárak lebontása

Ezzel kapcsolatban a milliárdos kijelentette, hogy „a mi tervünknek a bevándorlók védelme a célja, és a nemzeti határok jelentik az akadályt.” (Bloomberg Business, 2015.10.30.)[iv]

· Az NGO-k legyenek a bevándorlás szponzorai

Soros szerint, „hogy több mint egymillió menekültet és bevándorlót be tudjon fogadni évente, az EU-nak mobilizálnia kell a magánszférát – az NGO-kat, egyházi csoportokat és az üzleti világot –, hogy szponzorként lépjen fel.” (Project Syndicate, 2015.09.26.)[v]

· Pénzügyi támogatás a bevándorlóknak…

A milliárdos terve alapján „az EU-nak biztosítania kellene menedékkérőnként évi 15 ezer eurót az első két évben, hogy fedezze a szállást, az egészségügyi ellátást, az oktatási költségeket – és hogy a menekültek befogadását vonzóbbá tegye a tagállamoknak.” (Project Syndicate, 2015.09.26.)[vi]

· …a meglévő uniós források csökkentésével

Soros tavaly június 30-án Brüsszelben azt javasolta, hogy az EU a migrációs válság megoldása érdekében csökkentse a mezőgazdasági és kohéziós uniós kiadásokat. (Brüsszel, 2016.06.30.)[vii]"



Hogy mi igaz ebből, és mi nem, arról egy jó összefoglalót írt a 24.hu: [link]

Majd jönni fognak mások, és azt fogják mondani, hogy a 24.hu egy ellenzéki, neadjisten ballipsi oldal. Ebben igazuk is van. Ezzel együtt szerintem elég megbízható.

Ugyanez, egy másik nézőpontból: [link]

Én személy szerint a tuzfalcsoporttól, és a hasonló oldalaktól, amelyek tele vannak puszta személyeskedéssel, óva intenélek.

Yotube-on keresd meg Gulyás Márton "slejm" nevű csatornáját, ott is van egy jó videó Sorosról (Figyelem! Lipsi kontent!).


"Tényleg olyan vészes jövő elé nézhetünk, mint amilyennek beharangozzák, vagy teljesen normális életünk lehet?"


Én az gondolom, az elkövetkező évtizedekben a migráció sokkal nagyobb probléma lesz, mint valaha volt, függetlenül Sorostól, az EUtól, és Viktortól. Most még alacsony a klímamenekültek száma, a jövőben ez emelkedni fog (ahogy globálisan nő az évi átlag középhőmérséklet, egyes helyeken úgy lesz egyre kevesebb az ivóvíz, egyre kisebb a termőföld és egyre nagyobb az elsivatagosodott területek aránya, avagy épp az emelkedő tengerszint miatt csökken a megmunkálható földek aránya). Szinte biztos, hogy a jövőben sokkal több menekült fog érkezni, mint most, azt azonban nem tudjuk biztosan, hogy pontosan mennyien és honnan, és milyen hullámokban.

Aztán ott vannak még a demográfiai migránsok, az afrikai demográfiai boom migránsai (2030-ig több mint 500 millió fő él majd ott, ez annyi, mint ma az EU lakossága), és a társadalmi-politikai változások migránsai. Ha ezekre problémákra tudunk megfelelő választ adni, akkor - ezekkel együtt - élhetünk normális életet.

2017. nov. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!