Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen alacsony Magyarors...

Miért ilyen alacsony Magyarországon az emberek igénye a demokráciára? Miközben még azt sem tudják mi az, mivel még sohasem volt.

Figyelt kérdés

2017. nov. 1. 20:23
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Ha egy párt kereszténykedik akkor inkább ne hozzon döntéseket.
2017. nov. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Hiába fejted ki őket, ezek nem feltételei a demokráciának. A demokráciának egyetlen feltétele van, és az a "többség dönt", és nem, nem kell abszolút többségnek lennie a szavazókon belül, a nagyobb többség győz ami egy irányba szavazott. A versenytársak gazdasági ellehetetlenítése nem diktatórikus, és nem antidemokratikus, csak sima célravezető féregség.
2017. nov. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

" Isten kegyelméből ma keresztény kormány kormányoz"


Mondjuk ez is szörnyű...éspedig az alábbiak miatt:


1. Ez a mondat feltételezi, hogy nem mindig kormányzott keresztény kormány Magyarországon, pedig de!

2. Különbséget tesz keresztény és nem keresztény közt mint jó és rossz közt és már eleve ez nem keresztényi cselekedet.

3. Nem Isten kegyelméből lesz valaki miniszterelnök, hanem a választók szavazata alapján.

4. A kereszténység pont nem arról szól, hogy valaki a mellét veregetve hirdeti, hogy mennyire keresztény.

5. És végül el lehet gondolkodni, hogy a keresztény tanítások, elvek hogyan mutatkoznak meg a kormány intézkedésiben...gondoljuk akár pusztán a Tízparancsolatra!

2017. nov. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
#33 Ez a kormány csupán haszonszerzésből beszél kereszténnyi kormányzásról, ők ha kell keresztények, ha kell zsidók, ha kell iszlamisták. Csak ezt a buta emberek nem látják.
2017. nov. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
54%

"Az általad leírt mondat nem hangzott el a szájából talán kevesebb 444. et kéne olvasnod"


21-es vagyok. Kíváncsi voltam, mi sül ki ebből, de mikor olvastam a kérdező válaszát, akkor én is feltettem a kérdést magamban: hogy lehet felszívni a 444-et és ilyen badarságokat beszélni? :)

De tény, hogy nekem is van egy kérdésem, ami pont idevág:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__88..

2017. nov. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Kérdező, azt hiszem nem vagy tisztában a problémamegoldás feltételeivel. Az embereknek igényük van. Hallhatod ezer formában. Képességük nincs a kivitelezésére. Ezért már akaratuk sincs. Pedig e kettő szükséges és elégséges feltétel.
2017. nov. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

De jó, már az első válaszban előkerült a patriarchátus. A Rasszizmus miért nem? :D


Dehogynem volt kedves Kérdező. Érdeklődj bármelyik haladó véleményvezérnél, és meg fogják mondani, hogy 1994-98 között valamint 2002-10 között hatalmas volt a demokrácia. ezt minden ...khmm... "független" külföldi emberjogi meg sajtószabadság figyelő központ felmérései megerősítik.

2017. nov. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Demokrácia soha sem volt. Mindig is a pénz beszélt, a kutya ugatott...
2017. nov. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

32-es:


Mint már mondtam korábban nem mindenki ugyanazt érti demokrácia alatt.

Úgy látszik te azt is demokratikusnak találod, ha az ügyészség, a bíróság és a törvényhozás is akár egyetlen egy ember irányítása alatt van. pl. Észak-Korea

Én finoman szólva nem nagyon tartom demokratikusnak, hiába szavaz mindenki Kim-Dszong-Un-ra

2017. nov. 3. 17:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!