Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kell nekünk népszavazás?

Kell nekünk népszavazás?

Figyelt kérdés

Nem magával a népszavazással van bajom, hanem mennyire jelentéktelen kérdéseket tesznek fel.

Most a civiltörvény hatályban maradását lehet majd véleményezni, viszont nézzük csak:

Egyik oldalról semmi se változik, eddig is átláthatóak voltak és lesznek is a civil szervezetek.

Másik pedig, hogy csak jelezniük kell, ha külföldről támogatottak. (megjegyzem ezt elég könnyű kijátszani, mégha némi veszteséggel is jár)


Vagy akár a korábbi, korrupciós ügyekben az elévülést is mondhatnám. Jól hangzik, hogy X évre emelték, viszont ha nem indul büntetőeljárás és bíróságon elmarasztalás, akkor nincs semmi vonzatja. (ráadásul a maximális büntetési tétel emelésével szintén hasonló hatást lehetett volna kiváltani, még több szavazót is lehetett volna megnyerni)



2017. nov. 7. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy mi jelentékeny, vagy jelentéktelen azt ne te döntsd el. Ha a "nép" kellő számban aláír egy adott kérdést, akkor az azt jelenti, hogy a nép szavazni akar róla. Ha meg nem írja alá, akkor azt azt jelenti, hogy nem akar szavazni róla. Szerintem ez nem bonyolultabb ennél.


Az nem jó megoldás, hogy ha a nép szavazni akar róla (vasárnapi boltbezárás, olimpia, de mondhatnám Seres Mária 2009-es kezdeményezését is), akkor lefújjuk.

2017. nov. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kell.
2017. nov. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kell, sőt engedélyezni kéne hogy akár alkotmánymódosítással kapcsolatban is szavazzanak az emberek, mint Svájcban.

Sőt, az érvényességi küszöböt is módosítani kéne. A normál kérdésekben ( amik most engedélyezve vannak ) 40%-ra kéne levinni, alaptörvény módosítás esetén pedig teszem 50-55% körül ( szóval vagy marad vagy emelik ).

Ez a demokrácia alapja. Nem a "megválasztjuk a képviselőt és onnantól teljhatalma van", ami jelenleg is működik ( nem vonhatóak felelősségre a képviselők, nem hívhatóak vissza, nem kell értesíteni vagy figyelembe venni a lakosságot, stb ).

2017. nov. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én inkább arról indítanák népszavazást hogy az antidemokratikus koalíciót politikusait és vezérüket FLetót tiltsák ki az országházból.


Én nem azért fizetem az adómat hogy ilyen embereket eltartsak

2017. nov. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van amire kell és van olyan hülyeség amire nem...

Pl az NOlipia... én megemelném az aláírás szükséges mennyiségét...


Egyszerűen nevetséges hogy a sok segg saját szavazótáborából összehoz x aláírást azt máris azt hiszik, hogy nincs demokrácia mert nem úgy van ahogy akarják

2017. nov. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!