Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha olyan nagy a szegénység...

Ha olyan nagy a szegénység itthon, akkor hogy lehet, hogy egyre több új építésű lakást vesznek és építenek?

Figyelt kérdés

Csak kapkodom a fejem,hogy mennyi új lakás épül és rövid idő alatt el is kel. Még a használt lakások ára is irtó drága egy átlag magyar számára Budapesten szerintem. Igaz, én csak egy szegény vidéki vagyok aki nem rég költözött a fővárosba,de azért megdöbbentem kicsit azon amit magam körül látok, meg olvasok különböző oldalakon az ingatlan piaccal kapcsoaltban. Mondjuk nekem is van több olyan kollégám aki 130ezret keres és van kb. 3 pesti lakása, de ezt most csak zárójelben megjegyeztem.

Ráadásul használt lakásból is már több kel el ha jól tudom.

Tehát a kérdésben említett téma mögött lévő dolgokat szeretném kicsit megérteni.



2017. nov. 16. 09:46
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
90%

"Menj és kérdezz utána!"

nem találok 5 oldalon se ott kiadó lakást, gondolom nem hirdetik mert feketén kiadó annyiért


viszont 60-100 ezerért láttam sok kiadót Miskolcon

2017. nov. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Hörcsög: Nem mindegy? Szevasz!
2017. nov. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Lazy Lover ***** válasza:
83%
ezek nem az átlag magyarnak épűlnek ha nem a gazdakoknak ill a sok külföldinek...
2017. nov. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
89%
A budapesti GDP, vagy a budapesti életszínvonal nagyjából az EU átlagának felel meg. Nem összekeverendő Borsod megyével, vagy más szegényebb résszel.
2017. nov. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
77%
Budapesti GDP nincsen, mivel Budapest nem NUTS I vagy II régió :) Meg amúgy is népszínház utca vagy rózsadomb nem mindegy fiam.
2017. nov. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
37%

nnem találok 5 oldalon se ott kiadó lakást, gondolom nem hirdetik mert feketén kiadó annyiért


viszont 60-100 ezerért láttam sok kiadót Miskolcon

"em találok 5 oldalon se ott kiadó lakást, gondolom nem hirdetik mert feketén kiadó annyiért


viszont 60-100 ezerért láttam sok kiadót Miskolcon"


Teljesen mindegy, hogy te mit találsz, mert nem is akarod megtalálni, de jó, akkor legyen 100 ezer az albérlet.

Még mindig több, mint 160 ezrük marad...

Abból még mindig havi szinten 32 mozi, 65 színház, 53 Bitang Joe, 1 wellness stb kijön....

Nem nyugat, de ne adjuk már elő magunk.

2017. nov. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon nagy a szegénység sőt egyre nagyobb, de azért egy kétmilliós rétegnek meg egyre jobban megy, sőt nekik még a benzin is olcsóbban jár most már:D. Nos ők vásárolják a lakásokat.
2017. nov. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,de még nem igazán értem a lényeget. Nyilván tudom,hogy vannak szegények és gazdagok is ahogy a 2. válaszoló írta.

Egyébként annak a válaszolónak aki a 70ezres albérletet nem hiszi el,hogy Nógrádban ahonnan származok még 30-40ezerért is lehet bérelni másfél szobásat, a közeli falukban meg másfél 2 milkáért felújított házat. Ez kb. az egész észak-keleti régióra érvényes sajnos.


Nem lehet hogy a gazdag magyarok és a külföldiek inkább több ingatlan vesznek meg amiket később majd továbbadnak? Én nem tudom pontosan milyen most jelenleg a magyarok anyagi helyzete (csak hozzávetőlegesen),de ilyen ütemű lakásépítést és vásárlást már nagyon régen láttam Budapesten.

2017. nov. 16. 13:56
 19/28 A kérdező kommentje:
Túl gyorsan gépeltem. Szóval Nógrádban 30-40ezerért is lehet bérelni nagyon sok másfél szobás lakást, a közeli falukban pedig rengeteg eladó felújított ház vár gazdára akár 2 millióért is.
2017. nov. 16. 13:58
 20/28 anonim ***** válasza:
33%

Az a baj, hogy az ilyennek mondhatod, nem akarja elfogadni a valóságot, hogy bizony nem olyan kemény az élet.

Eddig ugye rá lehetett fogni, hogy miért tengődik segélyen, de most már nem, úgy h találni kell valami kifogást :)

Ilyenkor jönnek a "Magyarországon egy informatikus is bruttó 800 forintos órabérben van!!!" c legendák.

Meg a miskolci 100 ezres albérletek, amire még jön a rezsi :D

Természetesen a Boschban nem fizetnek csak havi 80 ezret és ebben is már benne van minden.:D

2017. nov. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!