Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják hogy szegénység...

Miért mondják hogy szegénység van itthon, amikor ez túlnyomó részt nem is igaz?

Figyelt kérdés

Még mindig több fiatalon látok márkás ruhákat, többek között magamon is, bár dolgozom, de nem keresek annyit hogy fizetés napján bemenjek egy 35ezres cipőért, de 2-3 havi félretett pénzből megtudok venni drágább darabokat is


A másik hogy egyesek 5-10milliós kocsival járnak, miközben gyárban dolgozik velem együtt 3műszakban 95-110e ft-ért.

Akkor sok embertől hallom hogy drága a benzin, és mégis 2-3 milliós sportmotorral szaladgál a városban, kérdem én most Ők és Én tartozom ahhoz a kevés kivétel közé akik elboldogulnak így is, vagy a lakosság maradék 97%a teljesen hülye a pénzhez?

21F


2014. máj. 18. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg mihez viszonyitunk. Az EU-ban szegenyek vagyunk, de a vilag atlagban nem.

Egyebkent a markas ruhak tobbsege gagyi hamisitvany, a sok millios autok meg hitelre vannak.

2014. máj. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

100%-ig igaza van a kérdezőnek.

Ugyan ezt látom, a plázák, éttermek, diszkók minden tele, minden második ember kezében Iphone meg a többi.

Hétvégén a fél ország wellnessel, legalábbis nem egy helyen láttam már teltház jelzést.

Jó idő van az utakra fel se lehet férni 420 forintos benzin ár mellett.

Múltkor voltam étteremben én is aztán mi a kiülős részén ettünk.

Kijöttek páran bentről aztán neki álltak panaszkodni, h ebben az országban így meg úgy.

Közben meg 5000 forintos bőségtálak meg 2000-3000 forintos pezsgők az asztalon mert születésnapot ünnepeltek.

A parkolóban is csak középkategóriás autók álltak.

Ennyit erről.

2014. máj. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan nem tudnak\akarnak érteni a pénzhez. Sokszor hallom és látom is hogy az emberek a kis minimálbéres fizetésükből 30k-t cigire, piára, drogra, luxuscikkekre, szórakozásra költenek majd verik az asztalt, hogy nincs pénz kajára, hiteltörlesztésre, számlákra stb...

Viszont az sem jelent amit írsz, lehet venni hamis ruhát vagy használtan márkásat olcsón, autót motort hitelre is lehet venni amit utána egész életedben nyögsz.

Általánosságban elmondható, hogy minden országban van nyomor és szegénység csak valahol több valahol kevesebb.

Na meg a szegényeket nem plázákban, éttermekben meg hasonló helyeken fogod megtalálni.

2014. máj. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
sem jelent *semmit
2014. máj. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg elszakadni a várostól és nézz körbe vidéken, ahol nincsenek munkahelyek, nincsenek plázák, nem olyanok a lehetőségek... és megérted, miért van szegénység
2014. máj. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

te figyelj már, kell neked bármilyen lakást fenntartanod?



illetve, autók árával mennyivel vagy tisztában? még hitelre se tudna venni egy 10 milliós autót ilyen keresettel...lehet volt az az autó mondjuk 10 millió, 10 évvel ezelőtt...

2014. máj. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Na most ha az gazdagság, hogy lakás és család helyett ájfónra költünk akkor gazdagok vagyunk.
2014. máj. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5-ös: igazad van. Ki kéne szállnia a burokból egy kicsit, és szétnézni, mi a helyzet, nem csak a látszatra adni. Azért az itteni életszínvonal "hangyányit" lejjebb van, mint mondjuk egy finn vagy egy osztrák.

A magyarok jókora része hiteleket vesz fel, így könnyű rázni a rongyot, egy darabig legalábbis, aztán jön a nagy koppanás. Meg nagyon sokan lopnak, csalnak, ügyeskednek, hogy előbbre jussanak. Én egyik életvitelt sem képviselem, igaz, nem is állok fényesen anyagilag.

2014. máj. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Miskolcon, lakom tehát ebből kifolyólag a belváros egyes részein látom a környező községekből jövő embereket, ők már másabbak mint Mi városiak.


Itt most nem mély szegénységre akartam utalni, hanem az átlag emberre, akit nem tudok elképzelni már egy újabb Bmw Audi, Mercedes autóban

Lehet, hogy sokan hordanak utánzatokat, de magamból kiindulva vagyok annyira eltökélt ha valamit elérhető, csak kicsit spórolni kell rá, akkor abból nem hamisítványt veszek

2014. máj. 18. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!