Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 5-6 éven belül tényleg megszűn...

5-6 éven belül tényleg megszűnhet Magyarország?

Figyelt kérdés
Egy Egyetemi tanár ismerősöm mondta ezt. Szerinte olyan lejtőn vagyunk, ahonnan már nincs visszaút és 5-6 éven belül teljes lesz a káosz, amibe először az egyszerű polgári réteg fog beleroppanni. De nem értem egy ország hogyan szűnhetne meg? Ilyenre volt már példa a történelemben?

2017. nov. 16. 17:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
26%

#11 Azt kérdezed, mi történt az előző választás óta? Nézz utána, hogyan alakultak az alábbiak:

- államadósság

- minimálbér és garantált bérminimum

- átlagjövedelem

- munkanélküliség

- GDP

2017. nov. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
32%
Nyilván javultak a mutatók, írtam is, hogy sekély emelkedőn vagyunk, nem lejtőn. De az, hogy növekszik a gazdaság az azt jelenti, hogy hátra lehet dőlni és el lehet ájulni? Hát rohadtul nem, mert az, hogy nő a gazdaság és csökken a munkanélküliség az természetes, legalábbis abban a mértékben amelyikben jelenleg történik. A recesszió nem természetes, normális időkben a gazdaság mindig nő 1-2-3 százalékkal. Ez gyakorlatilag stagnálást jelent. Nekem a mániám olyan országokat példának hozni mindig, mint Finnország, Dél-Korea, Japán, Írország, stb. Ezek az országok 2 százalékos gazdasági növekedésből lettek olyanok, amilyenek? Nagyon nem.
2017. nov. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
4%

#13 "nézzük már meg mi történt az előző óta: az égvilágon semmi."


Erre válaszoltam. Ha számodra a növekedés az "alapértelmezett", akkor valóban semmi nem történt. Az én nyelvezetemben az a semmi, ahol nincs sem növekedés, sem leépülés. Az, hogy hanyatt lehet-e dőlni, meg, hogy mi van a szomszéd országokban, más kérdés.

2017. nov. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
38%
Másik vesszőparipám: nézzük meg az infrastrukturális fejlesztéseket Magyarországon és hasonlítsuk össze más országokban lévőkkel. Nem tagadom, hogy nálunk van javulás, mondhatni folyamatosan megújulnak a vasútállomások, megemelik, letérkövezik a peronokat és kifestik a százéves épületeket. Eközben például Lengyelországban(!!!) az elmúlt években ultramodern vadonatúj vasútállomásokat húztak fel és 2014-ben elindult náluk az első nagysebességű járat. Ez csak egy példa a stagnálásra. Nincs igazi fejlesztés Magyarországon, csak a hosszú ideig elmaradt karbantartási munkákat pótolják. Lásd még a 3-as metró felújítása, ami a szó szoros értelmében csak karbantartás, a végeredmény optikailag szebb lesz, és ennyi.
2017. nov. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Nem fog megszűnni,ennyi idő alatt biztosan nem.

Viszont pár évtized múlva elég gáz lesz.


Albánia szint.

Sok lesz a proli,kevés az olyan munkahely,ami értelmiséginek mondható.

Alacsony lesz a termelékenység.

Alacsony az életszínvonal a lakosság 70-80%-ának.

2017. nov. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Erre válaszoltam."


De ne fél mondatra válaszolj már, hanem az egész mondandóra, és akkor máris érthető lesz mire vonatkozik a "semmi".

2017. nov. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
7%
#17 Én nem vagyok pesszimista. Kb. 500 éve le vagyunk maradva a nyugati országoktól, furcsa lenne, ha ezt 10-20 év alatt be lehetne hozni. Közeledünk hozzájuk. Aki élt már a szocializmusban, emlékszik, hogy Spanyolország, Olaszország, Franciaország, Görögország gazdag "nyugati" országnak számított. Ezeknél gyorsabban fejlődünk, közeledünk hozzájuk. De a leggazdagabbakkal is tartjuk a tempót, ami szerintem szép teljesítmény. Egyes volt szoci országok (csehek, lengyelek) még gyorsabban fejlődnek, ami valóban azt jelenti, hogy nem lehet hátra dőlni. De én azt mondom, ha sikerülne hosszabb távon tartani a 3-4 százalékos növekedést, én nagyon elégedett lennék.
2017. nov. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"furcsa lenne, ha ezt 10-20 év alatt be lehetne hozni"


Épp ez a lényeg, hogy nem lenne furcsa, lásd a korábbi hozzászólásomban felsorolt országokat.

2017. nov. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
és még ez követel több bért lol
2017. nov. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
54%

Az a tanár a szakma szégyene !

lehet nem is címzetes egyetemi tanár, csak mondjuk doktorandusz és gyakorlatot tart elsősöknek vagy óraadó.

2017. nov. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!